Skocz do zawartości

szarpie na pierwszym biegu


Jachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

już mnie oczy bolą od przeglądania forum i widzę, że nikt nie miał podobnego problemu do mnie , a faktycznie tamatów dotyczących szarpiących silników było sporo... otóż u mnie sprawa wygląda następująco: tylko na rozgrzanym silniku i tylko na pierwszym lub wstecznym biegu samochód dławi sie i szarpie; na pozostałych biegach jest ok, na jałowym również silnik pracuje bez zastrzeżeń; dodam również, że mam nowe filtry paliwa i powietrza oraz nowe świece :cry2: no i nie jestem gazownikiem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zaobserwowac czy podobna sytuacja ma miejsce gdy silnik jest zimny i gdy chodzi na bogatej mieszance....

 

pozdrawiam

Bartek

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zaobserwowac czy podobna sytuacja ma miejsce gdy silnik jest zimny i gdy chodzi na bogatej mieszance....

na zimnym silniku jest wszystko ok, zero dławienia, co do paliwa to tankuję na orlenie eurosuper 95 albo verve 98 i nie ma w tym problemie żadnej różnicy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niezle, wynika z tego ze to sprzegło- mam podobne objawy :duh:

nie sądzę , żeby to było sprzęgło ponieważ w/w objawy mają miejsce przy zupełnie puszczonym pedale sprzęgła, zresztą co ma sprzęgło do dławienia i spadku obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niezle, wynika z tego ze to sprzegło- mam podobne objawy :duh:

nie sądzę , żeby to było sprzęgło ponieważ w/w objawy mają miejsce przy zupełnie puszczonym pedale sprzęgła, zresztą co ma sprzęgło do dławienia i spadku obrotów?

 

wczesniej nie napisales o spadku obrotów, a objawy ktore napisałeś w pierwszym poscie mogły wskazywać na sprzęgło (jak się kończy to przy ruszaniu na jednynce i wstecznym szarpie, na reszcie biegow jest w porzadku, na jalowym też).

 

Ale teraz to już raczej mozna to wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wczesniej nie napisales o spadku obrotów, a objawy ktore napisałeś w pierwszym poscie mogły wskazywać na sprzęgło (jak się kończy to przy ruszaniu na jednynce i wstecznym szarpie, na reszcie biegow jest w porzadku, na jalowym też).

 

Ale teraz to już raczej mozna to wykluczyć.

Sorry, ale myślałem , że określenie "dławi się" samo przez sie oznacza spadek obrotów, no ale może faktycznie to mało precyzyjne określenie :wink: , w każdym razie koledzy pomóżcie :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.