Skocz do zawartości

falujace obroty


nyga2

Rekomendowane odpowiedzi

silniczek krokowy moczony przez 24h w benzynie extrakcyjnej,przeplywomierz czyszczony,ponadto wymienione bo juz byla pora olej wszystkie filtry i swiece na nowe,skasowana inspekcja i olej servis,po podpieciu do kopa koszt 50zl(Łomianki serwis BMW)( Legionowo 80zl u "Lebiody"-odpuscilem sobie i trzeba bylo by czekac dzien lub dluzej!!!) po podpieciu do kompa wyswietlil usterke czujnik polozenia przepustnicy albo sonde lambda i teraz moje pytanie gdzie najszybciej i najtaniej zaopatrzyc sie w te rzeczy w okolicach Wawy (chyba ze poczta ktos przesle) auto e36 coupe 318is 92 rok i jaki koszt moze byc sondy lub tego czujnika polozenia przepustnicy??? Edytowane przez nyga2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zalezy od sondy.Ja swoja wymienilem tydzien temu,bo obroty tez falowaly. Zaplacilem 730 PLN bo diagnosta stwierdzil ze musi byc siemensa- taka jak oryginalnie. Zerknij u siebie jaka masz, to bedziesz wiedzial czy potrzebujesz tez taka droga.Sa dostepne tez od boscha(ok.300zl) i ngk(500). Ja zainwestowalem i auto jest uleczone. Czujnik nie jest drogi ok 50 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w benzynie można ale póżniej obowiązkowo wd 40,

zacznij od sondy (ja kupiłem uniwersalną za 110zł czterokablową 1W)jak masz komputer w aucie boscha to nie kupuj przypadkiem sondy siemensa lub innej japońskiej (tylko niemca),

po wymianie sondy na 99,9%nie będziesz miał falujących obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój temat zatytuowany : "Nie wchodzi na obroty- jakby przerywał przy dodaniu gazu !!!"

Wszystko po kolei opisałem, a czyszczenie krokowego nie zaszkodzi ale w tym przypadku nie pomoże.

Jest jeszcze taki numer, że po podłączeniu auta pod komputer pokaże wszystkie błędy , ale ciekawostka to to, że gby na uruchomionym sikniku odepniemy którąś z wtyczek celem testowania to wtedy komp. to zapamięta i wykaże w rejestrze błędów- WIĘC TRZEBA O TYM ZAWSZE PAMIĘTAĆ, Pozdrawiam

Nie sztuka skorzystać z serwisu-SZTUKA ZROBIĆ TO SAMEMU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj BOGGY ponownie ;) i reszta panow.

 

Ja mialem falujace obroty wlasnie prze sonde (komputer wykazal ze sonda "stoi") z tym ze u mnie byly problemy z przewodami od sondy. Jeden byl urwany a drugi przetarty. Po usunieciu uszkodzen wszystko wrocilo do normy.

 

Pzdr

Rav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.