Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Proszę o opinie na temat autka z tego ogłoszenia:

http://tablica.pl/oferta/bmw-535-1988-IDLKFr.html

 

Po wstępnych oględzinach:

Zablokowane wisko, wnętrze jakieś przekombinowane, deska w innym kolorze, boczki od wersji z korbami, podsufitka wisi, fotel kierowcy zniszczony, tylny zderzak pęknięty, silnik pali, cieknie wspomaganie, obok zbiornika płynu wspomagania butla oleju silnikowego, pewnie na dolewki.

Korozja przy wlewie i drzwi kierowcy na dole od wewnątrz. Kierownica w znośnym stanie, pomimo nakładki nie jest zniszczona.

Samochodem nie jeździłem. Zostałem zapewniony że skrzynia jest ok.

 

VIN: WBAHD210902896429

 

Dziękuję za opinie i uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: chłopie odpuść sobie.

 

Wnętrze raczej nie z tego auta, z resztą poniżej masz rokodowany VIN:

Art. Wartość

Numer podwozia WBAHD210902896429

Kod typu HD21

Typ 535I (EUR)

Typoszereg E E34 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M30

Pojemność skokowa 3.50

Moc 155

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor ALPINWEISS 2 (218)

Tapicerka ANTHRAZIT STOFF (0279)

Data prod. 1988-11-07

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S235A TRAILER-HITCH WITH REMOVABLE HEAD Hak holowniczy ze zdejmowaną głowicą

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S570A STRONGER ELECTRICITY SUPPLY Silniejsze zasilanie prądem

S663A BMW BAVARIA C ELEKTRONIC Radio BMW Professional (C44)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś kolego w 3 słowach uzasadnić? Dlaczego wg Twojej opinii nie warto się pakować w to auto.

Co wg mnie, za nim przemawia? Ładnie utrzymana jak na ten rocznik karoseria. Wnętrze że nie od tego auta widać od razu, boczki w innym kolorze niż deska, dziury po korbach. A jakie było w oryginale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

uszczelka przez gaz poszła.

i może być to niejedyna wada.

kompresji na zepsutym nie sprawdzisz więc w ciemno trzeba sprzedawcy wierzyć.

nie możesz w tej cenie cudów oczekiwać.

raczej jak prosto będzie jeździł i w ogóle będzie to sukces.

chyba że szukasz bazy do zrobienia pod siebie.

ale sądząc po Twoim opisie to nie ten będzie.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki ponoć dobrze znoszą gaz, w aucie jest sekwencja.

Mi się wydaje, że koleś miał kiepski płyn w układzie i jak przyszło -30 to pompa stanęła i po odpaleniu silnika strzelił pasek, leżał gdzieś na dywanie w czasie oględzin.

Okazja to na pewno nie jest, bo gdyby tak było to by się już dawno sprzedał... na pewno będzie wymagał sporych nakładów, zastanawiam się czy warto? Jest jeszcze ryzyko że głowica może być walnięta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka cena takie auto. Z tego rocznika to lepiej mieć dziewczynę, a nie auta kupować :)

Żeby utrzymać to auto w jako takim stanie aby było na chodzie musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie w niego dołożyć jeszcze drugie tyle co kosztuje. Bo inaczej to będziesz wiecej stał niż jeździł.

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden forumowicz przed wakacjami sprzedawał 535i rok mlodszą. Auto nie było idealne, pare rzeczy trzeba było zrobic. Dosc szybko auto poszlo za 7000zł.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą adalbert że auto jest do zrobienia i trzeba w nie włożyć co najmniej 2 tyle co cena zakupu, same koła na lato np. tutaj używane za tysiaka http://allegro.pl/kola-letnie-aluminiowe-16-wz-16-bmw-5-e34-e-34-i2151043888.html

 

Natomiast bardziej mnie martwi to, że auto jest kombinowane... a ja wolał bym w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą adalbert że auto jest do zrobienia i trzeba w nie włożyć co najmniej 2 tyle co cena zakupu, same koła na lato np. tutaj używane za tysiaka http://allegro.pl/kola-letnie-aluminiowe-16-wz-16-bmw-5-e34-e-34-i2151043888.html

