Skocz do zawartości

Homologacja MO w oponach


Kopytko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Ciężko mi dostać opony na tył w rozmiarze 275/40/18 na zimę z Run Flat. Zatem czy nie będzie problemu z ubezpieczeniem jak założę bez Run Flat ?

 

Podbijam ;D już prawie zakupiłem Continental TS860 225 50 17V XL, ale mi tak w głowie zaświtało autocasco i się zastanawiam czy nie będzie problemów........ jak szukałem 3 dni opon tak teraz wertuje tematy z autocasco. Moja tabliczka znamionowa z USA za dużo nie mówi. Z fabryki auto wyszło na ROF.

 

Wrzuci mi ktoś na przyszłość tabliczkę ze swojego F30? Moja wersja to 328i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podbije temat bo byc moze ktoś zna roznice miedzy homologacja bmw a homologacja mercedesa M0


W tym temacie walkowany jest temat homologacji opon oraz zastosowania ich w autach bmw z napedem xdrive

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=242171&p=2799232#p2799232


Mam propozycje zakupu felg z oponami w nastepujacych rozmiarach

265/40/21 (przod)

295/35/21 (tyl)

Opony to continenal cross contact bez gwiazdki ale z norma M0 (MERCEDES)

Co myslicie o takim setupie? Ryzyko czy warto rozważyć ta propozycje i przed kupnem pomierzyć obwod kol?

Wedlug tej stronki jest to 0.74% roznicy na nowych oponach


https://www.willtheyfit.com/index.php?w ... offset2=40


Jak ma sie norma bmw z gwiazda do normy M0 (mercedes)?


setup mialby docelowo jezdzic w bmw x5 F15 (niestety producent zaleca inny rozmiar opon zalecanych w tych modelu i zaleca stosowanie opon z gwiazdka szczegolnie w przypadku opon o dwóch roznych szerokosciach z przodu i z tylu )

Zalecane rozmiary wg bmw to np

275/40/R20 i 315/35R20

Lub w przypadku 21 cali

285/35R21 i 325/30R325


Teraz pytanie czy taka norma mercedesa M0 jest godna zaufania ? Czy xdrive nie padnie w niedlugim czasie i jednak trzymać sie sztywno opcji ze jak zmieniac to albo opony tylko na te same szerokosci. Albo w przypadku opon mieszanych tylko stosowac opony z gwiazdka, gdyz norma M0 jest o wiekszej torelancji bledu niz norma bmw z gwiazdka ?


Porownywal ktoś kiedys te dwie normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.