Skocz do zawartości

320d 150km Kopci na czarno brak mocy, czyżby przepływomierz?


tomsax

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wymieniłem uszczelkę pod wtryskiwaczami (gumową), komputer pokazał też kilka błędów m.in. błąd przepływomierza..

Przed wymianą tej uszczelki auto jeździło lepiej niż teraz - ale wymiana była konieczna ze względów na wyciek oleju.

Czy powodem braku mocy i kopcenia na czarno może być przepływomierz?

Dodatkowy objaw to taki że po dodaniu gazu jest efekt jakby odcięcia paliwa (zmulenie).

Proszę o rady co może być przyczyną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Ci napisałem wcześniej: przepływka, czujnik MAP, układ AGR, brak sterowania turbo, dziura w dolocie. Za dużo elementów powiązanych...a w zasadzie WSZYSTKO ze sobą powiązane. Pokaż wszystkie błędy i moment wystąpienia (INPA).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro komputer ci pokazał błąd przepływomierza to pewnie to jest przyczyną, miałem kiedyś coś podobnego ale w 320d 136KM przyczyną był dziurawy wężyk podciśnienia sterujący turbiną, apropo wtryskiwaczy w tym systemie BOSCH CR2 jest kodowanie wtryskiwaczy należy to robić po każdym wyjęciu wtryskiwacza a także należy wykasować póżniej ich korekcje na zero

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem się jakieś 5 km. no i już miałem się załamać bo dźwięki jakie wydobywały się spod silnika wskazywały na jakieś straszne uszkodzenia - nie dąło rady przekroczyć 1500 obrotów bo auto po prostu się dławiło. Ekonomizer nie schodził poniżej 10! ALE...

w drodze powrotnej coś się "odetkało" i po czarnym dymie ani śladu a auto odzyskało swoje właściwości jezdne! Zastanawiam się czy mechanik czegoś nie zapaprał olejem i przez to te wszystkie przeboje...

Ale i tak pojadę chyba podpiąć się pod komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.