Skocz do zawartości

E39 520i kontrolka oleju


xxspeedoxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... dzisiaj po uruchomieniu silnika zauważyłem pewien problem. kontrolka oleju się świeciła. olej wymieniany był 1000 km temu. wycieków nie ma. ... jeżdżę autem codziennie i dzisiaj przy temp -13 mi się to zdarzyło....Po przejechaniu 7 km kontrolka zgasła. Później na ciepłym silniku paliłem kilka razy auto i problem się nie powtarzał. Czym może być to spowodowane?? zbyt zimnym powietrzem?? co mam robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mobil 1 10w40... dzisiaj nie sprawdzałem stanu oleju.., sprawdzałem jakiś miesiąc temu po 200 km od wymiany to wszystko było ok... nie widać wycieków oleju.. zresztą przed wymiana stan oleju się nie zmieniał i trzymał poziom

 

 

To sprawdz stan oleju,tylko na zimnym silniku i auto musi stac bez zadnych pochylen bo ci pokaze na bagnecie inaczej niz jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mobil 1 10w40... dzisiaj nie sprawdzałem stanu oleju.., sprawdzałem jakiś miesiąc temu po 200 km od wymiany to wszystko było ok... nie widać wycieków oleju.. zresztą przed wymiana stan oleju się nie zmieniał i trzymał poziom

świeciła się kontorlka i jechałeś 7km? :duh:

a do tego po tym wszystkim nie sprawdziłeś poziomu oleju :mad2:

dwie rzeczy które mogły doprowadzić do śmierci silnika.

po pierwsze to masz za gęsty olej. o ile go masz. Jedź dzisiaj do mechanika niech zmierzy ciśnienei oleju. Może to tylko czujnik oleju. Nie klekotał jak paliła się kontorlka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To sprawdz stan oleju,tylko na zimnym silniku

 

 

Nie siej herezji kolego.

Od kiedy to stan oleju sprawdza się na zimnym silniku??? :shock:

 

Wg wszelkich prawideł należy to robić na ciepłym silniku, ok. 5 min po jego wyłączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzać na ciepłym i na zimnym ale dokładniej sprawdzisz na zimnym silniku gdy olej spłynie do miski,ja tak zawsze robię .Stan oleju na zimnym silniku powinien być minimalnie poniżej kreski max.TO NIE HEREZJE , tak jest najdokładniej :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ten problem mi sie nie pojawił a był -12.... moje auto stoi na polu i zauważyłem ze ścięło olej. olej mam z połowie miedzy min a max

Zostawiłeś auto w polu?

Co to znaczy, że Ci ścięło olej? Masło masz? Grudki? Ja pierwsze co to jak widzę wymienił bym ten olej no nowy bo coś się z nim dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można sprawdzać na ciepłym i na zimnym ale dokładniej sprawdzisz na zimnym silniku gdy olej spłynie do miski,ja tak zawsze robię .Stan oleju na zimnym silniku powinien być minimalnie poniżej kreski max.TO NIE HEREZJE , tak jest najdokładniej :cool2:

 

 

Skoro wiesz lepiej niż inżynierowie BMW, to nie będę polemizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzać na ciepłym i na zimnym ale dokładniej sprawdzisz na zimnym silniku gdy olej spłynie do miski,ja tak zawsze robię .Stan oleju na zimnym silniku powinien być minimalnie poniżej kreski max.TO NIE HEREZJE , tak jest najdokładniej :cool2:

 

 

Skoro wiesz lepiej niż inżynierowie BMW, to nie będę polemizował.

Spokojnie. A co za różnica? u mnie po tych 8 min jest np 3/4 stanu a po nocy będzie może 1mm więcej albo tyle samo. To tylko ze ścianek i z góry silnika kilka mm zleci więcej nie musisz się tak stresować, a napewno nazwać sprawdzanie na zimnym silniku stanu oleju herezją.

Czy uważasz za słuszne, że inżynierowie BMW zalecają nie zmieniać oleju w automatycznej skrzyni? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Olej sprawdza się MINIMUM 5 minut po zatrzymaniu rozgrzanego silnika. I tyle.

 

Autorowi bym poradził wymianę oleju na niepodrabiany szajs. !0w40 się nie ścina w takiej temperaturze. Może koło -25.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.