Skocz do zawartości

318i N42B20 - EML + Check Engine


rufjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam następujący problem ze swoim samochodem, otóż pewnego dnia wywaliło kontrolkę EML + Check engine, samochód przeszedł w tryb awaryjny. Po ponownym uruchomieniu EML już się nie palił, ale pozostał Check Engine. Podjechałem do ASO, gdzie skasowali mi błąd i kazali jeździć, żeby zobaczyć czy problem się powtórzy. Oczywiście jak to w takich sytuacjach bywa, na powtórzenie sytuacji nie trzeba było długo czekać :/ . Znowu EML+Check, tryb awaryjny... Wziąłem z ASO informację jakie błędy wyskoczyły. Powiedzcie mi, co to może być i na co się przygotować...

 

Błędy:

 

285E DME: Variable valve gear - control unit, internal fault

2865 DME: Variable valve gear - power limitation in limp-home operating mode

3D GM: Boot-lid unlocking: mechanism

42 GM: Burglar-al. system: pass.-compart. sensor

7 GM: Signal STDWA (only relevant if an anti-theft alarm is fitted)

41 GM: Tilt sensor (only relevant if an anti-theft alarm is fitted)

3A GM: Wiper: relay, pump or lead for headlight washers

F5 KOMBI: No CAN identification (ASC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Awaria dotyczy Valvetronic. Trzeba się przyjrzeć temu układowi. Z błędów wynika, że valvetronic zaliczył jakiś błąd wewnętrzny (może siłownik się skończył, albo sterownik???), a drugi błąd to info, że awaria valvetronic powoduje ograniczenie mocy maksymalnej. Reszta błędów to jakieś drobnostki z GM i Kombi - nic szczególnego.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd wewnętrzny valvetronic

inaczej tak nazywany vanos..

choć nim nie jest :)

Litości, człowieku nie wprowadzaj autora tematu w błąd swoją tragiczną niewiedzą! :mad2:

 

@rufjan - zacznij od podmianki sterownika valvetronic.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd wewnętrzny valvetronic

inaczej tak nazywany vanos..

choć nim nie jest :)

Litości, człowieku nie wprowadzaj autora tematu w błąd swoją tragiczną niewiedzą! :mad2:

 

@rufjan - zacznij od podmianki sterownika valvetronic.

 

"człowieku" mówisz to samo co ja tylko innymi słowami

a moja tak zwana niewiedza jest oparta na AUTOCAD jeśli wiesz o czym mowię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roku 2001 pojawił się problem ze sterownikiem valvetronic - BMW radziło jego wymianę, nie jestem pewien czy przy tym błędzie ale coś takiego było w TIS napisane. Może kolego wymontuje ten sterownik i podmień jak radzi mattiss a jak to pomoże to zerknij do sterownika może jakieś zimne luty, może świeże oprogramowanie by pomogło.

 

@_red_coupe_325_ - mylisz pojęcia valvetronic i vanos to 2 rożne rzeczy chociasz nieodzownie związane ze sobą w tym silniku aby zmniejszyć emisję i spalanie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, odebrałem dzisiaj samochód od Adama, wgrał mi nowy soft do komputera. Okazało się, że problemem nie jest sterownik valvetronic, a komputer DME (jeśli dobrze zrozumiałem). Mam pojeździć i zobaczyć, czy problem znowu wystąpi. Jeśli tak, zawożę samochód w poniedziałek i będzie podejmowana próba naprawy komputera. Będę informował na bieżąco.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.