Skocz do zawartości

x3 2.0d a 3.0d ?


wwo_j

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam silnik 2.0d 177 KM , mało pali i osiągi naprawdę bdb jak na motor 2.0. :cool2:

W pełni zgadzam się!

Ten silnik to najlepsza opcja w X3 biorac pod uwagę osiągi,spalanie ,itp.

 

P.S.

Ale niewielkim kosztem robiąc chiptunning silnika 2.0D -otrzymuje się to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3.0d o 2.0d pozytywnie może wypowiadać się tylko ktoś kto nie jeździł 3 litrowym dieslem.

Ja nie wytrzymałem przesiadki z 3 do 2 litrów i szybko naprawilem ten błąd. Oczywiście wszystko zależy od tego do czego służy samochód.

W porównaniu z konkurencyjnymi silnikami 2.0 nie jest zły ale ktoś kto porównuje go do 3.0 nie wie o czym pisze...

Całkiem inne osiągi, elastyczność, kultura pracy... jeśli masz środki i możliwości bierz 3.0d.

Ale jeśli unikasz autostrad jeździsz po mieście i nie kręci cię prędkość oraz przyspieszenia to może i 2.0 cię usatysfakcjonuje ;)

 

Wysyłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym poznać wasze opinie jako użytkowników na temat X3(05-06r) z silnikami 2.0d bądź 3.0d.

A mianowicie który lepiej się sprawuje, bardziej jest przez Was zachwalany oraz ogólnie ich zalety jak i wady.

 

Ja miesiąc temu kupiłem 2.0d 150hp, generalnie uważam ze auto ważące 1820kg powinno mieć trochę mocniejszy silnik. Czuć to najbardziej ruszając spod świateł, masa swoje robi i raczej nie ma szans wystrzelić jak z procy... ale wystarczy ze ta kupa blachy się ruszy z miejsca i jazda zaczyna się robić przyjemna. Dodatkowo elastyczność podczas jazdy powyżej 3 biegu jest bardzo fajna. Nie wiem jak to jest w 3.0 ale podejrzewam że o wiele lepiej.

Co do jazdy w trasie to osiągi jak dla mnie są zadowalające, nie czuć masy auta nawet załadowanego, a wyprzedzanie idzie bardzo sprawnie jak na tą masę:)

 

Odnośnie spalania, w trasie nie udało mi się zejść poniżej 7l ale jakoś ekonomicznie nie jechałem ;P po powrocie z trasy po mieście spalanie zaczynałem od 10,5l teraz po 2 tyg komputer pokazuje średnie spalanie 9,2l/100.

 

Jakbym miał teraz wybierać to pewnie szukałbym 2.0 177hp ze względu na spalanie i modernizacje w silniku ale... bardziej niż na silnik patrzyłbym na wyposażenie. Przyjemniej jeździ się dobrze wyposażonym autem ze słabszym silnikiem niż golasem z silnikiem formuły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X3 150 ps i dla mnie to porażka.Jechać jedzie ale nie ma mowy o sprawnym wyprzedzaniu bo nie wiadomo kiedy się skończy.Trzeba ostro mieszać biegami żeby była elastyczność bo to auta do 2 tys.nie jedzie.Jak jadę emerycko to mi to nie przeszkadza,ale jak mam ochotę pomieszać autka to nie stety nie w tym aucie.Zdecydowanie motor 3.0.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale bez przesady

nie ma mowy o sprawnym wyprzedzaniu bo nie wiadomo kiedy się skończy
to auta do 2 tys.nie jedzie

Twoja B-emka ma jakiś problem ale to sie nie tyczy do wszystkich jej odpowiedników chyba że poprzednio jeździłeś tylko wyścigowymi to teraz masz prawo do zrzędzenia , ale nawiązując do pytania tego wątku to samo przez sie wiadomo że 2 litry tyle Ci nie da co 3 litry w tym samym modelu.

jak kasa nie wchodzi w grę to bierz 3 litry a ja jako stary ciułacz to wybrałem manuał 2 litry.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wyścigówek tylko E46 z silnikiem 2.0 150 ps i to jechało duuużo lepiej.Powiem nawet,że zapierdaloło te licznikowe 230 i reagowało błyskawicznie na pedał gazu.Odnoszę się do takiego samego silnika.A w x-ie jest napęd na 4 koła,jest cięższy,większe i szersze opony.Może z moją x3 jest nie halo.Jak rozpędzam się od pierwszego biegu ostro i trzymam obroty to jakoś to jedzie ale nie ma tego co w e46,że przy małych prędkościach na wysokich biegach auto rwało do przodu tylko muszę nadrabiać biegami.Więc jak dla mnie to żeby to jechało podobnie to musiało by być 3.0

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorafix witaj !

