Skocz do zawartości

zmiana biegów w automacie E60 525 da


M-A-R-I-U-S-Z

Rekomendowane odpowiedzi

kolega ma E60 05r przebieg 120 kkm przy 100 kkm wymieniony olej w skrzyni automatycznej.

ostatnio po zmianie z R na D samochód zachowywał się jak by był na N ponownie na R i na D i ok

zdarzyła się tak mu z 3 razy przez tydzień.

Czy z was miał ktoś takie sytuacje?

Co to może być ? :?:

Edytowane przez M-A-R-I-U-S-Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poziom oleju jest ok i olej jest dobry to proponuję ci wgrać najnowszy soft do sterownika skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyjechał do mnie gość z X3 na zegarach miał poniżej 150 tyś km z 2004 rok. Jak sprawdziłem to miał około pół miliona kilometrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto jest z 2005 kupiłem je w 2009 z przebiegiem 110 teraz ma niecałe 150 tys - czyli kolejny cud :?: - nie chyba nie ja porostu mam 2 auta ,którymi jeżdżę przemiennie a robię 15-20 tyś km.

 

Co do skrzyni to polecam jechać do jakiegoś dobrego serwisu ASB , opisać sytuacje zrobić diagnozę, sprawdzić ew. błędy i stan oleju. to może być tylko za mały stan oleju albo zły olej został wlany i skrzynia zaczyna świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja porostu mam 2 auta ,którymi jeżdżę przemiennie a robię 15-20 tyś km...

:cool2: :cool2: :cool2: ot i wszystko w temacie...

@szatynwroc jak chcesz to mozesz u mnie sprawdzic... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...No chyba ze wlasnie jezdzisz tylko do kibla.

Nie kazdy ma samochod na firme i musi tluc tylko nim ,kupuje z milionem kilometrow na blacie,szuka jak najtaniej i cieszy sie ze wyrwal okazje z tym milionem ,bo przeciez ten rocznik powinien tak miec... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Wszystkie inne samochody sa beeee,tylko wasze sa cuda... :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwcie sie ze tak ludzie reagują, ja 3miesiące szukałem auta z małym przebiegiem oczywiscie autentycznym, znalazłem dopiero takie w Holandii w komisie dla holendrów, oczywiscie cena wyrąbana w kosmos, ale ksiązki, certyfikat taki dla holendrow potwierdzający przebieg, opisujący nawet daty przegladów i stan licznika, bezwypadkowosc auta.Wspomne ze ten mały przebiego to tylko! lub aż! 149 tys km w aucie z 2005r. A co do skrzyni to proponuje jak inni wgrać nowy soft, no i oczywiscie sprawdzić wczesniej stan oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi udało się kupić E60 2006r z przebiegiem 115000 w tym roku

serwisowany i kupiony w INCHCAPE w Warszawie

sprawdziłem przed zakupem w ASO wszystkie wizyty

i dogłębnie u Artura Sliwińskiego w Piastowie

 

ale szukałem bez ciśnienia od 09.2010 jak sprzedałem poprzednią E60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników . Mam problem ze skrzynia w swoim aucie jest to BMW E60 2,5 D Z 2005 R. miesiąc temu przy zwalnianiu czy dojeżdżaniu do świateł z trzeciego biegu na drugi odczuwam uderzenie i nie wiem co ma z tym zrobić już restartowałem skrzynie i przywracałem do ustawień fabrycznych parę dni był spokój i znowu jest to samo może wie ktoś albo może mi pomoc jak ta usterkę usunąć , z tego co sie orietuje to chyba jakis sterownik jest padnięty, a jak nie to jaki jest koszt takiego sterownika :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników . Mam problem ze skrzynia w swoim aucie jest to BMW E60 2,5 D Z 2005 R. miesiąc temu przy zwalnianiu czy dojeżdżaniu do świateł z trzeciego biegu na drugi odczuwam uderzenie i nie wiem co ma z tym zrobić już restartowałem skrzynie i przywracałem do ustawień fabrycznych parę dni był spokój i znowu jest to samo może wie ktoś albo może mi pomoc jak ta usterkę usunąć , z tego co sie orietuje to chyba jakis sterownik jest padnięty, a jak nie to jaki jest koszt takiego sterownika :(

