Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słyszę łańcuch i przy dodawaniu gazu turbinę jak świszcze .

Czeka Cię poważny remoncik ale może jeszcze niech się wypowiedzą fachowcy od n47 .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po przeczytaniu tego tematu to ludzie pisza ze lancuch bardziej wali jak sie rozgrzeje u mnie nie ma czegos takiego. Mowisz turbo :D gdzies doczytalem ze nie da sie jej regenerowac czy to prawda ? czy tylko 5 kola na turbo :D ahaaa turbo idzie sprawdzic pod kompem ?

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od okolo miesiaca jestem uzytkownikiem mojego 1 bmw :D wybor padl na e91 318d 154tkm.

AUtko chodzilo cicho,bylo zrywne. Autko zarejestrowałem (filtry,olej) no i wyjechalem na urlopik w kierunku niemiec 1000km. W dniu wyjazdu przyspieszajac na biegu 2 slychac bylo w granicy 2tys obrotow jakis dziwny dziek brzdekajacej blaszki ale to przez ulamek sekundy. Dojechalem na miejsce wszystko ladnie pieknie, szczegolnie ze spalaniem bo bardzo niskie porownujac do benzynki zony :d. Nastepnego dnia pobudka, dodam ze zimno :d odpalam auto a tu walenie blacha jakas...mowie ladnie pieknie sie zaczyna przygoda z 1 autem z tej stajni. Auto jak sie rozgrzeje nie slychac wsumie nic. Przez kolejne dni to loteria raz slychac cos raz nie slychac ale to tylko w zakresie obrotow max do 1800 pozniej nic. Auto nie szarpie,spala tyle samo. Bylem tutaj i mechanika polskiego i wraz ze swoim ruskim pomocnikiem stwierdzili jednoglosnie ze to sa niejakie blaszki od turbo, ja jednak sadze ze to moze byc lancuch po przeczytaniu calego tematu na tym forum. Dolacze filmik ktory nagralem na zimnym bo slychac duzo lepiej niz na rozgrzanym.

 

 

Jak widac na zimnym ten dzwiek slychac bardzo wyrazie przy okolo 1000 obrotow powyzej juz nie. Dla wyrazniejszego dzwieku przytrzymalem obroty na wlasnie tym poziomie.

Dodam tez ze 18 listopada mam termin w warsztacie na terenie Torunia. Auto Kaine. Polecany warsztac z blizniaczego forum.

Milego sluchania i licze na jakas wasza fachowa opinie.

 

Kolego jak dla mnie 100% lancuch plus cos jeszcze moze wlasnie ta turbina :cry2: U mnie bylo nawet gorzej ale przy 160kkm.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :d a turbo nie powinno swistac przy wkrecaniu sie ??? :D mowie w porownaniu odglosu przy ds5,avensis,insignia,407 ktore uzytkowane byly przez rodzine ! gdzie wy tam turbo slyszycie ?

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu to ludzie pisza ze lancuch bardziej wali jak sie rozgrzeje u mnie nie ma czegos takiego. Mowisz turbo :D gdzies doczytalem ze nie da sie jej regenerowac czy to prawda ? czy tylko 5 kola na turbo :D ahaaa turbo idzie sprawdzic pod kompem ?

 

Różnie to bywa raz go słychać na zimnym raz na rozgrzanym silniku.

Bedzie gorzej jak się urwie więc nie zwlekaj z dokładnym sprawdzeniem.

Turbo to pewnie masz garetta i są opinie , że mozna je regenerować ale to loteria .

Ja wymieniałem na nowe w Aso .

Pojedź na diagnostykę do serwisu i wyjdzie co jest do zrobienia a potem podejmuj decyzję gdzie naprawiać auto .

 

Dla mnie to słychać wyraźnie turbinę . Po ostatniej wymianie na nową nic nie słychać .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...

18 mam termin w warsztacie w polsce dokladnie torun. Auto narazie jezdzi jakies 25km dziennie...no i powrot do pl 1000km go czeka...diagnostyka tutaj juz mala byla zadnych konkretow tylko kasa szla na opinie z d...y. To sie wj...em heh

 

Wlasnie rozmawialem z firma moto remo i pan mowil ze nie regeneruja tych turbo ze zmienna geometria i firma garet wogole nie daje podzespolow pod naprawe wiec regeneracja jak juz ktos robi to tylko na chinskich podzespolach... cena 3k plus vat...

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze to nowe auto jak dla mnie ...swierzynka...nie cisne i dlugo nie bede cisna bo jeszcze go nie poznalem...to ze rozrzad to tez tak mysle mimoze sie nie znam..ale nic nie poradze do polski musze dojechac..chyba ze ubezpieczenie wezmie lawetke i pojedzie za niego :d ale to musze wypytac bo moga powiedziec ze auto dziala chodzi wiec o co kaman? :D

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze to nowe auto jak dla mnie ...swierzynka...nie cisne i dlugo nie bede cisna bo jeszcze go nie poznalem...to ze rozrzad to tez tak mysle mimoze sie nie znam..ale nic nie poradze do polski musze dojechac..chyba ze ubezpieczenie wezmie lawetke i pojedzie za niego :d ale to musze wypytac bo moga powiedziec ze auto dziala chodzi wiec o co kaman? :D

 

 

Jaki masz silnik? N47 z oznaczeniem "A" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że nieźle dupami trzęsiecie :norty:

 

Skrab, jak będziesz zmieniał auto to na jakie? Bo m47, 90 KW już nie produkują... ;)

To muszę cie zmartwić,na pewno nie na bmw

Nie chciał bym mieć takich problemów i myśleć że nie dojadę z punktu A do punktu B :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA POWIEM TAK WSPÓŁCZUJE WAM WSZYSTKIM TEGO MOTORU BO MOŻE I DYNAMICZNY OSZCZĘDNY JEST ALE KIEDY KOSZTY NAPRAWY PRZEKRACZAJĄ 2-3 TYŚ TO GDZIE TA OSZCZĘDNOŚĆ PRAKTYCZNIE JEJ NIE MA, DWA RAZY MIAŁEM OKAZJE KUPIĆ E90 Z N47 ALE SYN, KTÓRY MA ŚWIRA NA TLE BMW ODRADZIŁ MI KUPNO Z TYM MOTOREM W SUMIE NIE BEZ POWODU TYLE TEGO NA ALLEGRO I OTOMOTO STOI....JESZCZE RAZ WSPÓŁCZUJE...

