Skocz do zawartości

jakie są objawy niewymienianych długo świec?


rogerinho

Rekomendowane odpowiedzi

Jak swieczki sa zuzyte to na zimno, szegolnie przy cholodzie lub deszczowej pogodzeie moze nierowno pracowac. Nadmiernie zuzywaje sie cewki a nawet elektroda moze sie ukruszyc i konkretnych uszkodzen w cylindrze porobic. U Ciebie nie ma kabli WN, sa tylko cewki. Sa dosyc drogie wiec raczej nie wymienia sie bez powodu. Swieczki zaleca sie wymieniac co 40-60 tys (nie pamietam dokladnie) ewentualnie jesli zamontujesz 4 elektrodowe platynowe, to nawet co 120. Tak przynjamniej zalecalo BMW. Osobiscie kupuje te tansze i wymieniam co roku na jesieni. Na gazie powinno sie wymieniac czesciej, ale znam przypadki ze nawet przy nalocie 70 tys nie bylo problemow :shock:

 

Z marek to warto brac NGK made in japan, ja mam Denso i sa bardzo ok. Na sporcie ktos bardzo chwalil boscha. Do gazu montujesz 2 elektrodowe, jak chcesz wiecej wydac, to 4 elektrodowe zalecane do m52tu (tak zalecalo BMW w jakim oswiadczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakis symbol tych kabli, tak zeby je kupic np w IC. Jak wyciagalem swoje cewki to nie widzialem tam kabli, ktore moznaby bylo wymienic.

 

ngk mam na gazie od 80 000 i jest Ok

U mnie interwal wymiany to bedzie 30-40 tys a niektorzy twierdza ze przy gazie to by nalezalo z kazda wymiana oleju. Nie odwazylbym sie tyle przejechac na jednych swiecach. Pamietaj ze zuzyte swiece nizsza cewki, nie dzieje sie to od razu ale stopniowo. A nawet jedna sztuka kosztuje sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theded może troszkę nie jasno wyjaśniłem (mój błąd) :) Chodziło mi o fajkę świecy zapłonowej. Ale w sumie ona pełni funkcję kabla też;) Proszę o to link z realoem numer dwa na obrazku:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM31&mospid=47539&btnr=12_0625&hg=12&fg=05

A tu masz numer: 12131740477 lub 12139067831

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.