Skocz do zawartości

piszczy pasek przy starcie


mareg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam BMW e90 320d 163bhp z 2005r, auto ma przejechane 147k kilometrow. W zasadzie od poczatku jak mam to auto to w momencie rozruchu i gaszenia silnika slyszalne jest dosyc glosne piszczenie paska klinowego. trwa to doslownie ulamek sekundy. Dzisiaj wymienilem napinacz bo widzialem ze pasek klinowy sie jakby lekko zsowa ze starego, teraz pasek lezy idealnie na srodku rolki napinacza jednak nic to nie zmienilo co do piszczenia. Przeczytalem wszystkie posty na ten temat na forum jednak nie znalazlem jednoznacznej diagnozy. Nie czuje w kabinie zadnych wyjatkowych drgan przy zapalaniu lub gaszeniu, pasek nie piszczy przy obciazonym alternatorze lub klimatyzacji. W ramach eksperymentu popsikalem pasek WD40 i piszczenie ustalo, silnik startowal i gasil sie w bardzo kulturalny sposob az do momentu az WD40 odparowalo, teraz znowu piszczy...

 

Macie Panie i Panowie jakies pomysly? Myslicie ze to tlumik drgan na kole pasowym? jezeli tak to jak sprawdzic czy ten tlumik jest uszkodzony bo tak jak pisalem nie ma zadnych drgan?

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczol od paska a nie napinacza,jak popsikales pasek WD40 i przestalo to cos znaczy,czemu kazdy wymienia caly silnik zanim zacznie od najprostszych rzeczy,mi mowili ze mam pope climy do wymiany "fachowcy" wylo piszczalo trudno bylo to opisac wymienilem pasek i jest OK :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Uporalem se z piszczeniem. Wymiana nowego paska nieorginalnego na orginalny z ASO rozwiazalo problem, choc musze przyznac ze €55 za pasek to nie malo...

Co do odpowiedzi powyzej, napinacz i tak musialem wymienic bo rolka napinacza miala troche luzy i pasek sie zsuwal gdzies okolo 5mm.

Teraz wszystko jest tak jak powinno byc:)

 

dzieki za pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.