Skocz do zawartości

Zamiana skrzyni biegów z 5 na 6 biegową


as200

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa zmiany skrzyni biegów manualnej w silniku 2,5 M54... ( 5 biegowej) na skrzynie, też manualną od silnika 3,0

też M54...( 6 biegowa). Skrzynia 6 biegowa pochodzi z E85 z roku 2004 tak samo jak ewentualny "biorca". Czy poza samą skrzynią potrzebne są jakieś części, czy wystarczy sama zmiana skrzyń ? Sporo jeżdżę w trasach i przydałby się 6-bieg, spadłoby pewnie spalanie, chyba, że się mylę ?

Ma ktoś wiedzę na ten temat lub jakieś doświadczenia ak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziesz potrzebował krótszego wału. Możesz go kupić, wymontować z dawcy (jeśli go masz w całości), lub skrócić u specjalisty, ale to chyba najmniej opłacalna opcja.

Do tego nowe uszczelki, olej do skrzyni (zakładam, że masz kompletną skrzynię z shiftem (drążkiem, bo tam jest trochę inne mocowanie z tego co wiem) i całą resztą, więc to odpadnie), podnośnika i dnia wolnego ;D.

Spalanie powinno spaść, gdyż 6 bieg ma inne przełożenie z nadbiegiem 0,85. Do tego będziesz miał trochę krótsze przełożenie na jedynce i dwójce. Nie wiem tylko jak się to wszystko poskłada z przełożeniem przekładni. Ale i tak na 6 biegu obroty spadną ci o jakieś pół tysiąca. Jakbyś założył jeszcze przekładnie od tego silnika (3.07 zamiast 3.46) to spadłyby jeszcze o kolejne około 400 RPM.

 

A tak przy okazji już założonego topiku dopytam. Może ktoś z was będzie wiedział, z jakich silników będzie pasować 6 biegowa skrzynia do M50B25 (tak wiem, to E36, więc nie ten dział).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.