Skocz do zawartości

330D Zmiana oleju z 10w40


tiger99999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów... Mam pytanie. Chcę wymienić olej (330d 2001r 184KM). Problem polega na tym, że zawsze lałem zwykłego Castrola Magnatec 10w40 ( odkąd mam to auto ) - zrobiłem już tym autem ok 50 tkm. Ostatnio znajomy powiedział żebym zmienił ten olej jak najszybciej na inny, np. Mobila, Valvoline lub Motula. Pytanie moje brzmi - ale na jaki konkretnie??? Auto ma (najprawdopodobniej) ok 360tkm przejechane ale trzyma się naprawdę rewelacyjnie i nie ma żadnych wycieków. Pytanie czy można zmienić np na full syntetyka 5w.... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego : "Stosować przed wymianą oleju. 500 ml preparatu wystarcza na 5 l oleju silnikowego. Dolać do oleju silnikowego przy rozgrzanym silniku i dać mu popracować 5-10 minut na biegu jałowym. Nie jeździć. Nie zwiększać obrotów. Zlać stary olej. Wymienić filtr i zalać świeży olej"

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego : "Stosować przed wymianą oleju. 500 ml preparatu wystarcza na 5 l oleju silnikowego. Dolać do oleju silnikowego przy rozgrzanym silniku i dać mu popracować 5-10 minut na biegu jałowym. Nie jeździć. Nie zwiększać obrotów. Zlać stary olej. Wymienić filtr i zalać świeży olej"

 

??

 

coś jest niejasne? :) odpalasz auto, odkręcasz korek wlewu oleju, lejesz całą buteleczke do środka, zakręcasz korek, czekasz 10 minut i zlewasz wszystko korkiem spustowym w misce olejowej. na koniec wymieniasz filtr i zalewasz nowy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o "nie zmienianie" - o to staram się dbać i zawsze po ok 11tkm wymieniam. Teraz mam ok 10 tkm na starym - dlatego zacząłem się interesować :) Pzdr

 

większą szkodę zrobisz jeżdżąc dalej na oleju 10W niż zmieniając go na 5W - to miałem na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.