Skocz do zawartości

zmieniarka CD


sebcyc

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kilka dni temu E39 530d. Nawigacja plus zmieniarka cd w bagazniku. Kilka dni przed zakupem oglądałem auto, byłem na diagnostyce komputerowej i wszystko działało. Po zakupie zauważyłem że nie działa zmieniarka CD. Facet od którego kupowałem zapiera się że u niego cały czas działała. W sumie to mu wierzę. W czym może tkwić problem... Koleś przy podłączeniu kompa coś namieszał? A może mróz... do tej pory auto było garażowane, niestety ja nie posiadam garażu, a na zewnątrz -20 w nocy. A może coś innego...

 

Ps. przy próbie przełączenia na zmieniarkę przy wszystkich płytach wyskakuje "no cd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wilgoć i niska temperatura jest przyczyną.Moje auto stało długi czas na dworze w wilgotnej Norwegii i miałem te same objawy.Wymontowałem,wziąłem do domu i na drugi dzień działało.Polecam jeszcze spryskać styki kontaktem.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - po wyciągnięciu z auta i ogrzaniu w domu dalej nie działa. Bez zmian - system widzi zmianiarkę, natomiast ciągle jest komunikat "no cd" we wszystkich 6 portach. Spróbuję zostawić zmieniarkę do jutra w domu i potem spróbować podłączyć. Gdyby ktoś miał jakieś inne pomysłu dajcie znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarke trzeba zostawic na dluzszy czas w cieple.

Przyniesienie zimnej zmieniarki do cieplego domu z poczatku tylko pogarsza sytuacje.

Doba w cieplym domku powinna pozwolic uwolnic sie skroplonej wilgoci z wnetrza urzadzenia i zakamarkow optyki lasera.

Mialem podobne klopoty (nieogrzewany garaz) i powyzsze manewry zawsze pomagaly.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety samo trzymanie w cieple nie wystarczyło. Rozebrałem zmieniarkę poruszałem trybami jak zalecano w jednym z postów... i nic. Wyjąłem jeszcze raz, rozebrałem, i ręcznie włożyłem płytę z kasety do odtwarzacza (kręcąc dużym trybem), dodatkowo rozruszałem przełączniki, które włącza i wyłącza tryb w skrajnych położeniach, włożyłem do auta - i pięknie działa! Jak któś będzie powtarzał ten manewr zalecam ostrożność z taśmą, - lepiej ją wypiąc i potem jeszcze raz wpiąć, niż na siłę nie ruszać, bo jest krótka i łatwo ją zerwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem jest taki że część mechaniczna nasmarowana jest ona jakimś śćierwem które w niskich temperaturach robi się pastą a nie smarem i dlatego sprzęt się zacina. Jak ktoś ma fuksa i cierpliwość to mu siępo ogrzaniu odblokuje jak nie to trzeba podziałać. W razie nawrotów trzeba będzie coś z tym smarem zrobić.

Ps. byłem dzisiaj u elektryka i powiedział mi to samo - taśma... jak widać nie taśma.

Pss. jak wymieniał taśmę też musiał sprzęt ogrzać i poruszyć więc może to by wystarczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nie chcę zakładać nowego tematu więc podłączę się z pytaniem tutaj...moja zmieniarka (w bagażniku) odtwarza tylko płyty oryginalne a tych wypalonych na kompie już nie-mp3, WMA-zmiana formatów nic nie daje-też macie taki problem czy to ja coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej mp3 nie zadziała. Jeżeli wypalasz płytę w nero to oczywiście zaznaczasz cd, potem audio,wrzucasz muzę i musi grać skoro na oryginałach działa. Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam Panowie,


Mam e39 w turasku i zmieniarka w bagażniku jest. Na początku miałem komunikat NO DISC, wyjąłem sprzęt przesmarowałem wszystkie tryby pastą silikownoą i było ok 3 dni. Później zacieła się za 3CD i nie potrafiła płyta wrócić do kasety. Wyjąłęm rozmontowałem, ale chyba coś zwalilem wysuwająć kasete z płytami bo teraz jak już zamontowałem zmieniarkę w aucie to jak wkładam kasetę to się nie zatrzuje w środku tylko wyskakuje. MIał może ktoś takie coś, jak to naproawić samamu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,


Mam e39 w turasku i zmieniarka w bagażniku jest. Na początku miałem komunikat NO DISC, wyjąłem sprzęt przesmarowałem wszystkie tryby pastą silikownoą i było ok 3 dni. Później zacieła się za 3CD i nie potrafiła płyta wrócić do kasety. Wyjąłęm rozmontowałem, ale chyba coś zwalilem wysuwająć kasete z płytami bo teraz jak już zamontowałem zmieniarkę w aucie to jak wkładam kasetę to się nie zatrzuje w środku tylko wyskakuje. MIał może ktoś takie coś, jak to naproawić samamu?

 

Spoko, temat opanowany. Rozkręciłem jeszcze raz zmieniarkę i okazało się że od spodu pod magazynkiem jest taki mały drucik który spadł z tego "ząbka" co przytrzymuje zmieniarkę. Jak go zahaczyłem wszystko zaczęło działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.