Skocz do zawartości

Migające stopy przy ostrym hamowaniu


kamiloo98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Ze tanio :) jak rozgladalem sie to po 60 do 80€ tylko widzialem.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tanio :) jak rozgladalem sie to po 60 do 80€ tylko widzialem.

hmm....zobaczymy ile to bedzie warte w takim razie :)

p.s. na chomiku nie moge znalezc tego Din75

i druga rzecz, to gdzie szukales,ze takie ceny sa tych adapterow? szczerze powiem, ze widzialem jeszcze tanszy "shit"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukalem w judiag, tam kupywalem kabel pod obd do lapka i sam sie wylaczal po 15min ale sklep chyba zamkneli bo nie mozna wejsc na ich str.

 

Daj znac jak juz go sprawdzosz, moze tez sobie zakupie :mrgreen:

Co do chomika to napisz do Din75 na forum, na chomiku ma chyba inny nick.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
do jak to jest da sie zakodowac migający stop w e61 LCI 03.2007 rok?? mam kabel dcan...

 

 

A przejzales ten wątek i obejrzałeś mój filmik?

 

Byś wiedział że nie, da się :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szukalem w judiag, tam kupywalem kabel pod obd do lapka i sam sie wylaczal po 15min ale sklep chyba zamkneli bo nie mozna wejsc na ich str.

 

Daj znac jak juz go sprawdzosz, moze tez sobie zakupie :mrgreen:

Co do chomika to napisz do Din75 na forum, na chomiku ma chyba inny nick.

 

no i udalo sie! pelna wersja plus adapter i mozna kodowac niemal wszystko. Jak do tej pory poprzez adapter uaktywnilem "driving day lights", ryglowanie drzwi-kilka opcji jest do zakodowania, no i awaryjne hamowanie. Link do filmiku na YT -nie moj- podsylam ponizej. U mnie dziala dokladnie tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To super :) a powiedz mi który parametr jest odpowiedzialny za częstotliwość niania i co Ty ustawiłaś. Co prawda na filmiku jak dla mnie za szybko ale coś pomiędzy bym przyjął :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super :) a powiedz mi który parametr jest odpowiedzialny za częstotliwość niania i co Ty ustawiłaś. Co prawda na filmiku jak dla mnie za szybko ale coś pomiędzy bym przyjął :)

w programie jest funkcja " brake force display" mozna tam ustawic tez powolne miganie, wystarczy zaznaczyc odpowiedni "ptaszek". Jak bede mial czas i osobe, z ktora bede mogl to jakos nagrac, to wstawie moj filmik. Dodam, ze jak hamujesz mocno, ale nie maxymalnie mocno, to swieca sie z tylu normalne swiatlo stopu plus tylne przeciwmglowe, ale jak hamujesz na maxa awaryjnie dodatkowo te normalne stopy mrugaja. Mozna sie tym programikiem fajnie pobawic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To będzie na pewno mój następny gadżet :) nianię włącza się jak pracują ABS-y. Na śniegu pewnie to trochę irytujące dla innych kierowców ale ja z tyłu tego nie widzę :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie na pewno mój następny gadżet :) nianię włącza się jak pracują ABS-y. Na śniegu pewnie to trochę irytujące dla innych kierowców ale ja z tyłu tego nie widzę :D

dokladnie tak jak piszesz hehe. To mruganie wlacza sie wlasnie podczas kiedy abs'y dzialaja wiec zima moze byc ciekawie ;) a jak ktos sie bedzie czepial to wylaczenie tego to kwestia kilku minut ( wlacznie z podlaczeniem calego "sprzetu") Musze kiedys przysiasc i dobrze obczaic to mozna a w czym lepiej nie grzebac ;)

 

Dzisiaj sprawdzilem tez czy i kiedy zaczyna dzialac termostat, no i dziala w odpowiednim momencie ;) taka mala ciekawostka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa appka, tylko trochę droga jak na appke na tel...rozumiem że jeśli data produkcji samochodu to 04.2007 to kodowanie będzie działać? Można to przetestować na wersji lite?

 

te appke mozna instalowac wszedzie gdzie masz androida-na kompie tez. Ja mam go na tablecie i dziala bez problemow. Co do obslugi aut z poszczegolnych lat musisz poszukac na stronie producenta, czy ten programik bedzie dane auto obslugiwal czy nie. Na wersji lite mozna sprawdzic czy sa bledy, ale juz nie mozna zobaczyc co to za bledy, kodowaniem tez nie mozna sie bawic. Wersja lite jest po to,z tego co pisze producent, po to, aby sprawdzic czy program bedzie dzialal pod konkretne auto. Kolega ma np e90 330d i jego auta np nie ma w spisie, koduje dla auta 325d. Niby napisane, ze wszystkie modele obslugiwane, ale jednak nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lite działa u mnie bo sprawdzałem zastanawiam się tylko czy będzie działać kodowanie bo powinno niby od marca 07 a u mnie produkcja to kwiecień więc pewności nie ma... Ale chyba i tak kupię:d

szczerze Ci powiem, ze na Twoim miejscu napisalbym maila do tych co to stworrzyli i opisal sytuacje, jezeli oni zagwarantuja, ze kodowanie bedzie dzialac, to kupuj, bedziesz przynajmniej pewien, i jakby co mzoe zwroca kase jak nie bedzie dzialac ( sam nie wierze w to co pisze hehe ) ale z tym mailem to bym sprobowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

coraz wiecej fajniejszych opcji w tej aplikacji :) juz w coniektorych modelach opcja wypalania dpf'a, wiecej opcji diagnozy :) fajniem raz placisz a pozniej wszystkie uaktualnienia masz za darmoszke-przynajmniej narazie ;)

 

jedker sprawdzales juz czy u CIebie bedzie kodowanie dzialac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

krzykxyz jak nazywa sie w twoim telefonie adapter Bluetooth? Ja mam vgate, moge kodowac, odczytywać i kasować błędy ale nie widzę wartosci mierzonych, odsyłają mnie do oryginalnego adaptera. Zastanawiam sie czy moze sama zmiana nazwy urządzenia pomoże czy cos wiecej wpływa na wykrywanie przez program firmowego adaptera.

