Skocz do zawartości

Problem BMW E34 525tds Automat - Manual

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mój ojciec posiada Betunie E34 525tds 1996, jakiś czas temu poszła mu skrzynia automatyczna, tak więc uznał iż i tak woli manuala.

 

Tak więc kupił skrzynie oraz wszystko co było do niej potrzebne, skrzynia została założona wszystko zalane itp. auto zostało odpalone i od razu obroty wskoczyły na 4,5 5 tyś obrotów i tak się trzymają za nie ważne czy ciepło czy zimno, co może być przyczyną ?

 

Nie wiem czy może mieć to jakieś znaczenie lecz ukradziono mi z garażu cały układ wydechowy tak więc nie jest podłączony do samochodu, bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Opublikowano

W starym dieslu moze nie byc w ogole ukladu wydechowego, wiec to nie ma zwiazku z problemem, nic wiecej nie pomoge... nie mam wiedzy :P

Najpewniej cos zostalo spieprzone przy przekladce skrzyni...

Opublikowano
  • Autor
Też zaczynam brać to pod uwagę iż zostało coś spieprzone, lecz wszystko było sprawdzane kilka razy, a ojciec zna się na rzeczy. Właśnie rozmawialiśmy z jednym kolesiem i powiedział iż trzeba podłączyć go pod komputer i wyregulować i on za to weźmie 500 zł :( tak więc jestem w czarnej d...e.
Opublikowano
Kiedys znajomy w Audi A6 wcisnal 2 razy gaz do oporu zeby komus pokazac jak silnik wkreca sie na obroty i wygial krzywke od przepustnicy i po odpaleniu samochod tez chodzil na 5tys :) Sprawdzcie dokladnie ciegna od gazu itp.
Opublikowano
Kiedys znajomy w Audi A6 wcisnal 2 razy gaz do oporu zeby komus pokazac jak silnik wkreca sie na obroty i wygial krzywke od przepustnicy i po odpaleniu samochod tez chodzil na 5tys :) Sprawdzcie dokladnie ciegna od gazu itp.

 

Cięgna gazu, krzywki w TDS :?: :nienie: LITOŚCI :duh:

 

Opisz proces wymiany skrzyni... Rozumiem, że i sterownik skrzyni został odłączony/wyjęty i założona została zworka aby auto odpalało, a ECU silnika zmieniony na wersje od manuala? Do silnika założyliście dwumasowe koło zamachowe wraz z kompletnym sprzęgłem?

 

Pozdrawiam

Opublikowano
Kiedys znajomy w Audi A6 wcisnal 2 razy gaz do oporu zeby komus pokazac jak silnik wkreca sie na obroty i wygial krzywke od przepustnicy i po odpaleniu samochod tez chodzil na 5tys :) Sprawdzcie dokladnie ciegna od gazu itp.

 

Cięgna gazu, krzywki w TDS :?: :nienie: LITOŚCI :duh:

A co w nim sterowanie przepustnica odbywa sie za pomoca silniczka?

W sumie TDS to mega technologia! Jak w takim silniku moze byc sterowanie na lince!! Przeciez to profanacja! :lol: Moglem sie domyslic! :D

Opublikowano
Kiedys znajomy w Audi A6 wcisnal 2 razy gaz do oporu zeby komus pokazac jak silnik wkreca sie na obroty i wygial krzywke od przepustnicy i po odpaleniu samochod tez chodzil na 5tys :) Sprawdzcie dokladnie ciegna od gazu itp.

 

Cięgna gazu, krzywki w TDS :?: :nienie: LITOŚCI :duh:

A co w nim sterowanie przepustnica odbywa sie za pomoca silniczka?

W sumie TDS to mega technologia! Jak w takim silniku moze byc sterowanie na lince!! Przeciez to profanacja! :lol: Moglem sie domyslic!

 

Sam sobie odpowiedziałeś :) Nad pedałem przyspieszenia jest potencjometr, który dale impulsy do ECU, a stamtąd sterowany jest nastawnik na pompie wtryskowej... W dieslu nie ma przepustnicy.

 

Jeśli chodzi o silniki benzynowe - elektronicznie sterowane przepustnice ma M70B50 (5,0 V12 znane z e32 750i).

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że więcej Rafale takiego faux pas nie popełnisz :lol:

Opublikowano
  • Autor

Tak więc rozmawiałem i zrobił wszystko co do tej zmiany ECU robił to jego znajomy lecz ja osobiście nie jestem pewien co do jego możliwości.

 

Tak więc powiedz mi czy i jak mogę sprawdzić czy on zrobił to dobrze i jeżeli coś zwalił to czy mogę te ECU sam zmienić używając interfejsu i Dis-a lub innego programu czy lepiej zaciągnąć samochód do jakiegoś profesjonalisty, z góry dziękuję za odpowiedz.

Opublikowano
Tak więc rozmawiałem i zrobił wszystko co do tej zmiany ECU robił to jego znajomy lecz ja osobiście nie jestem pewien co do jego możliwości.

 

Tak więc powiedz mi czy i jak mogę sprawdzić czy on zrobił to dobrze i jeżeli coś zwalił to czy mogę te ECU sam zmienić używając interfejsu i Dis-a lub innego programu czy lepiej zaciągnąć samochód do jakiegoś profesjonalisty, z góry dziękuję za odpowiedz.

 

 

Były 2 rodzaje ECU - inne dla nastawnika potencjometrycznego (do września 1993, czyli do roku modelowego 94), inne do indukcyjnego (który Ty masz). Zacznij od tego ;)

Opublikowano
  • Autor
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi o rocznik :) jeżeli tak to 96
Opublikowano
  • Autor
Witam , ponownie samochód został podłączony przez elektromechanika do pc wszystko co miał zmienić to zmienił i d...a, jak było tak jest dalej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.