Poczytaj sobie tutaj:

viewtopic.php?f=15&t=182047

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie żeby nie zakładać nowego tematu czy jest ktoś z warmi i mazur lub z kujawsko-pomorskiego kto może mi wgrać nowy soft do skrzyni w e60 530d? skrzynia po wymianie konwertera, oleju i filtra zmienia biegi ale nie dzieje się to zbyt płynnie czuć szarpnięcia. Adaptacja kasowana INPA nic się nie zmieniło. Może jakieś pomysły? kto może wgrać z tych okolic bo nie uśmiecha mi się wyjazd do Wrocka tylko po soft?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej czysty sprawdzony stan jest ok

skrzynia koledze pracuje super ,

a jest możliwość ze linka nie dociąga do D

ponownie jak wrzuci N i D jest ok

zdarza mu się to bardzo rzadko

może powinien udać się do ASO na jakąś synchronizacje tego

albo lewarek się uszkadza?

czy ktoś wymieniał kiedykolwiek lewarek zmiany biegów z jakiegoś powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Cudów:

 

Czasami to pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam posty tutaj na forum, i przeglądam różne ogłoszenia. Tak mnie się wydaje, że wszystkie auta w Polsce pochodzą od pierwszego właściciela, są bezwypadkowe, serwisowane i w ogóle to mają przebiegi po 100kkm (lub w okolicach). Oczywiście stosownie do zarobków ceny tychże niesamowitych wozów oscylują w niższych przedziałach aniżeli ich odpowiedniki poza granicami RP. :)

A żeby było śmieszniej samochody zasilane olejem napędowym robią mniejsze przebiegi roczne niż pojazdy benzynowe....

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ktos wreszcie nazwał sprawe po imieniu :D , jak ja ludziom tłumacze ze 3 miesiące szukalem dla siebie samochodu i pojechalem po niego az do Holandii to sie w glowe pukają, bo przeciez w Polsce samochody sa tańsze,bezwypadkowe i maja mniejsze przebiegi hahaha!!!!, oczywiscie zdarzają sie okazje i u nas, ale ja straciłem duzo czasu i pieniedzy na takowe igiełki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Cudów:

...serwisowane i w ogóle to mają przebiegi po 100kkm (lub w okolicach)...

o swoim piszesz ? :mrgreen:

tak jak pisalem juz wczesniej.Samochody innych uzytkownikow sa tutaj Beeeeee,tylko wasze sa cacy,kupione od znajmego,znacie ich historie itd :liar: :liar: :liar: :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Cudów:

...serwisowane i w ogóle to mają przebiegi po 100kkm (lub w okolicach)...

o swoim piszesz ? :mrgreen:

tak jak pisalem juz wczesniej.Samochody innych uzytkownikow sa tutaj Beeeeee,tylko wasze sa cacy,kupione od znajmego,znacie ich historie itd :liar: :liar: :liar: :handshake:

 

Pozwól przyjacielu że Cię uświadomię bez wycieczek personalnych. Samochód mam krajowy od I właściciela (a nie sprowadzony). Dodatkowo spójrz na ten link i przeczytaj sobie kod S7NAA. viewtopic.php?f=155&t=182028

Więc odpowiem: TAK W SWOIM PRZYPADKU MAM PEWNOŚĆ CO DO HISTORII SERWISOWEJ POJAZDU KTÓRYM SIĘ PORUSZAM A TAKŻE DO AUTENTYCZNOŚCI JEGO PRZEBIEGU.

