Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj są, ale manuale :

...

 

a no właśnie, manuale:) automatów NIE MA, a jak są to z USA i większość na forum umówiona, nie warte uwagi. Krajowych M3 w automacie za 200k na allegro czy otomoto nie ma....

 

Mega droga. Moja E92 330d w idalnym stanie z 2007, 130 000 km poszła za 77k

 

???? 77k coupe 30d? 2007? 130k przelotu?

Gdzie się podziewałeś jak kupowałem 335i? jak jeszcze będziesz miał takie okazje to użyj forum w celu rozgłośni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto super, tylko bardzo dziwne jest, że ktoś sprzedaje od 2 lat auto? Może zmienił się właściciel w tym czasie, albo jakiś wałek z leasingiem? To się chyba nie zdarza, chyba że właściciel jest taki "zawzięty", że sprzedaje cały czas w stosunkowo zawyżonej cenie i nie zejdzie z ceny ni chu... :norty:

Odnośnie m3 - w Niemczech do 40tys Euro kupisz ładną sztukę z DKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są, ale manuale :

...

 

a no właśnie, manuale:) automatów NIE MA, a jak są to z USA i większość na forum umówiona, nie warte uwagi. Krajowych M3 w automacie za 200k na allegro czy otomoto nie ma....

 

Mega droga. Moja E92 330d w idalnym stanie z 2007, 130 000 km poszła za 77k

 

???? 77k coupe 30d? 2007? 130k przelotu?

Gdzie się podziewałeś jak kupowałem 335i? jak jeszcze będziesz miał takie okazje to użyj forum w celu rozgłośni :)

 

Intrygujące co piszesz. Było moje ogłoszenie w dziale giełda przez kilkanaście dni i pies z kulawą nogą nie zadzwonił.

 

Idę o zakład, że fura z ogłoszenia jest już sprzedawana kilka miesięcy. Na dzis realna cena to max 95k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor rzecz gustu. Zainteresowanemu się podoba i to jest ważne.

Możesz dać przykład tej "lepszej" na sprzedaż z tego forum. Ja widzę jedną ofertę w dziale "Sprzedam" na 335i viewtopic.php?f=5&t=179398. Sprzedający się zarejestrował po to by wystawić ofertę.

Witam wszystkich, jeżeli chodzi o tą 335i, to aktualnie znajduje się ona na licytacji w Pekao Leasing za dużo niższą kwotę.

Podaję link do licytacji: http://www.licytacje.pekaoleasing.com.pl/aukcje/66836-bmw_335i_coupe_306km225kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o auto w temacie, to zależy co komu potrzeba.

 

Jeśli mam płacić ten VAT i dopłacać do auta, to naturalnie chciałbym sobie go odliczyć 2x i wyjść na swoje wliczając raty leasingowe w koszty. Zbadałem jednak temat przy poszukiwaniach 750i (które niestety zakończyly się niepowodzeniem) i nie jest tak różowo, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać.

 

Otóż (stan na końcówkę ubiegłego roku) według US nie ma czegoś takiego, jak przejęcie leasingu, nasze prawo podatkowe tego nie przewiduje i moja księgowość dała mi 2 opcje do wyboru:

a) traktujemy przejęcie leasingu jako kontynuacje leasingu, wliczamy raty w koszty, jest fajnie jeśli US nie zrobi kontroli i nie będzie problemów, bo różne US różnie przejęcie leasingu interpretują,

b) idziemy drogą zdroworozsądkową, traktujemy zakup jako amortyzację i US daje nam żyć.

 

Nie wnikam już w szczegóły, ale przejęcie leasingu w ten sposób (w trakcie jego trwania) rodzi problemy podatkowe i jeśli ktoś chce "spać spokojnie", to nie wchodzi w takie tematy i stąd auto (moim zdaniem) może wisieć długo.

 

Jest bardzo ładne i bardzo zadbane, sprzedaje się trochę czasu więc dobra oferta i sprzedający pewnie odpuści, chyba że wystawia ją na allegro hobbystycznie od 2 lat :mrgreen:

 

Swoją drogą niektórw auta "testowe" z Bawarii mają to do siebie, że lubią być malowane - również przerabiałem to osobiście podczas oględzin ładnego E91 "po kierowniku". Trzeba je dobrze prześwietlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szukać sensacji na siłę... mógł go leasing przerosnąć, albo zwyczajnie auto mu się znudziło.

Wbrew pozorom to auto wcale taakiej adrenaliny nie dostarcza.

 

:shock: ? To auto zapewnia ogromną dawkę adrenaliny nawet wymagającym kierowcom.

 

Zresztą auta szybsze, lepsze, bardziej eksluzywne od E92 335i są już naprawde bardzo drogie, nawet jako używane.

 

4-5 letnie E92 335i (dobrze wyposazone) to najlepsze auto jakie można kupić za 100 tys zł.

 

Oczywiscie są jeszcze Imprezy, Lancery Evo - ale jakość wnętrza na poziomie Fiata Pandy nie każdemu przypadnie do gustu.

 

No można też niby za to kupić ok. 10 letnią 911...ale ja i tak wolałbym E92 335i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o auto w temacie, to zależy co komu potrzeba.

 

Jeśli mam płacić ten VAT i dopłacać do auta, to naturalnie chciałbym sobie go odliczyć 2x i wyjść na swoje wliczając raty leasingowe w koszty. Zbadałem jednak temat przy poszukiwaniach 750i (które niestety zakończyly się niepowodzeniem) i nie jest tak różowo, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać.

 

Otóż (stan na końcówkę ubiegłego roku) według US nie ma czegoś takiego, jak przejęcie leasingu, nasze prawo podatkowe tego nie przewiduje i moja księgowość dała mi 2 opcje do wyboru:

a) traktujemy przejęcie leasingu jako kontynuacje leasingu, wliczamy raty w koszty, jest fajnie jeśli US nie zrobi kontroli i nie będzie problemów, bo różne US różnie przejęcie leasingu interpretują,

b) idziemy drogą zdroworozsądkową, traktujemy zakup jako amortyzację i US daje nam żyć.

 

Nie wnikam już w szczegóły, ale przejęcie leasingu w ten sposób (w trakcie jego trwania) rodzi problemy podatkowe i jeśli ktoś chce "spać spokojnie", to nie wchodzi w takie tematy i stąd auto (moim zdaniem) może wisieć długo.

 

Jest bardzo ładne i bardzo zadbane, sprzedaje się trochę czasu więc dobra oferta i sprzedający pewnie odpuści, chyba że wystawia ją na allegro hobbystycznie od 2 lat :mrgreen:

 

Swoją drogą niektórw auta "testowe" z Bawarii mają to do siebie, że lubią być malowane - również przerabiałem to osobiście podczas oględzin ładnego E91 "po kierowniku". Trzeba je dobrze prześwietlić.

 

Zodiac, tego problemu z przejęciem leasingu nie znałem :shock: Pół roku temu chciałem kupić ten samochód, zrobić odliczenie vAT 2x 6000 zł, a resztę w koszty wrzucić, a tu takie kwiatki wychodzą? W tym chorym kraju nie dość, że nie można odliczyć pełny VAT od zakupu, to jeszcze ludzi "zmuszają" przez akcyzę do samochodów 4 cylindrowych. :mad2: Chyba przeniosę działalność na Słowację :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.