Skocz do zawartości

Wymiana panelu DTC, PDC itp.


lyck

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Poszukuję zdjęcia lub schematu z opisem poszczególnych przewodów we wtyczkach panelu DTC, PDC itp (są dwie wtyczki) do E60 przedliftowej a także poliftowej z dwiema wtyczkami 3-pinowymi. Mam schematy elektryczne z wds, ale nie znalazłem tam wtyczek. Chciałbym wiedzieć, który kabelek i za co jest odpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję zdjęcia lub schematu z opisem poszczególnych przewodów we wtyczkach panelu DTC, PDC itp (są dwie wtyczki) do E60 przedliftowej a także poliftowej z dwiema wtyczkami 3-pinowymi. Mam schematy elektryczne z wds, ale nie znalazłem tam wtyczek. Chciałbym wiedzieć, który kabelek i za co jest odpowiedzialny.

 

Obawiam się że porwałeś się troche z motyką na słońce. W przedlifcie moduł z klawiszami (SZM) to jedna całość. W polifcie klawisze są oddzielone od modułu SZM, jesli chciałbyś to uruchomić to brakuje tobie jeszcze jednego pudełka(SZM) do którego podłącza się klawisze i dopiero do to CAN itp. Ale nikt nie da gwarancji że to wszystko ruszy.

 

Tutaj możesz sobie poczytać jak to jest zrobione w polifcie:

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/zinfo/FB-610001-K07.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Będę próbował robić, tak jak radzi Capaz, tylko muszę wiedzieć jak są podłączone przyciski w panelu. Czy ktoś to rozbierał? Edytowane przez lyck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie zdjęcia lub schemat, jak są podłączone przyciski w panelu sterowania?

 

Ty chyba szukasz kogoś kto za ciebie to zrobi :wink:

 

dajesz: http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/e60e61/index.htm

 

i wyszukiwarce na dole:

 

center console switch

 

i bedziesz miał wszystko czego ci trzeba, wlączaj to w przeglądarce FF, do IE trzeba doinstalować plugin do grafiki SVG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cdxa, nie szukam kogoś kto by to za mnie zrobił, chociaż pomoc i porada kogoś bardziej doświadczonego przydałaby mi się. Poprostu nie chcę niczego robić w ciemno. Z podanej przez ciebie strony już dawno korzystam - mam schemty center console switch center. Rozebrałem panel sterowania. Przyciski są połączone z SZM poprzez dwie wtyczki każda po 16 pinów i brakuje mi opisu tych pinów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cdxa, nie szukam kogoś kto by to za mnie zrobił, chociaż pomoc i porada kogoś bardziej doświadczonego przydałaby mi się. Poprostu nie chcę niczego robić w ciemno. Z podanej przez ciebie strony już dawno korzystam - mam schemty center console switch center. Rozebrałem panel sterowania. Przyciski są połączone z SZM poprzez dwie wtyczki każda po 16 pinów i brakuje mi opisu tych pinów.

 

Przepraszam ale poprostu mam takie wrażenie że albo bierzesz się za coś co nie do końca jest twoją mocną stroną, albo czekasz aż ktoś poda rozwiązanie na tacy.

 

Na stronie którą tobie podałem, a ty mówisz że to oglądałeś, dokładnie widać jakie są sygnały na wspomnianych przez ciebie wtyczkach, chociaż nie wiem czy się dobrze rozumiemy bo SZM ma wtyczki 12,8 i 6 pinów. Tyle że tam nie ma tego czego szukasz. SZM to cały ten panel z guzikami, z samochodem komunikuje się poprzez magistarale cyfrową. Jeśli chodzi tobie tylko o DTC(a nie o pdc i fotele) to faktycznie na 3 pinie zlącza X14057 (6pin)(przewód niebiesko-fioletowy) Panel SZM podaje +12V do sterownika DSC, co oznacza aktywne DSC.

Powiem więcej te klawisze LCI które posiadasz też komunikują się po cyfrowej magistrali(innego typu) z odpowiednikiem SZM który znajduje się w samochodach LCI

 

W twojej sytuacji, jeśli już bardzo chcesz mieć klawisze LCI to polecam tobie dorobienie kabelków od przycisków z panelu SZM, do tych klawiszy LCI, oczywiście trzeba ominąć elektronike w tych klawiszach. A także podłączyć oświetlenie klawiszy do SZM. Cały panel możesz schować gdzieś za konsolą. Taka opcja zapewni pełną kompatybiność z samochodem. Uzycie klawiszy LCI w konfiguracji tak jak jest to zrobione w LCI jest dużo bardziej skomplikowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam podobny problem jak kolega lyck. Kupiłem bmw e 60 2003r w którym ktoś wsadził cały panel środkowy po lifcie. Wciskając przycisk DTC nic się nie działo więc zabrałem się za szukanie przyczyny. Po zdjęciu panela zobaczyłem ze przełącznik DTC jest niepodpięty a wystają z niego trzy przewody ( czerwono- fioletowy, brązowo- czarny i żółto-biały) podobnie jest z przyciskiem PDC. Szukając wolnej wtyczki znalazłem jedną 4 pinową ( czerwono-fioletowy

,brązowo-czarny, niebiesko- fioletowy i szaro- czerwony ) Podejrzewam ze wcześniej był podłączony panel z jednym przyciskiem DTC do którego była podpięta ta wtyczka. Moje pytanie a zarazem prośba jak to ogarnąć aby mając ten panel co mam, czyli poliftowy aby wszystko działało prawidłowo. Jeżeli ktoś posiada jakieś fotki lub schemat jak to zrobić będe wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i czekam na jakiekolwiek porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś posiada jakieś fotki lub schemat jak to zrobić będe wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i czekam na jakiekolwiek porady.

 

Nie podłączysz tego, zreszta wyjasnienie masz wyżej. Możesz sobie co najwyżej kupic przedliftowy panel i przycisk dtc jakos podłączyć do klawisza w nowym panelu - jednym słowem rzeźba. Ja bym przywrócił to do orginału, wszystko będzie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam podłączam się z prośbą do kogoś kto ma fotkę w jakiej kolejności idą piny w kostce 6 pin w której są tylko cztery piny przynajmniej u mnie problem polega na tym ze przy wyjmowaniu złamała się i nie wiem które kabelki gdzie dzięki wielkie autko przed liftem 2004r jakaś kolejność od pierwszego pina kolorami mam cztery kolejno pls

czy kolejność jaka podał michale60 jest ? nie chciałbym nic popalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.