Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

@bartez9088błagam bez takich kompromitujących tekstów.. tak, zaraz powiesz, że przy twoim stylu jazdy to 10w60 🥲 czy wiesz w ogóle jaka jest rola tribofilmu z co to hths, ccs, noack itp?.. więc skąd przeświadczenie, że styl jazdy = lepkość oleju?.. Boże, myślałem, że te mity zniknęły z końcem lat 90..

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
14 godzin temu, bartez9088 napisał(a):

Czy do n47 po chipie lepiej lać 5w30 czy 5w40? Auto jakieś 70-80% przebiegu robi w szybkich trasach. Zawsze lałem 5w30 ale zauważam że po dłuższej trasie z prędkościami 160+ potrafi łyknąć trochę oleju.

To się remontuje silnik skoro bierze olej ... Znam kupę n47 i kilka N57 które osobiście mam pod swoimi skrzydłami, z mocami pod +500, latają na 5w30 z poborem oleju w okolicy 250ml/interwał..

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lukaszewski napisał(a):

@bartez9088błagam bez takich kompromitujących tekstów.. tak, zaraz powiesz, że przy twoim stylu jazdy to 10w60 🥲 czy wiesz w ogóle jaka jest rola tribofilmu z co to hths, ccs, noack itp?.. więc skąd przeświadczenie, że styl jazdy = lepkość oleju?.. Boże, myślałem, że te mity zniknęły z końcem lat 90..

Producent (BMW), jak i praktycznie każdy producent oleju (sprawdzałem np motul, ravenol, pmo) w dobierarce podaje zamiennie 5w30 jak i 5w40 do n47. Zadałem więc proste pytanie który olej lepiej nada się do tego silnika? Jeśli masz wiedzę na ten temat to wystarczy odpowiedzieć z łaski swojej a nie wyjeżdżać z dziecinnymi tekstami o 10w60... O taki olej nie pytałem więc daruj sobie

Edytowane przez bartez9088
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.