Być może jesteś tym szczęśliwcem jak ja który zna realny przebieg ,chociaż tych szczęśliwców jest tutaj cała masa... przypadek ?? Nie sądzę - prędzej uwielbienie do zaklinania rzeczywistości. Większość żyje w błogiej nieświadomości oderwana od rzeczywistości lub po prostu nie chce przyjąć realnych wiadomości do siebie.

 

Fajnie ze ktos wreszcie nazwał sprawe po imieniu , jak ja ludziom tłumacze ze 3 miesiące szukalem dla siebie samochodu i pojechalem po niego az do Holandii to sie w glowe pukają, bo przeciez w Polsce samochody sa tańsze,bezwypadkowe i maja mniejsze przebiegi hahaha!!!!, oczywiscie zdarzają sie okazje i u nas, ale ja straciłem duzo czasu i pieniedzy na takowe igiełki.

....bo rzeczy należy nazywać po imieniu, natomiast tutaj na forum i w generalnie w PL mamy festiwal "uwielbienia zaklinania rzeczywistości", okłamywania innych i przede wszystkim samego siebie a przy okazji tychże działań utwierdzania samego siebie o słuszności dokonanego wyboru (bo przecież ważniejsze jest to że sąsiada lub znajomego trafia szlag jak widzi wypicykowaną beeemkę stojącą na podjeździe, która oczywiście jest okazją od dziadka z Wehrmachtu który jeździł nią tylko do kibla (tu cytat z I strony).

Dziwne jest też to, że wozy naprawdę serwisowane i bezwypadkowe słabo się sprzedają (w niektórych przypadkach określone mianem "niesprzedawalnych" za tą cenę) natomiast szroty za śmiesznie niskie pieniądze (jeszcze niższe niż w EU) schodzą niemal jak ciepłe bułeczki. Potem jest "pomóżcie co to może być turbo/wtryski/dpf/skrzynia/moduły/dwumasa/klapki srapki i inne trolle" albo "jak to możliwe że auto z przebiegiem 120-150kkm boryka się z tak ogromnymi usterkami w takiej ilości"....

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby było śmieszniej samochody zasilane olejem napędowym robią mniejsze przebiegi roczne niż pojazdy benzynowe....

 

Dodam że cudem i jednocześnie czystą głupotą nazwałbym też fakt, iż mimo niższych standardów życia niż na Zachodzie EU (w tym zarobków), Polaków stać na rozrzutność:

a) kupują droższe samochody (diesel) by..

b) robić więcej kilometrów mniej ekonomicznymi pojazdami (benzyna)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że cudem i jednocześnie czystą głupotą nazwałbym też fakt, iż mimo niższych standardów życia niż na Zachodzie EU (w tym zarobków), Polaków stać na rozrzutność:

a) kupują droższe samochody (diesel) by..

Siebie rowniez wlaczyles do tej grupy?

Nie wiem,zal ci czy jak?

Wydaje mi sie,ze tylko sie cieszyc z tego mozna.Co chcialbys zeby bylo tak jak na Ukrainie-dziurawe drogi (to akurat mamy) i stare samochody? (nie wszedzie oczywiscie)

 

Samochod tez mam krajowy bo przeciez jaki inny moze byc? :mrgreen: Faktem jest tylko to ze nie pochodzi on z kraju nadwislanskiego,gdyz nie mieszkam tam juz ladnych kilka lat.Mam tez oczywiscie pewnosc co do jego przebiegu jezeli to by cie interesowalo,robie nim srednio 12 max 15 tys km rocznie pomimo ze jest to diesel,gdyz mozna miec i uzywac innego samochodu na codzien :cool2:.

A żeby było śmieszniej samochody zasilane olejem napędowym robią mniejsze przebiegi roczne niż pojazdy benzynowe....

Zgadza sie w 100% w moim przypadku

Nie wiem tylko,dlaczego doszukujesz sie w tym jakiejkolwiek logiki?

przeczytaj sobie kod S7NAA

Wiem doskonale jak ASO BMW podchodzi do tego pakietu :mrgreen: ,wiec dla mnie to jest pakiet na papierku :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.