Skocz do zawartości

e36 m40 dlawienie przy wysokich obrotach


Rafi1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem ze swoim autem.

Dane:

BMW e36 - m40 - 1.6 - 1992r

 

 

Problem polega na tym, że auto chodzi idealnie na postoju i przy normalnej jeździe, ale po dodaniu gazu gdzieś koło 4,5 - 5 tyś obr. Niezależnie czy w ruchu czy na postoju, auto nagle zaczyna chodzić jakby nie na wszystkie gary i obroty spadają... Musze szybko ruszać pedałem, żeby nie zgasło. Potem przez dwie, trzy sekundy chodzi jak traktor i wraca wszystko do normy.

 

Dzieje się tak na gazie, oraz benzynie. W czym może być problem? Panowie, potrzebuję waszej pomocy!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krokowy do wymiany na 90% bo nie moge na odległość stwierdzić na 100%

Krokowiec odpowiada za regulacje biegu jalowego, za utrzymywanie obrotów na właściwym poziomie.

 

Ja bym bardzie przyglądał się własnie w stronę układu dolotowego lub wydechowego. Posprawdzaj uszczelki i rury gumowe, którymi dochodzi powietrze do silnika (odma, guma od przeplywomierza, gumy od krokowca). Przyjrzyj się ale solidnie w jakim stanie masz uszczelki na dolocie i wylocie.

 

Być może przy wysokich obrotach silnik zasysa zbyt dużo powietrza?!

 

Co do wylotu - masz katalizator?

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wypalić katalizator to trzeba się postarać. Możesz sprawdzić potrząsając katalizatorem góra-dół, bo czasami przy wypalaniu zaczyna on po prostu latać w środku.

Dlaczego pytałem o katalizator, bo może się on zapchał i przy wyższych obrotach układ wydechowy nie daje rady odprowadzić spalin, i one sprężają się u Ciebie pomiędzy kolektorem wylotowym a katalizatorem i auto się "dusi".

Możesz to sprawdzić na stacji diagnostycznej wykonując pomiar zawartości spalin w "wydychanym powietrzu" :wink:

 

I porządnie przyjrzyj się wszelkim uszczelkom na kolektorze dolotowym + podłączenie pod kompa nie zaszkodzi :cool2:

 

pozdrawiam.

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.