 

A wracając do kodowania świateł stopu, co prawda mam E81 ale funkcje w BMWhat powinny nazywać sie tak samo - jakie opcje masz zaznaczone? Jest kilka opcji brake force display, wiele jest opisanych ale dwie pierwsze tylko ponumerowane, pierwszą mam active ale druga juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzykxyz jak nazywa sie w twoim telefonie adapter Bluetooth? Ja mam vgate, moge kodowac, odczytywać i kasować błędy ale nie widzę wartosci mierzonych, odsyłają mnie do oryginalnego adaptera. Zastanawiam sie czy moze sama zmiana nazwy urządzenia pomoże czy cos wiecej wpływa na wykrywanie przez program firmowego adaptera.

 

A wracając do kodowania świateł stopu, co prawda mam E81 ale funkcje w BMWhat powinny nazywać sie tak samo - jakie opcje masz zaznaczone? Jest kilka opcji brake force display, wiele jest opisanych ale dwie pierwsze tylko ponumerowane, pierwszą mam active ale druga juz nie.

taki mam adapter,

http://www.ivini-tech.de/en/adapter/android/original-bluetooth-ivinitech-diagnose-adapter/a-1002/

 

u mnie adapter, z tego co pamietam, nazywa sie ivini - apps, z tym urzadzeniem sie tablet laczy( ale jak chcesz zmienic nazwe urzadzenia? )

obie opcje brake force display musza byc aktywne

zaprogramowalem tez u siebie :

inner break lights

third break lights

tail break lights

sa oznaczone jako "flashing"

dodatkowo u mnie, nie wiem czy to zrobilem jakos przez przypadek czy tak po prostu jest, jak zahamuje z pelna sila, to trzecie swiatlo stol i zew stopy mrugaja jezeli bede hamowal mocno, ale nie na maxa wszystko sie zapala, ale nie mruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak połączę sie z urządzeniem mam możliwość zmiany jego nazwy, zastanawia mnie czy nazywając adapter tak jak Twój, program pozwoli mi na czytać wartosci mierzone- pewnie nie, ale nie zaszkodzi spróbować.

 

Musze zaznaczyć druga opcje i sprawdzic czy bedzie działało, w pozostałych mam flashing podobnie jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak połączę sie z urządzeniem mam możliwość zmiany jego nazwy, zastanawia mnie czy nazywając adapter tak jak Twój, program pozwoli mi na czytać wartosci mierzone- pewnie nie, ale nie zaszkodzi spróbować.

 

Musze zaznaczyć druga opcje i sprawdzic czy bedzie działało, w pozostałych mam flashing podobnie jak Ty.

ok, kodowanie musisz robic na wlaczonym kluczyku a zeby cos zostalo zakodowane musisz wyciagnac kluczyk i go wlozyc spowrotem. Daj znac czy pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzilem tez czy i kiedy zaczyna dzialac termostat, no i dziala w odpowiednim momencie ;) taka mala ciekawostka :p

 

Krzykxyz - jak sprawdziles termostat przy uzyciu BMWhat?

 

Kupilem jakis czas temu BMWhat Generation II i mozna juz wszystko elegancko kodowac w samochodach pre LCI (przed 03.2007) takze git.

Edytowane przez domelsnake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzilem tez czy i kiedy zaczyna dzialac termostat, no i dziala w odpowiednim momencie ;) taka mala ciekawostka :p

 

Krzykxyz - jak sprawdziles termostat przy uzyciu BMWhat?

moze zle to napisalem, ale jak masz podlaczony adapter i ustrawisz odpowiednie monitorowanie paramertow silnika podczas jazdy, najzwyczajniej widac, ze one sie zmieniaja-rosnie temp silnika, plynu chlodzacego-pozniej zaczyna malec(wniosek sam sie nasuwa, otwiera sie duzy obieg i wszystko dziala)zawsze prawie przy tych samych wartosciach temperatury silnika i plynu chlodzacego-pod warunkiem, ze utrzymujesz stala predkosc. Na tej podstawie stwierdzam ,ze termostat dziala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzilem tez czy i kiedy zaczyna dzialac termostat, no i dziala w odpowiednim momencie ;) taka mala ciekawostka :p

 

Krzykxyz - jak sprawdziles termostat przy uzyciu BMWhat?

moze zle to napisalem, ale jak masz podlaczony adapter i ustrawisz odpowiednie monitorowanie paramertow silnika podczas jazdy, najzwyczajniej widac, ze one sie zmieniaja-rosnie temp silnika, plynu chlodzacego-pozniej zaczyna malec(wniosek sam sie nasuwa, otwiera sie duzy obieg i wszystko dziala)zawsze prawie przy tych samych wartosciach temperatury silnika i plynu chlodzacego-pod warunkiem, ze utrzymujesz stala predkosc. Na tej podstawie stwierdzam ,ze termostat dziala ;)

 

Jaka jest poprawna temperatura silnika przy ktorej termostat powinien sie otworzyc? To samo widac z ukrytego menu - tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.