Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

po przeczytaniu postów w temacie " e90 jaki olej " zdecydowałem sie na olej Amsoil 5w 30 European Car Formula low saps. Wcześniej jeżdziłem na Castrolu Edge 5w 30 i byłem niezadowolony. Jeżdżę BMW 320D (177 PS, M47) które ma przejechane 195 tyś km. Przed zmianą oleju zrobiłem płukankę firmy amsoil flush. Przejechałem na nowym oleju ok. 2 tyś. km kultura pracy się poprawiła, lepiej wkręca się na obroty :D i wydaję mi się że spalanie delikatnie spadło. Nadmienie że jeszcze dolewam do paliwa przez parę tankowań AMSOIL Diesel Injector Clean. Jestem zadowolony z pracy jednostki!!!

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M47 w wersji 177 KM nie występuje. Masz N47. Przy okazji pochwal sie jak sie auto sprawuje jak długo go masz itd. Niekoniecznie w tym wątku, bo jest o olejach, ale wątek odpowiedni do pochwalenia sie autem znajdziesz. :D

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M47 w wersji 177 KM nie występuje. Masz N47. Przy okazji pochwal sie jak sie auto sprawuje jak długo go masz itd. Niekoniecznie w tym wątku, bo jest o olejach, ale wątek odpowiedni do pochwalenia sie autem znajdziesz. :D

Pewnie chcesz wiedzieć czy wymieniał łańcuch ,bo myślę że do tego dążysz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M47 w wersji 177 KM nie występuje. Masz N47. Przy okazji pochwal sie jak sie auto sprawuje jak długo go masz itd. Niekoniecznie w tym wątku, bo jest o olejach, ale wątek odpowiedni do pochwalenia sie autem znajdziesz. :D

Pewnie chcesz wiedzieć czy wymieniał łańcuch ,bo myślę że do tego dążysz :lol:

 

 

niechce nic mowic ale strasznie monotematyczni jestescie :) :norty:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M47 w wersji 177 KM nie występuje. Masz N47. Przy okazji pochwal sie jak sie auto sprawuje jak długo go masz itd. Niekoniecznie w tym wątku, bo jest o olejach, ale wątek odpowiedni do pochwalenia sie autem znajdziesz. :D

 

autem jeżdżę 3 lata, przejechałem 40 tyś. olej wymieniam co 12tyś., ale ostatnio przybyło mi oleju (jeszcze na castrolu) nie mam gdzie przepalić (DPF), gł. jeżdżę po mieście, tankuję tylko diesel nitro+ na shellu :mad2: .Z autka jestem zadowolony :lol: . . Auto oczywiście jest po face i oznaczenie N47, wkradł się błąd. A łańcucha nawet w rowerze nie zmieniam, chyba że rower :D

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten niby test oleju :

- jest stary jak swiat

- zle przeprowadzony

- niewiarygodny (nie umieli powtorzyc wynikow)

 

ktos go odkopuje co miesiac mniej wiecej

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy któryś z kolegów mieszkających w Niemczech, kupował olej z tego sklepu:

http://shop.oil-center.de/index.php/de ?

 

Chciałbym zanabyć w tymże oto sklepie olej Fuchs-a: http://shop.oil-center.de/index.php/de/longlife/longlife-04/fuchs-titan-gt1-pro-c-3-5w-30-longlife-motorol-1x4l.html

 

Tylko niestety nie mają baniek o pojemności 1l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja zdecydowanie mogę polecić elfa, którego zalałem w połowie marca. Olej ma aprobatę BMW long life 04, jest to olej low saps, przejechałem już od wymiany 4tkm, nie ubyło ani milimetra a po zmianie (poprzednik castrol) silnik po rozgrzaniu pracuje zauważalnie ciszej (co w mkach które na wolnych obrotach przypominają młockarnię jest nietrudne do zauważenia :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,

po długich olejowych dywagacjach postanowiłem w końcu zakupić Amsoil AEL 5W-30 100% Synthetic Motor Oil 5L z Archoil AR9100 250ml. Olej dość drogi, ale chcę zalać coś naprawdę dobrego jako, że moje auto w DE miało lany oryginalny olej BMW i to w dodatku co 30 tys (sic!) - na szczęście tylko do przebiegu 84 tys. Ja zalałem w zeszłym roku Castrola, ale po zagłębieniu się w temat jednak chcę spróbować czegoś innego, choćby po to, żeby móc powiedzieć, że nie ma różnicy, ale to się zobaczy. Przed wymianą płukanka Liqui Moly engine flush. Dam znać jakie doznania ^^ po zmianie z Castrola na Amsoil. Zamawiam tutaj http://najlepszysyntetyk.pl/shop/amsoil-ael-5w-30-5l-low-saps-synthetic-motor-oil-z-archoil-ar9100-250ml/

Edytowane przez ray1243

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hey,

po długich olejowych dywagacjach postanowiłem w końcu zakupić AEL 5W-30 100% Synthetic Motor Oil 5L z Archoil AR9100 250ml. Olej dość drogi, ale chcę zalać coś naprawdę dobrego jako, że moje auto w DE miało lany oryginalny olej BMW i to w dodatku co 30 tys (sic!) - na szczęście tylko do przebiegu 84 tys. Ja zalałem w zeszłym roku Castrola, ale po zagłębieniu się w temat jednak chcę spróbować czegoś innego, choćby po to, żeby móc powiedzieć, że nie ma różnicy, ale to się zobaczy. Przed wymianą płukanka Liqui Moly engine flush. Dam znać jakie doznania ^^ po zmianie z Castrola na Amsoil. Zamawiam tutaj http://najlepszysyntetyk.pl/shop/amsoil-ael-5w-30-5l-low-saps-synthetic-motor-oil-z-archoil-ar9100-250ml/

 

Tu masz najnowszy produkt Amsoila, polecam bo jest naprawdę bdb: http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/syntetyczne/amsoil-5w30-european-car-formula-100-synthetic-motor-oil-5l-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wersja Amsoil 5W30 low saps ma lepsze charakterystyki techniczne niz obecna, szczegolnie start na zimno ktory jest wazny dla dizli.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,

strona na jakiej kupiłem wydaje mi się najpewniejsza z możliwych. Co do oleju to zamówiłem praktycznie taki sam Amsoil AEL 5W-30 100% Synthetic Motor Oil 5L z Archoil AR9100 250ml. Ciekawi mnie ten dodatek Archoil, pozwolę sobie wkleić kilka faktów na jego temat:

Archoil AR9100 to kompleksowy BEZSIARKOWY modyfikator tarcia oparty o estry nanoboranów potasu – rewelacyjnie obniża tarcie i zużycie a jednocześnie podwyższa liczbę TBN o ponad 3,5 punktu znacznie wydłużając okres przydatności oleju o zredukowanych popiołach (LOW SAPS) nawet podczas stosowania paliwa o wyższym poziomie siarki niż dopuszczony normami.

 

Tutaj jest więcej informacji w razie czego http://najlepszysyntetyk.pl/shop/archoil-ar9100-nanoboranowy-modyfikator-tarcia/

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

hehe czyli mozna jezdzic na opale :mrgreen:

Nic nie poradzimy na lipne paliwow tym karaju oraz podrabiane oleje takie czasy kazdy robi kase na czym moze...

Czy zalejesz olej amsoli czy millers czy inny z "wyzszej polki' nic sie nie odczuje ,silnki tez nic nie odczuja jedynie nasze lepsze smaopoczucie....

paliwo zabja nasze klekoty w tym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.