 

Natomiast bardziej mnie martwi to, że auto jest kombinowane... a ja wolał bym w oryginale

 

 

kolego rozłożyłeś mnie na łopatki,najpierw zrób auto do jazdy(żeby było sprawne na 100%) a pozniej myśl o felgach!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie no na wiosnę założy się w kufrze dodatkowe zbiorniki 30l. na wodę i olej żeby na dłużej starczało jak przez walniętą uszczelkę będzie spierniczać.

do tego alusy z linka i się jedzie :D

z kolegą pogadaj z forum też w tej cenie kupuje:

https://picasaweb.google.com/103387371684745370874/BMWE3625MPakietSkora

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale tym linkiem to mnie kolego obraziłeś... do takiej padliny wstyd linki przesyłać... za doprowadzenie auta do takiego stanu powinni publicznie chłostać....

 

Podsumowując....

do zrobienia uszczelka, oby tylko...,

środek do wywalenia,

podsufitka do wymiany,

tylny zderzak pęknięty, może być do wymiany,

z przodu brakuje kratki pod zderzakiem,

kola na lato do kupienia,

jaka jest wasza wycena...?

 

Moja mogła by kiedyś wyglądać tak jak ta http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=111570

 

Dla kolegi co szuka 3 http://warszawa.gumtree.pl/c-Samochody-Sprzedam-samochody-osobowe-BMW-316-okazja-W0QQAdIdZ357846287

Edytowane przez gaultierpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było takiego ładnego youngtimer'a na złom wysłać, mówiąc ładnego mam na myśli z zewnątrz, bo w środku to jak by świnie na targ wozili...:)

Dzisiaj samochody nie sprzedają się jak świeże bułeczki, na pewno nie z takimi motorami, które palą wg katalogu 17,8 po mieście. Należy oddzielić to ile człowiek chce, od tego ile dostaje. Więc zastanawiam się ile taka karoseria w białym kolorze jest warta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wiesz z opisu miodzio, sadząc po rejestracji trochę jej brakuje do ideału :D

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę Ci zależy na tym aucie to dogadaj się z właścicielem, że oddajecie auto do dobrego mechanika. Robicie głowice (koszt pewnie ok 2tys) I jeśli będzie ok kupujesz auto.

 

Ale auto kosztuje 3tys plus 2 za naprawe to jest 5tys.

Do tego jak mówisz koła letnie już jest 6tys.

 

Za 6-8 tys kupisz bardzo przyzwoitą e34 nawet uda się na szerokiej nerce, nie kombinowaną z kpl felg na lato, z klimą co jest ważne jak dla mnie. I mi śmierdzi remontem silnika w tym egzemplarzu jak to taki żłop oleju. Niewykluczone, że ma mikro pęknięcia głowicy a wtedy to kupno+naprawy wyniesie ok 10tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochod ma jakikolwiek sens jesli karoseria jest zdrowa i prosta, nie jest cala w szpachli lub z pordzewiałą podlogą. Wtedy mozna dalej kombinowac, remontowac, albo wrzucac inny silnik. Ale tak czy inaczej to 2900zł to dopiero początek wydatków, minimum połowa. Silnik, opony to dopiero start, a pewien jestem ze dojdzie mnóstwo innych mniejszych i wiekszych rzeczy do zrobienia.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sorry, ale tym linkiem to mnie kolego obraziłeś... do takiej padliny wstyd linki przesyłać... za doprowadzenie auta do takiego stanu powinni publicznie chłostać....

spokojnie bez obrazy :D

ta bryka jest na forum i ktoś chce ją kupić w tym temacie:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=174455&start=30

a co do walniętego silnika można w ciemno gdybać co jest.

jak dla mnie to i trzeba się liczyć że drugi kupisz bo naprawa nieopłacalna.

mechanik jak rozbierze to stwierdzi.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.