Skocz do zawartości

Problem z zapalaniem


natural

Rekomendowane odpowiedzi

otóż dzisiaj z rana miałem taką przygodę że nie zapalił mi silnik normalnie tylko z lekkim opóźnieniem, za drugim razem, pomiędzy zapaliła się też kontrolka świecy na wyświetlaczu, ale odpalił to pojechałem, muszę dodać że jestem teraz w Niemczech i od jakiś dwóch tygodni pokonuje małe trasy praktycznie po mieście, jakieś 6 km z rana i potem z powrotem..... - więc wsiadłem pod wieczór chciałem zapalić a tu lipa..... - nie odpalił za cholerę.

 

Odpaliłem go w końcu na kable od znajomego, ale z tego co słyszałem to powinno się to robić poprzez komorę silnika...? - czy jestem w błędzie..?

 

W każdym razie próbowałem i nic z tego, więc zrobiłem dojście do akumulatora z tyłu i po podłączeniu zapalił na rys.

 

I teraz mam dwa pytania, pierwsze odnośnie akumulatora...? - czy jest możliwe że poprzez ten mróz ( było minus 18 ) - może mieć problemy z zapalaniem, dodam że akumulator został ponoś wymieniony przez serwis na nowy jesienią tamtego roku. Czy chodzi o to że w sumie auto niewiele jeździ podczas dnia i proces ten trwa już około 12 dni.....?

 

Jak to w końcu jest z tym podłączeniem kabli od drugiego samochodu w takim przypadku, podłączamy w komorze silnika czy do akumulatora....?

 

 

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też proszę o pomoc - jak strzelić z rana (dzis nie odpaliłem i tak zostało)...

 

Proszę o pomoc: łądować akumulator (kupowałem nowy w sierpniu) czy strzelić od kogoś - jak to zrobić??

 

w Białymstoku -30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest możliwe że to przez akumulator.

 

Po to są moim zdaniem miejsca pod maską aby z nich korzystać pamiętam że gdzieś ktoś opisać dlaczego nie należy podłączać pod aku bezpośrednio.

 

 

Więc własnie też czytałem i spróbowałem dzisiaj ale nie było zadnego efektu..... - po podłączeniu do aku zapalił od razu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podpiąć pod akumulator i strzelić ??

 

NIe wiem czy jest to dobre....? - ale ja dzisiaj z braku innej możliwości tak zrobiłem, zapalił od razu poprzez komorę wogóle nic nie było czuć, aby dostał jakiekolwiek napięcie, potem jeszcze dodatkowo zrobiłem 80 km aby się podładował.....

 

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mialem w poniedzialek podobnie -18 problem z odpalaniem dlugo krecil ale odpalil po podpieciu pod komputer okazalo sie ze 3 swiece żarowe sa niesprawne wymienilem i dzisiaj -24 pali odrazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.