Skocz do zawartości

318i Jaka jest żywotność cewek zapłonowych?


sylwia87

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio padła mi cewka zapłonowa, z braku czasu kupiłam używaną oryginalną, zrobiłam może z 30 km i szlag trafił, dziś zamontowana nowa boscha zobaczymy czy już będzie dobrze.

A konkretne nurtujące mnie pytanie to czy teraz jedna po drugiej zaczną się "kończyć" ? Co jest przyczyną ich przepaleń? Czy jest jakaś reguła na nie, co ile km?

Miałam świece w stanie krytycznym czy to też może coś mieć wspólnego z tą awarią ?

 

Czytałam już na forum o tych cewkach ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam świece w stanie krytycznym czy to też może coś mieć wspólnego z tą awarią?

 

Jak najbardziej zużyta do granic ostateczności swieca moze zniszczyć cewkę, ponieważ powstaje na swiecy przebicie, które ją poprostu wypali. Wazny jest też stan fajek, bo jak są spękane to mamy wtedy ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cewka generalnie nie ma czegoś takiego jak zużycie zużywa się jedynie gdy prąd płynący przez nią ma złe parametry i kolega przerabiał to w mazdzie 6 , padały mu cewki wymieniał na serwisie ASO było ok , po gwarancji było znowu , wymieniał na ori bo zamienników brak , paliły się aż kupił cały używany układ zapłonowy , zmienił świece i narazie ma spokój , a minoł prawie rok , przy czym w naszym zawodzie to około 70 tyś kilometrów

 

podobnie bywa w fiacie i lanci , jesli padaja nam cewki zmieniało się odrazu świece , na kazdej świecy w tych silnikach są bezpośrednio cewki. koszt używanej to około 250 zł , w przypadku elektryki chyba trzeba zapobiegawczo ??

 

bywaja wadliwe cewki np w renaulcie były i serwis nawet po gwarancji wymieniał je za darmo , wynikało to z zwęglenia kawałka obudowy i przebić , ludzie silikonowali i jezdzili dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.