Skocz do zawartości

330xd choinka jak po swietach :D


Corrida

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem polega na tym ze wczoraj jechałem po oblodzonej drodze tradycyjnie przy takiej nawierzchni włączyła się kontrola i odcięło moc lecz zaraz wyskoczyły błędy od ABS dsc i jeszcze takiego pomarańczowe kółko z wykrzyknikiem nie wiem co to jest?? co mogło się stać?

 

problem nr 2

 

skrzynia automatyczna problem polega na tym ze gdy np przy gdzieś około 120-130 dodaje gazu mówimy o 5 biegu bo na reszcie jest bez zarzutów zaczyna tak jak by rzucać samochodem jak by nie miał siły iść? drgania są wyczuwane po środku samochodu??

 

 

help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem 1.

Mógł się uszkodzić któryś z czujników ABS odpowiedzialnych także za przekazywanie informacji do DSC.W tej chwili gdy się to pali DSC i ABS nie dzialaja.

 

a to o tym to ja dokładnie wiem...

 

 

jutro jadę na podnośnik możne się coś wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drgania są wyczuwane po środku samochodu??

 

 

help

Sprawdź podporę wału.

 

hmm ale podpora nie wiem jak w tym akurat ale jeżdżę dużo busami jest wyczuwalna nie tylko przy danej prędkości i danym biegu? bo tak jak pisałem ze np z 4 przy 120-130 nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja CI powiem co takie objawy moze powodować - mocowanie skrzyni, lacznik elastyczny walu, podpora walu, mocowanie dyfra, poloski tylnie, poloski przednie lub jesli faktycznie to skrzynia to sprzeglo hydrokinetyczne

 

 

hmm nie wiem bylem dziś u mechanika przy okazji wymiany olejów i filtrów ale on postawił diagnoza ze to jest przegub ten od skrzyni zewnętrzny czy wewnętrzny ale za bardzo mi się nie chce w to wieżyc.... tłumaczył ze akurat na 5 biegu mogą być jakieś tam przeciążenia.... ale to np na 4 tez by tak było a tak nie jest :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.