 

 

 

i takich poinformowanych będzie przybywać- chętnych na kupno ubywa, a ceny będą spadać wyjątkowo szybko... ja bym sprzedał jak bym sie o takich cyrkach dowiedział... Ale sprzedac nie jest łatwo te cuda, mój przyjaciel obniża cene co 2 tyg juz od czerwca , a jego auto ma przejechane 76tys mimo to nawet nikt jeszcze nie przyjechał oglądać :!:

 

ps a po za tym PPGG- jak możesz być taki nie miły? pomyśli jak byś się czuł gdybyś miał auto z takim silnikiem , bo kupiłeś nie świadomy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze to nowe auto jak dla mnie ...swierzynka...nie cisne i dlugo nie bede cisna bo jeszcze go nie poznalem...to ze rozrzad to tez tak mysle mimoze sie nie znam..ale nic nie poradze do polski musze dojechac..chyba ze ubezpieczenie wezmie lawetke i pojedzie za niego :d ale to musze wypytac bo moga powiedziec ze auto dziala chodzi wiec o co kaman? :D

 

 

Jaki masz silnik? N47 z oznaczeniem "A" ?

 

Witam

Na moje mam A

 

Skarb : Tata Vista dobrze teraz stoi...3 lata gwarancji,klima bez doplaty, wspomaganie kieraka, ABS, elektryczna szyba :D, elektryczny zamek. Pewnie jest pasek. :8)

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym mieć takich problemów i myśleć że nie dojadę z punktu A do punktu B :norty:

Jeżeli trapią Cię takie problemy, to polecam za jednym z kolegów z forum bilet miesięczny. :norty:

Nie muszę kupować biletu bo mam 3 auta w domu i stać mnie na ON , a i nie wiem po co ta sugestia z twojej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skrab Bo jak czytam tu o tych lękach łańcuchowy (które często prześladują najbardziej tych, którzy nawet nie mają BMW), to po prostu współczuje i dalej :arrow: jak czytam o niemogących się sprzedać Bemkach ze względu na to, że pod maską mają N47, to jest śmiesznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

 

Niedługo BMW z 2005 roku będzie droższe od tego z 2008, no bo ten nowszy ma przecież N47 :cool2: :duh: :mad2:

Najlepszy to jest kolega PPGG (kolego "bynajmniej"="wcale", a nie tak jak myślisz "przynajmniej") i jego teorie rodem z piaskownicy. Jeżeli uważasz, że wydatek 3tys na samochód warty 60-70k to duży wydatek, to no coment...

Dla Twojej informacji ja w ciągu dwóch lat użytkowania mojego auta wydałem na nie około 14k (nie licząc paliwa), a nic mi się w tym czasie nie zepsuło i nie wymieniałem profilaktycznie (boże broń :nienie: ) łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skrab Bo jak czytam tu o tych lękach łańcuchowy (które często prześladują najbardziej tych, którzy nawet nie mają BMW), to po prostu współczuje i dalej :arrow: jak czytam o niemogących się sprzedać Bemkach ze względu na to, że pod maską mają N47, to jest śmiesznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

 

Niedługo BMW z 2005 roku będzie droższe od tego z 2008, no bo ten nowszy ma przecież N47 :cool2: :duh: :mad2:

Najlepszy to jest kolega PPGG (kolego "bynajmniej"="wcale", a nie tak jak myślisz "przynajmniej") i jego teorie rodem z piaskownicy. Jeżeli uważasz, że wydatek 3tys na samochód warty 60-70k to duży wydatek, to no coment...

Dla Twojej informacji ja w ciągu dwóch lat użytkowania mojego auta wydałem na nie około 14k (nie licząc paliwa), a nic mi się w tym czasie nie zepsuło i nie wymieniałem profilaktycznie (boże broń :nienie: ) łańcucha.

 

 

Jak mozesz to zdradz tajemnice na co poszla kasiorka ?

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa poszła m.in. na wymianę oświetlenia wewnątrz auta na led, preparaty i produkty do auto-detalingu wewnątrz i zewnątrz auta (powłoki kwarcowe, polimery, korekcję lakieru, woski itp.). Kupuję tylko markowe produkty, więc wbrew pozorom trochę one kosztują. Zmiany wybranych elementów samochodu na m-pakietowe i jeszcze wiele innych drobnych elementów, jak np. wymiana kierunków na dymione, nerki, wydechu itd. Około 500 zł miesięcznie pakuję w auto. Zresztą nie ja jeden na tym forum.

 

@uterus – odsłuchałem Twoje nagranie i nie jestem pewien, czy tak łańcuch szeleści, no ale mogę być niewiarygodny, bo na żywo słyszałem tylko jeden N47 z szurającym łańcuchem.

Na Twoim miejscu nie sugerowałbym się zbytnio opiniami, które tu przeczytasz, bo oczywiście najłatwiej wskazać tu na łańcuch. Jedź do tego warsztatu i daj znać co to.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.