Ja porównasz E46 z E83 to z tym samym silnikiem to jest jak piszesz

to jechało duuużo lepiej

Ale napisać że

Jechać jedzie ale nie ma mowy o sprawnym wyprzedzaniu bo nie wiadomo kiedy się skończy

To co maja powiedzieć inni z innymi markami samochodów bo idąc tym tokiem rozumowania to nie powinni być dopuszczeni do ruchu drogowego ;-)

Pozdrawiam

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę,że dla tej budy i masy 150 koni to za mało.Silnik 3 litrowy jest optymalny.Jednemu to wystarcza innemu nie.Lepiej jest kupić 3 litry jak ktoś ma wybór.Ale 2 litrówką też polata.Ja akurat swoją kupiłem ze względu na dobrą cenę i małą akcyzę.Teraz jak miał bym jeszcze raz kupować to ten silnik odpada calkowicie dla moich potrzeb.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia X3 uchodzi za jedna z mniej awaryjnych skrzyn -glownie dlatego ze jest "prostym automatem"

W moim przypadku fajny automat (nie awaryjny ) i SUV to były jedne z ważniejszych kryteriów przy zakupie auta - wybrałem x3 :)

 

a tak z innej beczki (pisze tu bo nie chce zasmiecac forum) jest gdzies post/ dzial gdzie mogę zamiescic ogłoszenie

a mianowice będę chciał kupic felgi (najlepiej z oponami letnimi) do X3 - pisze tu a nie szukam na allegro - licze ze będą oryginalne nie naprawiane itd. :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam forestera diesle z 2009r z przebiegiem 110 000 i zastanawiam sie nad zmiana na x3 z 3.0d silnikiem i wlasnie automatem. Chcialbym tak z 2006-2007r. Tesciowie maja 2.0d X3 i jest sporo wolniejsze od forestera z racji wagi, forester wazy ok 1600kg. Jednak trzymanie sie drogi duzo lepsze i dzwiek silnika rzedowej 6 lepszy od boksera diesla. Forek malo pali bo na trasie da sie spalic biecale 7 a po miescie 8. Jednak duzo teraz nie jezdze wiec nie ma dla mnie roznicy to spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie kupiłem x3 z końca 2007 z tym ze 2,0 d 177km. Dla mnie rewelacja!

Spalanie 8l.

Ogladalem tez x3 3,0d ponad 200km - super sprawa .. jednak był bardziej zniszczony wiec się rozmyslilem. Jeśli znajdziesz krajowa zadbana sztuke (a to nie latwe) to polecam!

Musisz jednak liczyc się z większym spalaniem.

 

Wady x3 - trochę mala :) (Mój drugi samochod to obszerny VAN wiec jestem rozpieszczony) no ale x3 musi wygladac :)

No i trochę dokucza mi fotel - moglby być lepiej wyprofilowany.

Tak czy inaczej długo szukałem i się zastanawiałem - podsumowyjac jestem zadowolony. Nawet jak na takie bydle to wlaczajac tryb SD ma super kopa, automat zmienia az milo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również kupiłem niedawno X3 ale 3,0d . Porownywalem dea silniki i 2,0d jak dla mnie strasznie słaby. Jednak był to trudny wybór. Ogladane 2,0d miały lepsze wypisarzenie , np nawigacje elek fotele kierownice funkcyjna ale wybralem jednak 3,0d z manualna skrzynia bez dodatkowych pierdułek które po przemysleniu nie sa mi potrzebne, no ale to mój wybór ;-) Mieszkam w Norwegi wiec zapakowałem salochód pod dach jedzeniem, załozyłem trumne na dach dopchana do pełna , do tego na tylniej klapie bagaznik z rowerem i moja żona obok mnie i pedziłem 120-160km/h i spalenie wyszło mi 7,5l wiec jestem bardzo zadowolony z silnika 3,0d . Pozdrawiam i moim zdaniem BMW ma miec kopa a nie pierdniecie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam też miałem dylemat i kupiłem 3.0d z 2004 r, kultura pracy 6 cylindrów super, auto pali na dotyk, jedynie skrzynia mi padła automatyczna ale myślę że sprzedawca wiedział o tym fakcie, zrobiona i jeździ ok, bo kto nie wie przed liftem do 2007r skrzynia to GM amerykańska a po ZF niemiecka, ta druga jest lepsza, spalanie u mnie miasto 11 trasa 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Witam. Jestem tu nawy. Zakupiłem x3e83 3.0d automat z 2004 roku. Mam pytanie odnośnie skrzyni biegów. Mam odczucie że przeciaga biegi. Jak jadę to czasami jest tak że czuję to zmianę, takie jakby bujniecie. Czasami jakby taki delikatny strzał. Olej wymieniany w tym tygodniu. Po prostu czuć jak ona zmienia biegi i trochę mnie to niepokoi. Czy może mi ktoś powiedzieć czy to jest jakaś usterka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.