Skocz do zawartości

320d Wymiana podszybia (osłony wlotu powietrza) 51718208483


jarkum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo mi się podoba postrzępione podszybie plastikowe z przodu w moim aucie. Producent nazywa to osłoną wlotu powietrza. W związku z tym pytanie: Czy są jakieś względy inne niż estetyczne, dla których taką wymianę należy przeprowadzić? Podejrzewam, że jak założe nową osłonę i tak nie będzie stuprocentowej szczelności i woda pomiędzy nią, a szybą będzie w dalszym ciągu się przedostawać. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten plastik pod wycieraczkami?

Zasadnicza uszczelka nie jest między nim a szybą tylko pomiędzy nim a blachą nad filtrem kabinowym. Wymiana wyjdzie na dobre tej szczelności bo uszczelka będzie na nowo przyklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem bardzo postrzępiony na poczatku i tez wymieniłem na używke z allegro. Co ciekawe nie wiem co z moim się stało ale było tak kruche że kruszyło się w palcach i łamało a używka z allegro ładna elastyczna i giętka i guma do szyby przylega także nie wiem co to moje auto wcześniej robiło że takie coś się z tym plastikiem i gumą stało.

Co do wody to tak jak pisali nie martw się jak nie dolega idealnie bo woda i tak tam płynie pod to :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - trudno dostępne. Ceny używki na allegro ok. 150 zł. Nowy w ASO 179 zł. Chyba się złamie i kupię w serwisie. No i jeszcze kolejna rzecz się rozpadła. Plastikowe osłony za tylnymi siedzeniami. Te z których tylne pasy bezpieczeństwa "wychodzą". Też narażone na słońce, więc też się rozsypują. Nówki w ASO po 57 zł każda.

 

Powymieniałem wszystko. Najgorzej było z osłoną podszybia. Żeby zdjąć ramiona wycieraczek trzeba było uzyć sciągacza. Ale na szczęście był pod ręką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

odświeżam temat. Ponieważ postanowiłem wymienić plastikowe podszybie mam jedno pytanie. Czy trzeba wymieniać te kapturki (gniazda) gumowe jak mniemam, które siedzą w karoserii i do których wchodzą białe plastikowe spinki podszybia? Nie chodzi mi o gumowe uszczelki przy spinkach podszybia.

 

Czy ktoś to wymieniał, czy stare będą dobre i je po prostu zostawić? Jaki jest numer tej części?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w nowym podszybiu tego nie ma,podszybie kupiłem oryginalne w serwisie. W podszybiu są tylko podkładki okrągłe pod korki.Mi chodzi bardziej o takie małe "kondonki" w które wchodzą te białe korki podszybia.Te kapturki siedzą w karoserii.

Tak czy siak zamówiłem je w serwisie i przyszło coś innego.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.