Skocz do zawartości

Jaki hak do sedana??


MackoMan

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, czytałem i nie znalazłem jasnej odpowiedzi jaki hak kupić. Chodzi mi o taki hak, aby wycięcie pod niego było nie widoczne. Widziałem za zdjęciach na alledrogo ze niektóre e39 w sedanie mają właśnie takie haki, bez tej zaslepki na wycinany otwór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po taki hak, to trzeba jechać do rzemieślników.

Oryginalnie były montowane haki Westfalia, Oris i chyba bosal.

Ja osobiście w sedanie miałem hak firmy bosal, i był wedłóg mnie lepszy niż oris czy westfalia. Miał główkę montowaną poziomo, a nie pionowo od dołu, ale ciężko taki dostać.

Do wszystkich ori haków stosowana był zaślepka: http://allegro.pl/bmw-e39-zaslepka-haka-fabrycznego-odpinanego-i2187779698.html

 

no i oczywiście wiązka, najlepiej z modułem.

Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze oris i westfalia ma niemal taka sama budowe. Nie wiem dokladnie jak dzala ten "modul" ale mysle ze wystarczyloby wylaczenie sprawdzania obwodu przepalonych zarowek z tylu i to zalatwiloby sprawe. Bosala nie mialem, ale te montowane od dolu mnie satysfakcjonowaly. W trojce zamontowalem hak oryginalny za 250zl i bylo jak fabryka (oczywiscie uzywany), w piatce mysle ze staneloby na 500-700 (koszty podwyzsza modul i zaslepka, u mnie mimo ori haka swieci sie blad zarowki po podlaczeniu przyczepki, wiec nalezaloby wylaczyc to na kompie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym?

http://motoallegro.pl/hak-holowniczy-bmw-5-e39-39-sedan-kombi-e-39-nowy-i2213674909.html

dziwnie tani lub ten

http://motoallegro.pl/hak-holowniczy-bmw-e39-e-39-steinhof-2100kg-seria5-i2188737332.html

 

z tego co sie dowiedziałem to pod te haki wystarczy wyciąć zderzak w miejscu nie widocznym zn. od spodu i podobno nic nie widać po odkręceniu kulki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle uznania.

ale już widzę, jak będzie Ci się chciało okręcać główkę

i jak nie widać nacięcia w zderzaku

a jak w takim wtykać wtyczkę ? na leżąco ?

 

Ja po zakupie zamontowałem hak Oris i ori instalacje i nic nie kombinowałem.

Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori hak to ladny wyglad (choc niektorym ta ori zaslepka przeszkadza- szpeci) oraz solidnosc. Jak montowalem hak do trojki to moge tylko powiedziec ze bylbym sklonny do niego podlaczyc na prawde duzy ciezar bez obaw. Mial on mocowanie wkladane w srodek podluznic i drugie od spodu. Byl na prawde dobrze pomyslany. Te tanie zamienniki to niestaty juz nie ta solidnosc. Do tego spotkalem sie z opiniami ze im hak mniej widoczny (zaczyna sie nizej, nawet tak, ze nie trzeba ciac zderzaka) tym slabsza jego konstrukcja. Mozna porzezbic zeby bylo malo widac, ale wtedy wlasnie podpinanie gniazda od dolu itp- moze sie okazac niepraktyczne i co gorsza kabel od oswietlenia z przyczepy nie starczy do niewidocznie zamontowanego gniazda.

 

Equation ma racje ze nie bedzie Ci sie chcialo go zdejmowac a w przypadku gdy ktos Ci wjedzie w tylek i mialbys do wymiany zderzak a uderzajac w hak cala sila idzie na podluznica- a sam wiesz jak delikatna sa w BMW. Nie raz slyszalem ze w aucie gdzie po stluczce byl zgiety "rogal" a okazywalo sie ze zbieznosci juz sie nie da ustawic. Dlatego za granica nie mozna jezdzic z hakiem bez przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć.


Panowie przymierzam się do kupna i samodzielnego montażu haka. E60 sedan 2004r. Pytanie który hak wybrać bo cenowo wygląda to mniej więcej od 500 do 1500 zł. Domyślam się, że wpływ na cenę ma sposób demontażu kuli więc dla mnie nie ma problemu, może być na śruby, bez kluczyka bo i tak będę go zakładał max kilka razy w roku. Oczywiście chodzi mi o zestaw razem z modułem. Z tego co czytałem to jednych producentów się mocno poleca a innych stanowczo odradza. Na pewno nie będę ciągał przyczepy kampingowej tylko mniejszą przyczepką jakieś rur, płyty osb/g-k etc może czasem jakieś meble.


Kwestia montażu to raczej nie problem ale bardziej chodzi mi o sam hak. Możecie jakieś konkretne doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.