Skocz do zawartości

318is felgi, przycieranie, sprężyny


aprilia_46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Założyłem do beemki alusy, które miałem z drugiej takiej bmw, którą miałem na części 16 cali z oponami 225/50 pierwszy wyjazd z wulkanizacji a tu mi obciera jak ruszam :/

ale odrazu się wziąłem za to (moje sprężyny były już niedobre bo siedziała strasznie nisko z tyłu) wsadziłem inne od tej drugiej co miałem na części używki ale wyglądały na dość świeże.

 

Jadę we 2 jest okej nic nie przyciera niestety w 4 już przyciera na dziurach, wybojach itd . :evil:

 

Muszę się poradzić co wykombinować, może nowe sprężyny by coś pomogły chociaż na tych stoi dosyć dobrze, wygląda też OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wtedy co tył pójdzie w górę i nie będzie przycierać?

 

to po prostu więcej po podkładać czy kupić te podwyższające? :twisted:

 

 

np. tutaj znalazłem takie w miarę :

http://allegro.pl/gumy-podwyzszajace-pod-sprezyny-jakosc-gwarancja-i2170805331.html

 

takie bedą pasować w ogóle? : >

 

 

a sory bo ja patrzę na podwyższające a nie te gumy w sprężyny a słyszałem, że sprężyny pękają od tego i to lipa jest <?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podnieść (gumy z linku) - nie będzie wtedy obcierać (30zł,-) lub usztywnić sprężyny wsadzając między zwoje gumy.

Najlepszy sposób to wymiana sprężyn na takie o większej twardości.

Możesz też dać do utwardzenia koszt ok 100zł,-

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz okazje (nie nazwe tego przyjemnoscią bo silnik był 1.8 a chodził jak 1.6 albo gorzej) miał właśnie felgi z za małym et 32 i obcierały z 2 osobami z tyłu. A z tego co sie orjentuje to et do e36 powinno być minimum 35. A gumy można kupić w wiekszości sklepów z cześciami, dobra sprawa jeśli sie bardzo obciaża samochód :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem po 2 na sprężyne i tak doładowałem samochód że progami chaczyłem o kilka śpiących policjantów i nic mi nie pekło a przejechałem tak 2 razy po 1300 km (do Norwegii), tylko te gumy sie wybiły. A vw ventem tak zrobiłem 7 razy po 1300 km i nie miałem żadnych problemów a wkładałem po 3 gumy na sprężyne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dołącze sie do tematu:

 

ja mam 205/55/16 felga 7' szeroka ET 20 przód perfekcyjnie nic nieociera.

gorzej z tyłem.. wezme 3 osoby i ociera.

zapodałęm gumy na sprezyny troszke sie tył auta podniosł ale dalej ociera.

 

myslałem tez nad wycięciem krawędzi przy nadkolu lub ustawic delikatnie na negatyw ewentualnie zamiana felg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołącze sie do tematu:

 

ja mam 205/55/16 felga 7' szeroka ET 20 przód perfekcyjnie nic nieociera.

gorzej z tyłem.. wezme 3 osoby i ociera.

zapodałęm gumy na sprezyny troszke sie tył auta podniosł ale dalej ociera.

 

myslałem tez nad wycięciem krawędzi przy nadkolu lub ustawic delikatnie na negatyw ewentualnie zamiana felg..

Na pewno fajnie wygląda na tych felgach i możesz się bawić w wycinanie (słyszałem też że niektórzy zaginają tą krawędż :duh:) Zmiana negatywu = nierówno zużyte opony. najlepiej to wymień felgi na takie które będą pasowały bez przeróbek czyli minimum et 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.