Skocz do zawartości

E46 330d jaki rozmiar opon pomóżcie proszę.


bandarz

Rekomendowane odpowiedzi

Opony zimowe 225/45/17 , Moje pytanie dotyczy tego czy na te felgi można założyć opony 205/55/17 ? Najchętniej kupił bym felgi 16cali ale nie zmieszczą się chyba na przednie zaciski. Chodzi mi o komfort podróży każdy wie jakie mamy doły i koleiny...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie dziurawe drogi w okolicy plus koleiny, niewygodnie się jeździ na szerokich kapciach, myślę ze spalanie tez powinno się obniżyć... Moim zdaniem komfort powinien sie zwiększyć pomiędzy 225 a 205 ale chcialbym to najpierw zweryfikowac, moze ktos jezdzi na takich oponach 205/50r17?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Posiadam ten sam problem,w moim E46 330D mam w tej chwili 225/45/17 i na koleinach i nierównościach nie da się jeździć, auto skaczę po całej drodze i cały czas trzeba korygować kierownicą.Czy 16 oryginalne wejdą na zaciski?Ewentualnie proszę o podanie jaki rozmiar założyć na moje 17 żeby poprawił się komfort jazdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy modelu 330 minimalna średnica felgi to 17 cali. W instrukcji obsługi można sprawdzić jakie ogumienie można stosować. Istotny jest zarówno profil opony (średnica ma być taka sama) jak i jej szerokość (być może felgi są za szerokie do opon 205/50/17, ponadto mocy może być za dużo i właściwości trakcyjne mogą ulec znacznemu pogorszeniu).

 

Zawieszenie e46 nie należy do zbyt komfortowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy na moje Styling 79 wejdą opony 205 50 17?

 

Na styling 79 producent zaleca 205/50 ponieważ ta felga ma szerokość 7 cali, tak że auto ci goni dlatego że masz niewłaściwy rozmiar założony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy producent przewidział oponę o szerokości 205 dla silników 330? czy kontrola stabilności będzie działała prawidłowo? czy auto nie będzie gubić przyczepności na mokrej czy ośnieżonej nawierzchni??

Trzeba zerknąć w instrukcję jakie można stosować ogumienie i po sprawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno do tych felg jest zalecany ten rozmiar opon ale nie wiem czy te felgi są zalecane do tego silnika, tu jest katalog z ori felgami i zalecanymi rozmiarami opon do nich. http://felgenkatalog.auto-treff.com/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a na wiosnę za letnimi bo na 225 45 17 nie ma jazdy na naszych drogach:(

 

Gdybyś te opony miał założone na felgę o szerokości 8 cali to wtedy była by lepsza jazda a teraz masz wąską felgę i szerokie opony (balony) i dlatego się auto tak kiepsko prowadzi, ja jeździłem E46 na oponach 225/45 R17 tylko że felgi miałem 8 cali szerokości i super się autko prowadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Podłaczę się pod temat. Mam 330i e46 i na przodzie mam 17x7.5" a z tyłu 17x8.5". Letnie oponki mam 225/45r17 i 245/40r17. Mam pytanie czy na tylne 8.5" mogę wrzucić na zimę 225/45r17 tak jak na przodzie?

 

Możesz, będą trochę naciągnięte ale dopuszcza się zakładanie 225 na szerokość felgi J8,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.