Skocz do zawartości

e46 mam mk3 czy mk4? i spolszczenie


MarcinMilosz13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego też, witam wszystkich forumowiczów... ok a teraz do rzeczy. Dzisiaj zakupiłem BMW e46 320d (tą po lifcie). Zdaję mi się, że ma ona czytnik mk3 lecz nie jestem tego pewien. Na napędzie płyt nie pisze "DVD" a nad nim jest druga zmieniarka płyt zwykłych cd wygląda to tak:

 

http://img37.imageshack.us/img37/894/imag0221z.jpg

 

Natomiast auto odrazu po zakupie miało w bagażniku taką płytę:

 

http://img707.imageshack.us/img707/2246/imag0223n.jpg

 

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie autko mówi po Francusku. Czy na forum jest gdzieś może link do aktualizacji systemu. Pytam sie bo w "faq" pisze że nie da się o tak dostać płytki z systemem. Wnoiskuję więc z tego, że aby spolszczyć system będę musiał podjechać do ASO i tam się aktualizować(ile będzie mnie to kosztowało?).

 

Z góry wielkie Dzięki

 

Ps. Sorki jeżeli już istnieją takie tematy szukałem - nie znalazłem... Aha no i jeszcze jedno pytanie czy aby zmienić z mk3 na mk4 trzeba zmieniać cały komputer czy wystarczy samo cd na dvd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ przeczytałem ale nie odpowiada ono na wszystkie moje pytania (pod zdjęciem płyty pytam się jeszcze o to czy aby aktualizować system muszę jechać do ASO czy nie, oraz jak zmienić navi z mk3 na mk4) z tego co się orientuję po przeczytaniu paru tematów to z wgranie języka polskiego jest problematyczne bo z reguły soft ten nie działa. Niestety problemu ze zmianą navi z mk3 na mk4 jeszcze nie widzałem, a FAQ pisze tylko, jak dołożyć navi jak wcześniej go nie miałem... A no i Mr.Lova sorry ale dla mnie nabijanie postów jest kompletnym bezsensem :duh: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,odpowiem.

Piszesz o aktualizacji a masz na myśli zmianę języka. Aktualizacja,czyli zmiana softu na nowszy: o tym jaki masz soft dowiesz się z FAQ,o tym jaki jest najnowszy dla danej navi,też.Dla mk3 jest to bodajże 63.Spolszczenia mk3/4 ASO nie robi. Allegro albo we własnym zakresie,softów jest dużo i chyba wszystkie działają,poczytaj.

Zmiana z mk3 na mk4: wyciągasz mk3,odpinasz wtyczki,bierzesz mk4,podpinasz wtyczki,wsuwasz na miejsce starej.Za pomocą INPy albo Navcodera ustawiasz takie same języki w navi co w OBC. Standardowo mk3 ma 2 języki a mk4 ma 3,więc ostatni zostawiasz pusty (czyli bez trzeciego języka). Jak miała inne to zawoła o płytę z softem.

Pozdro

 

PS.Na myśli miałem zaśmiecanie forum kolejnym takim samym tematem/pytaniem/prośbą.Odpowiedzi na Twoje pytania jest na tym forum wiele,ale trzeba trochę poszukać.

http://images.chomikuj.pl/button/Mr.Lova.gif


Na Chomiku mapy 2014,soft spolszczający MK2/3/4 mono-kolor,MK3 z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.