Skocz do zawartości

Aktualizacja sterowników


sfinks311

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Zgadz się, ja zrobiłem całość ( na kilka razy rozłożone oczywiście) właśnie przez DCAn i nie było problemów ;) Większość ludzi którzy do mnie wpadają na update chce tylko ECU, FRM i KOMBI. ja polecam jeszcze MSD, EKP, moduł od skrzyni jak ktoś chce ( nie pamiętam skrótu chyba EGS) , IHKA ( jeżeli mamy IHKR to wtedy ten), DSC, i CCC jak komuś chce się czekać bo to jednak trwa chyba najdłużej ;) Nigdy nie podpinałem sterownika i zawsze robię 2-3 moduły na raz, potem jeżdze troche autkiem klienta lub am nim jezdzi i lecimy dalej ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podstawa to podnieść oprogramowanie w aucie do jednego poziomu, do możliwie najnowszego.

W trakcie podnoszenia nie ma takich nerwów jak się robi icomem przez OSS.BMW - serwer dobiera caly software do VIN auta i jego zainstalowanych sterowników. Minusem robienia samochodów przez OSS jest to, że nie przejdzie nie nam programowanie samochodu mocno zmodyfikowanego (np. przekladka z CCC na CIC) i juz nie mozna zaprogramowac przez OSS :( System zmusza nas do przywrócenia samochodu do stanu wyposażenia fabrycznego...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale OSS to nie jest SSS na VM tylko system BMW do obsługi online dla zarejestrowanych partnerów zewnętrznych tzw. External System Partner ;)

 

Na tym pracuje się jak na ISTA/P tylko ze w trybie online, minus ze za dostęp trzeba płacić ale ma się gwarancje najnowszych sterownikow...

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dostęp do isty też masz najnowsze sterowniki, w tej chwili najnowsza ista p to z tego co wiem v45 i takie są najnowsze sterowniki, podejrzewam że przez dostęp OSS masz takie wersje jakie występują na daną chwilę w ista p (w polskich ASO). Mając dostęp do ista p z odpowiednich źródeł zagranicznych mają pewnie aktualniejsze sterowniki niż Ty, bo np ista p w wersji v45 posiadali co niektórzy szybciej niż polskie serwisy BMW (szybciej była wydana za granicą ta wersja niż w PL).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Z tego co sie dowiedzialem to najńowsza wersja v46.1 widzialem juz na serwerach aple wciaz byly uploadowane. V45.2 mam wrzucone w aucie i jak bylem ostatnio w ASO to sie pytali gdzie robilem update bo nie maja tego softu, to powiedzialem ze w germanii :mrgreen:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dostęp do isty też masz najnowsze sterowniki, w tej chwili najnowsza ista p to z tego co wiem v45 i takie są najnowsze sterowniki, podejrzewam że przez dostęp OSS masz takie wersje jakie występują na daną chwilę w ista p (w polskich ASO). Mając dostęp do ista p z odpowiednich źródeł zagranicznych mają pewnie aktualniejsze sterowniki niż Ty, bo np ista p w wersji v45 posiadali co niektórzy szybciej niż polskie serwisy BMW (szybciej była wydana za granicą ta wersja niż w PL).

 

tak sie sklada ze Online w tym momencie jest 45.2

ASO maja już 46.1w zaleznosci czy ich serwery zaladowaly juz aktualizacje...

 

to że ktoś ma szybciej niz ASO to tylko dlatego że w ASO maja w d... aktualizacje do najnowszego softu. Aktualizacje softu w samochodach robia tylko jak cos sie dopiero dzieje niedobrego lub na życzenie klienta.

 

Mam na codzień przykłady, że samochód np.F01 kupiony w Polsce powiedzmy w 2009 ma nadal soft bazowy tzw. fabryczny, a dokladnie taka sama F01 kupiona i jezdzona w germani przyjezdza i ma w historii programowania juz kilka razy robione aktualizacje, gdyż widać ktorymi ISTA'mi była przetwarzana i ktory i-level ma aktualnie...

W Polsce w serwisach boją się robić aktualizacje a zwłaszcza w serii F :)

Edytowane przez artdesign

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o dokładną wersję czy jest 45.2 czy 46.1 bo to ma małe znaczenie a o to że jak kolega diqusek napisał, że polskie ASO mają starsze wersje niż gotowe maszyny dostępne w sieci (oczywiście nie za darmo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o dokładną wersję czy jest 45.2 czy 46.1 bo to ma małe znaczenie a o to że jak kolega diqusek napisał, że polskie ASO mają starsze wersje niż gotowe maszyny dostępne w sieci (oczywiście nie za darmo).

 

sam mam tez dostęp do tego i ostatnia offline jest 45.2, a tak jak napisalem niektore ASO maja juz 46.1

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koniec tematu bo do niczego to nie prowadzi :D

każdy ma swoje zdanie :P

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.