Skocz do zawartości

320d Samoskrzywienie się kierownicy ?!


mikan

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie, wczoraj zauważyłem że, żeby jechać prosto muszę kierą trochę w prawo skręcić, a jak ustawie kierę prosto to lekko samochodem skręca w lewo

pytam bo wiem że najłatwiej jechać na zbieżność - chciałem to zrobić ale po zimie i przeglądzie zawieszenia ( po ewentualnych wymianach tego co popsute )

nigdzie nie zahaczyłem przodem o krawężnik, zdarzyło się ale tyłem prawym lekko że rysa jest na feli - bywa

zawias luzów nie miał przed zimą, przegląd przeszedł miesiąc temu, luzów na maglownicy nie ma

nie próbowałem skręcać w jedną stronę mając po drugiej koło na styk z krawężnikiem

nie wiem od czego i co się mogło przestawić, aha i w koleinach specjalnie walki na 225 45 r17 nie było o dziwo

pytam bo mnie to wkurza a co gorsza mam nowe drogie zimówki r17 i nie chciałbym ich zajechać przez rozbieżność czy co tam jest nie tak

proszę o poradę bo na pewno jest coś nie tak

od czego zacząć ? bo rozbieżność rozbieżnością ale kiera do niedawna była prosto i jechał samochód prosto

nikomu nie dawałem fury, nie była u mechanika ani u blacharza

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że w nic nie przywaliłem przodem, ani w żadną super wielką dziurę nie wpadłem ?

 

mnie też się tak wydawało po zimie w zeszłym roku... starannie omijałem dziury (jak zawsze zresztą, jestem uczulony na dziury) a tu w marcu na stacji diagnostycznej, że jeden wahacz ma wybite sworznie a drugi jest całkiem skrzywiony. do dzisiaj nie wiem jak to się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u diagnosty, patrzył, szarpał, zbadał kąty tym co miał, i z tyłu i z przodu

i nic nie znalazł, tyle że na siłę można by się uczepić sworzni ale na siłę, reszta sztywno i bez widocznych przestawień i zgięć

wczoraj byłem u mechanika na gwarancyjnej wymianie termostatu głównego o odłączeniu egr przy okazji

też zbadał i poszukał jak mógł - nic nie znalazł ale uznał że jak ściąga i coś się przestawiło to na geometrię

także jadę w przyszłym tyg na geometrię ... ale już nie na stację diagnostyczną tylko konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co zrobiłem, zanim napisałem na forum to sprawdziłem jakie jest ciśnienie, było ok

następnie wjeżdzając na stację diagnostyczną też sprawdziłem, też było ok

samochód był podnoszony na kanale, trzęsiony szarpakami - jednie to brechy nie używał co się zdziwiłem

jak samochód był w powietrzu to sprawdziłem opór kól, czy huczy, buczy, czy trzyma czy ciężko kręci - było ok

nieprzypominam sobie żeby to po zimówkach było, a mam je od końca listopada - a jeśli od zimówek,to w ogóle możliwe ?

wspomaganie chyba jest zwykłe ... tak m się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aut było podnoszone?

jeśli masz elektryczne wspomaganie możemy w okolicy bydgoszczy zrobić adaptację kąta skręcu

czasami pomaga jak coś daj znać.

601-653-051

 

A móglbyś przybliżyć które e46 mialo elektryczne wspomaganie? Bo jakoś nie kojarzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co zrobiłem, zanim napisałem na forum to sprawdziłem jakie jest ciśnienie, było ok

następnie wjeżdzając na stację diagnostyczną też sprawdziłem, też było ok

samochód był podnoszony na kanale, trzęsiony szarpakami - jednie to brechy nie używał co się zdziwiłem

jak samochód był w powietrzu to sprawdziłem opór kól, czy huczy, buczy, czy trzyma czy ciężko kręci - było ok

nieprzypominam sobie żeby to po zimówkach było, a mam je od końca listopada - a jeśli od zimówek,to w ogóle możliwe ?

wspomaganie chyba jest zwykłe ... tak m się wydaje

 

Mój lekko ściągał i kierownica była skrzywiona. Po zalożeniu zimówek przestał ściągać i kierownica się wyprostowała. U mnie było to spowodowane wadą opony.

Zamień koła tył przód i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aut było podnoszone?

jeśli masz elektryczne wspomaganie możemy w okolicy bydgoszczy zrobić adaptację kąta skręcu

czasami pomaga jak coś daj znać.

601-653-051

 

A móglbyś przybliżyć które e46 mialo elektryczne wspomaganie? Bo jakoś nie kojarzę...

 

Właśnie też tym pytaniem zostałem "zastrzelony" i zwątpiłem w to co wydawało mi się oczywiste ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co zrobiłem, zanim napisałem na forum to sprawdziłem jakie jest ciśnienie, było ok

następnie wjeżdzając na stację diagnostyczną też sprawdziłem, też było ok

samochód był podnoszony na kanale, trzęsiony szarpakami - jednie to brechy nie używał co się zdziwiłem

jak samochód był w powietrzu to sprawdziłem opór kól, czy huczy, buczy, czy trzyma czy ciężko kręci - było ok

nieprzypominam sobie żeby to po zimówkach było, a mam je od końca listopada - a jeśli od zimówek,to w ogóle możliwe ?

wspomaganie chyba jest zwykłe ... tak m się wydaje

 

Mój lekko ściągał i kierownica była skrzywiona. Po zalożeniu zimówek przestał ściągać i kierownica się wyprostowała. U mnie było to spowodowane wadą opony.

Zamień koła tył przód i sprawdź.

 

próbowałem sobie przypomnieć od kiedy ściąga i wydaje mi się że od około 1 - 2 tygodni, fakt - wady opon nie brałem pod uwagę, znajdę czas to zamienie chyba kółka

w przyszłym tygodniu jadę na konkretną geometrie to wtedy może wyjdzie co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.