Skocz do zawartości

Castrol czy Valvoline do silnika 3.0d ?


zapora

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w benzyniaku widzę jak kultura pracy silnika się zmieniła na plus po przejściu z castrola na vavoline. Dlatego wszystkim polecam vavoline. Mam silnik benzynowy, ale do diesla też bym lał ten olej

 

teraz zobaczyłem, że to Ty piszesz tego posta.

Masz już podobny temat założony to nie wiem po co zaśmiecasz i piszesz kolejny :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie na miejscu Valvoline to go wleję i sprawdzę :cool2:

Lepiej poszukaj lub zapytaj kogoś kto ma 3.0d jaki dokładnie vavoline spełnia wymogi BMW. I jeśli nie będzie to lepiej zamówić i poczekać te 1-2 dni. Olej jest na bardzo długo a więc lepiej zalać czymś dobrym a nie wyrobem olejo-podobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, banamu :)

 

Stary, masz furę wartości ok 30 kloca, płacisz OC+AC pewnie z 2000 kloca, miesięcznie wydajesz pewnie z 500 zł na paliwko (chyba, że kupujesz z wywrotki, to może nieco taniej). I oszczędzasz 50 zł na oleju, na którym możesz rok jeździć (no może 100 zł jak kupisz 2 baniaki dla 6 garów + na dolewki Ci zostanie).

 

:duh:

 

Kup dobry olej z LL-04 i tyle. A że taki kosztuje właśnie ok 180 zł? Cóż. Możesz/mogłeś wziąć Motula Specific LL-04 (5L to 180 zł) albo X-Clean 8100 LL-04 (150 zł). To klasa jak Valvoline albo LM. I to faktycznie potwierdzają posty ludzi, którzy się przesiedli na te lepsze olejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze...generalnie Motul i tylko Motul.Mam porównanie w A6 C4 2.5tdi oraz w Passacie 1.9TDI PD AWX.Lałem do nich i castrola i mobila ,a także total i valvoline.Na Motulu oba silniki pracowały bardziej miękko i ciszej,a oprócz tego jadąć dość długie odcinki po autobahnie z prędkościami 180-200km na godz.temperatura oleju była dużo niższa na korzyść Motula.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena Valvoline jest niedorzeczna 4l za 180 zł

Kupiłem Castrol Edge Turbo Diesel 5w 4l za 127 zł

Dobre :mrgreen: :duh:

Ciekaw jestem co zrobisz jak przyjdzie wymienić jakieś wahacze albo coś grubszego.

Praktycznie każdy mówił ze lepszy vavoline ale zrobiłeś i tak po swojemu bo kilka zł taniej. To nie wiem czemu służył ten temat. Ja kupiłem dwie bańki 4l vavoline i przynajmniej wiem ze mam dobry olej a nie smarowidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.