Skocz do zawartości

320D Kopci na siwo na postoju


marco126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ktory wyglada tak: na biegu jalowym i jak ruszam z jedynki auto kopci (kolor nieokreslony niby to bialy niby niebieski ) w czasie jazdy kopcenie nie wystepuje nie bierze oleju prosze o pomoc co moze byc przyczyna dziekuje za pomoc

 

Wszystko masz wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Auto ponownie zaczęło kopcić! Sprawdziłem blaszkę za pomocą której wcześniej zaślepiłem przelot do EGR i co...!? "Zaślepka" wygląda jak by była uszczelką, aż zwątpiłem czy aby na pewno w tym miejscu zaślepiałem. Spaliny wypaliły otwór o średnicy przelotu! Szok! Czytałem że tak się dzieje, ale nie wierzyłem. Przecież tam nie ma żadnego przepływu! A jednak!

Zaślepka była z blachy alu-cynk 0.7mm. Tak że jak zaślepiać to tylko czymś trwałym, np kwasówką!

 

To tak dla przestrogi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ponownie zaczęło kopcić! Sprawdziłem blaszkę za pomocą której wcześniej zaślepiłem przelot do EGR i co...!? "Zaślepka" wygląda jak by była uszczelką, aż zwątpiłem czy aby na pewno w tym miejscu zaślepiałem. Spaliny wypaliły otwór o średnicy przelotu! Szok! Czytałem że tak się dzieje, ale nie wierzyłem. Przecież tam nie ma żadnego przepływu! A jednak!

Zaślepka była z blachy alu-cynk 0.7mm. Tak że jak zaślepiać to tylko czymś trwałym, np kwasówką!

 

To tak dla przestrogi. Pozdrawiam.

 

:shock: :shock: ja u siebie też blaszką zaślepiłem bo po odpięciu węzyka przepuszczał dalej spaliny... trzeba poszukać jakiejś zbrojonej blachy 1mm :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak auto kopcilo na siwo na bialo to wyszlo ,ze uszczelka pod glowica.

Tylko czy ci wode zabiera.

 

Płynu nie ubywa. Ewidentnie przepuszcza zawór EGR mimo zamkniętej pozycji. Przypuszczam że jak nastąpi awaria tego elektromagnetycznego zaworka sterującego Gruszką EGR to nie domyka tego zaworu w dolocie i dochodzi do uszkodzenia jego przylgni. Przegrzania, nadpalenia nie wiem.

 

Zamontowałem blachę 1mm kwaśną i na razie wszystko wróciło do normy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.