Skocz do zawartości

325 td lepiej przyspiesza na 3/4 gazu niz na full w podlodze


royalfinder

Rekomendowane odpowiedzi

za mało info podales, dopiero kupiłeś ta betke czy dopiero teraz zaczął cos szwankowac

 

nie wiem czy w dieslu też jest ta śruba pod pedalem gazu, być może ktoś chciał polepszyć osiągi i wkrecil trochę ta srube... i teraz po prostu go zalewa

 

może i głupia teoria, lecz tylko to mi do głowy wpadlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz to autko równy rok. W sumie to teraz po kilku naprawach i tak lepiej idzie i to o wiele lepiej bo dawniej to był muł jak opisywalem w kilku innych tematach tzn. ktos wymienial kolektor ssacy i zamiast uszczelek dał silikon ktory wydmuchało po prostu i sie lał i olej i paliwo bo mialem popękane przewody paliwowe przy wtryskach takze autko odżyło. Ja tam nigdzie nic nie kombinowałem tylko teraz zauwazylem wlasnie ze wcisne gazu do 3/4 to idzie fajnie ale czasami to jest wkurzające wyprzedzam kogos i odruchowo ful gaz zeby lepiej szło wiadomo a tu zonk .. takze przy wyprzedzaniu troche to niebezpiecznie. jakas regulacja czy nie. Moze ma ktos takie autko jak w td i sie orientuje co to moze byc ? Słyszalem tez ze moze byc przytkany przepływomierz albo jakis czujnik EGR ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie może mieć to związek z tym przekletym zaworkiem ...

ekologia ponad wszystko ... :duh:

 

Zawór EGR służy do

recyrkulacji spalin w silniku. Chodzi o

to aby silnik spełniał wyższe normy

emisji spalin. W momencie kiedy EGR

pracuje normalnie i "depczesz gaz"

ww zawór wpuszcza do kolektora

dolotowego część spalin, które

mieszają się ze świeżym powietrzem i

ponownie spalają się w cylindrach. Jak

zaślepisz ww zawór silnik dostaje tylko

świeże powietrze do spalania z

paliwkiem.

 

zaslep dziada i sprawdź czy cos pomoże ;)

 

trzymam kciuki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni mówią ze tak inny że nie...

 

Kieruje się tylko i wyłącznie wiedzą zaczerpniętą na ten temat z gugli ;)

Osobiście nie znam nikogo kto by taki zawór zaślepiał jednakże warto spróbować bo obiawy się zgadzają.

 

Poczytaj sobie, na necie jest sporo informacji.

 

EGR bardziej przeszkadza niż pomaga wiec może jednak warto, zaczytałem też opinie że autko jakby odżyło po takiej operacji jednakże jest to subiektywne stwierdzenie posiadacza auta, bez zadnych pomiarów na hamowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różne preparaty do czyszczenia dolotu i egr ale słyszałem na ich temat różne opinie wiec nie wiem czy warto :nienie:

 

A jakiego rodzaju turbo masz w tym silniku, jestem zielony w sprawach diesli stosowanych w bmw... Kieruję sie wiedzą z silnika volvo v40.

Być może kierownice sie zacinają ...

 

Jak przyspieszasz na tym 3/4 gazu to równo ciągnie od dołu do końca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.