Skocz do zawartości

[e65] Jakie wycieraczki i jak wymienic


erule

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakie wycieraczki(zamienniki) pasuja do e65 z 2004 roku? Wiem, ze sa jakies Bosha ale nie pamietam dokladnie jaki maja symbol?

Czy pasuja moze jakies standardowe, ktore nie kosztuja 300PLN?

Jak je wymienic, wycieraczki sa troche schowane pod maska i da sie je tylko kawalek podniesc bo opieraja sie o maske? Czy jest jakis sposob zeby zatrzymaly sie w polowie szyby?

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosch 814s kolego albo ori z servisu

a wymienia sie banalnie tak samo jak w polonezie musisz wlaczyc na chwile wycieraczki wylaczyc zaplon i wymienic

to nie sa jakies wycieraczki w stylu aero tylko zwykle klasyczne piora

a tak na marginesie ma ktos namiar na jakis retro fit aero do naszych e65?

zycie zaczyna sie po 50i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za pióra które będą zbierać wodę i będą pracowały min. 3 lata ,raz wydasz i masz spokój ,masz furę i nie żałuj jej dobrych piórek ,maszyna się odwdzięczy :cool2:

tez tak uwazam. :cool2:

zycie zaczyna sie po 50i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za pióra które będą zbierać wodę i będą pracowały min. 3 lata ,raz wydasz i masz spokój ,masz furę i nie żałuj jej dobrych piórek ,maszyna się odwdzięczy :cool2:

 

Wszystko jasne, też tak pochodziłem do sprawy,wcześniej do A8 kupiłem wycieraczki rekomendowane przez Audi za 270zł i cieszyłem się 6 miesięcy zanim zaczęły mazać. Od tamtej pory zastanawiam się, czy nie lepiej kupić tańsze lub same gumy i wymienić co pół roku ... Może tylko trafiłem na felerny egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra wymienisz bez problemu tylko musisz dobrze je dobrać! A wycieraczki mają pozycję serwisową do wymiany czyli wkładasz kluczyk i wyjmujesz a potem manetka od wycieraczek do samej góry na jakieś 10/12 sekund i wycieraczki ustawiają się w pozycji serwisowej!!!

 

Dokładnie funkcja serwisowa

chłopaki czytać instrukcje to nie polonez!

 

Te wycieraczki mają 25" są obydwie symetryczne.

Jeśli macie bosha można wyminić samą gumke ,ale nieznajdziecie 25" tylko 24" lub 26" które mozna skrócic.

 

Lub jesli macie wycieraczke ori BMW to oni sprzedaja w serwisie same gumki duzo taniej niz cala wycieraczka.

 

Wyglada to tak w uk ze wycieraczka bosh to wydatek 45 funtow

Wyciaraczka BMW 60 funtow

Gumka BMW okolo 30 funtow

 

Mysle ze w PL podobnie.

Ja kupilem ostanecznie nowe cale wycieraczki bosha bo samych gumek w uk niemoglem znalesc tylko same jakies leprze.

Te bosh to naprawde bardzo proste wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że wycieraczki są oznaczone R i L , prawa i lewa! Dobrze sie przyjrzeć panowie !

 

Tez zuwazyłem,al tylko napis "L" "R" a tak żdnych róznic.

 

Pozatym ta z "R" to z prawej strony auta od wewnatrz patrząc czy stojąc przed maską ? :mrgreen:

Może i durne pytanie ale niewiem :oops:

Probowałęm tez z gumkami za 15 zł ale mi kijowo zbierały,jak leżały na szybie bez ruchu to morzna było zauważyc to że pofalowane są :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawa ,lewa zawsze siedząc za kierownicą czyli L to strona kierowcy w PL a strona pasażera w GB przyjacielu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.