Skocz do zawartości

Zapalaja sie wszystkie kontrolki, zegary spadają do zera


DAVID85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Jak w temacie, podczas jazdy mrygaja mi wszystkie kontrolki, zapala się inspekcja, zegary wraz z temperatura spada do zera i po chwili wraca na swoje miejsce, iDrive się resetuje. Silnik chodzi bez problemu, obroty równe. Problem znika gdy odpale ponownie samochód po wcześniejszym wyłączeniu i wyciagnieciu kluczyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze komp nic takiego nie wykrywa. Wszystko szaleje jak by było jakieś zwarcie. Do tego wszystkiego pisze ze jest problem z "główna elektronika". Wcześniej miałem problemy z odpalaniem, auto po wcisnieciu przycisku start niedostawalo prądu ( brak światła , niemożliwe wyciągnięcie kluczyka, centralki brak). Okazało się ze fachowcy nie dokrecili klemy dodatniej do aku, zastanawiam się czy aktualny problem nie jest spowodowany tamtymi skokami napięcia spowodowanymi przez niedokrecona kleme. Ale gdzie szukać? Oto jest pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator został wymieniony miesiąc temu. (regulator oryginalny kupiony w ASO). Wczraj po przejechaniu 150 km zapalil się srvice, zegary były ok, i znowu po wyłączeniu auta problem ustal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem co mam z Nia zrobic. Jezdzic co chwila na kompa to tez nie wyjscie. Chyba bede czekal az cos sie nie zesra na dobre bo niwiem gdzie szukac, co chwila cos wychodzi rece opadaja. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić ale mam podobny problem od roku, walczyłem z tym na wszelkie sposoby i dalej mam to samo.

Posprawdzaj na początek wszystkie elektryczne połączenia ( kostki na modułach, klemy od aku ) czy niema wilgoci

lub korozji.

 

Przeczytaj sobie mój post http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=134592

 

U mnie prawie zawsze po otwarciu samochodu i pierwszym uruchomieniu zegary szaleją i wywala błędy,

które magicznie znikają po kilku chwilach lub ponownym rozruchu.

 

Też wymieniałem regulator i g.... pomogło. Wymieniłem dwa inne moduły i wgrałem cały nowy soft i nic....

 

błędy w INPA to problemy z komunikacją CAN i to głównie w liczniku właśnie...

Może to właśnie licznik po wzbudzeniu auta przyblokowuje komunikację i wszystko się sypie, nie wiem....

 

Nie mogę już znieść tego "GONGU" o błędach po uruchomieniu auta :mad2:

 

...a tak na marginesie to padła mi teraz pompa wody... no bajer autko...

 

Powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, po przeczytaniu twojego posta stwierdzilem ze moje problemy sa identyczne z ta malo roznica ze u mnie nie objawiaja sie zaraz po starcie lecz w drodze. Problem sam sie pojawia i sam znika. Sprawdzone kostki, poloczenia, aku, regulator wymieniony i [BAD]. Pod koniec miesiaca kupuje Disa i obd zobaczymy bledy moze to mi cos powie. Zastanawiam sie nad inteligentna klema czy to nie ona robi problemy. Jesli problem nie zniknie to chyba sie pochlastam. Tez jestem w UK i jazda do servisu mija sie z celem. Powodzenia :| ( a tak na marginesie postanowilem jezdzic i jak blad sie pojawia nawet nie wylaczam auta, czekamy az cos padnie moze dopiero wtedy sie okaze co jest nie tak)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja byłem w Serwisie i powiedzieli, że słaba bateria. Oczywiście wymiana nie pomogła. Powiedzieli, że auto trzeba u nich zostawić

aby je zbadać to może się dowiedzą o co chodzi. ( nie wspomnieli tylko, że trzeba słono zapłacić ) więc już się nie wybrałem,

bo oni tu potrafią tylko wymieniać a nie naprawiać.

 

Tak, czy inaczej jeśli chodzi o Inteligentną klemę, to możesz ją odłączyć jednym z jej kabelków i tak pojeździć to zobaczysz czy pomaga.

Bo aku i tak będzie ci ładowało.

Najlepiej było by podłączyć pod kompa i zobaczyć co tam wywala za błędy.

 

Ja jestem z Leicester więc jak mieszkasz gdzieś w okolicach to możemy się umówić bo ja mam wszystkie programy.

Ja chwilowo nie podjadę bo tak jak pisałem padła mi elektryczna pompa wody, która jeszcze jakoś pompuje ale trzeba ostrożnie jeździć bo przy dłuższej trasie nie daje rady i przegrzewa mi się silnik.

Będę ją na dniach wymieniał tylko staram się znaleźć jak najtaniej bo nowa kosztuje 438 funtów :norty:

 

Fakt, możesz czekać aż coś całkiem padnie, z tym że u mnie nie padło ponad rok :cool2: i dalej zabawa trwa....

 

Good luck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zamieszkuje okolice

Birmingham także mam do Ciebie jakieś 1,5 h jazdy jak

Się zbiore to dam znać. Jak na razie problem zlalem pojawia się coraz rzadziej. Jak by co będziemy w kontakcie. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.