Skocz do zawartości

Spryskiwacze - dysze i pompka


Ranninen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem się zabrać za usuwanie drobnych usterek które do tej pory mi nie przeszkadzały, a teraz mnie denerwują. Zacznijmy od tych które najbardziej mi przeszkadzają - spryskiwacze. Mam z nimi 3 następujące problemy:

- Kiedy włączam spryskiwacze przedniej szyby najwyraźniej jest jakaś dziura w pompce bo wyraźnie od spodu zbiornika z płynem cieknie i to dość intensywnie. Jak to dokładnie zdiagnozować i usunąć?

 

- Być może, drugi problem ma powiązanie z pierwszym. W dyszach jakby brakowało ciśnienia albo się gdzieś zapychają. Przetykałem je czasami igłą i wtedy tryskały wszystkie 4, potem dwa słabiej aż w końcu przestawały w ogóle tryskać i tryskały tylko te na stronę pasażera. Po jakimś czasie i tam jakby spada ciśnienie, ale czasami jak się je przetka to jakby lepiej działały... czy to także wg. was może być spowodowane awarią pompki?

 

- Spryskiwacze reflektorów nie działają wcale, jak mogę sam zdiagnozować tą usterkę?

 

Moje auto to E32 730i (R6) z 1993 roku. Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pierwszy kłopot - sugerowałbym sprawdzić uszczelnienie samej pompki, zwykle pompka ma uszczelkę na króćcu wchodzącym w zbiornik z płynem, sprawdziłbym też połączenie pompka-wężyk, może cybanty nie trzymają tak jak powinny, możesz sprawdzić też czy nie masz po prostu pękniętego wężyka.

Drugi kłopot, tak jak podejrzewasz może być powiązany z pierwszym i może się rozwiązać kiedy zdiagnozujesz i uporasz się wyciekiem.

Co do sprysków lamp, powinny działać co piąte pociągnięcie manetką od spryskiwaczy szyb (jeżeli dobrze pamiętam), jeżeli nie działają wogóle to sprawdziłbym przekaźnik, może "zastygł"?

btw. rozumiem, że masz przekaźnik od sprysków lamp?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spryski lamp to ich brak może być spowodowany przed:

a) uszkodzony przekaznik

b) uszkodzoną pompkę

c) zapchane zaworki

 

W moim e34 nie działały spryski lamp z powodu pozapychanych zaworków plus jedna z pompek byla uszkodzona. W sumie są cztery zaworki na każdą z lamp w tym halogeny. Są to takie małe przelotki wpinane w przewód. Psikanie na lampy odpywa się wyłącznie na włączonych światłach mijania. Psikanie na halogeny po włączeniu mijania i halogenów.

 

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.