Skocz do zawartości

320d Tuleje belki wózka wybite-jakie objawy???


chaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem z tylnym zawieszeniem,że podczas gwałtownych zmian pasa bądź przy szybkich skrętach w prawo,lewo-BUJA MI TYŁEM...

Jak i przy zdecydowanym przyśpieszaniu-objaw jakby ktoś jej zasadził kopa i takie lekkie puknięcie czasem...

Mam z tyłu nowe amortyzatory B4 z mocowaniami oraz nowe sprężyny.

Wiem,że mam wybitą też jedną tuleję przy dyferencjale-pewnie 9-tkę...ale czy to powodowało by takie bujanie i nie stabilność?

Na szarpakach bez zarzutu....

 

Proszę o odpowiedź-JAKIE OBJAWY WYSTĘPUJĄ PRZY WYBITYCH TULEJACH GŁÓWNYCH MOCOWANIA WÓZKA(SĄ TAM PODOBNO 4SZT.)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo właśnie może i tak...tylko nic szarpaki nie wykazały.

Z tą wymianą tulei z tyłu -robocizna trochę kosztuje...

Ale powolutku zbieram te wszystkie tulejki...

Jednak objaw opisywany najczęściej dotyczy tych tulei mocowania wózka i dyferencjału 9tka i dwie 7-mki.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=33_0839&hg=33&fg=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz narzędzia i kanał to tylnia zawiecha jest do opanowania, wyjmujesz wszystko i wieźiesz na prase. Słyszałem że wymiana tych tuleji wóxka to coś około 400 zł więc już połowe zawieszenia by można było kupić! Odkręć wachacz górny jak tuleja pływająca za bardzo chodzi na boki to jest do wymiany . Nic z tyłu nie piszczy ?? A tuleje nr 9 można sprawdzić wizualnie jak jest pęknięta (u mnie tak było) to do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozchodzi się o to,że nie mam gdzie tego robić.

Pozostaje tylko sprawdzony warsztat,a co za tym idzie koszty robocizny...

200zł za wymianę tulejek dyfra (9 + dwie 7-ki) z moimi tulejami oczywiście...

Tyle zaśpiewał-chyba nie tak dużo.Ale jak dojdą jeszcze te od mocowania wózka oraz może jeszcze te wahliwe to może się uzbierać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.