Skocz do zawartości

320d Ładowanie akumulatora


100mek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

e46 2.0d 150PS

 

Temperatura spadła i ... odezwał się akumulator, a może bardziej na miejscu powiedzieć - nie odezwał się.

Zanim zacznę pytać jaki aku polecacie chciałbym spróbować podładować. Aku od nowości od 2003-go roku, a w dodatku ostatnio nie za bardzo ma się kiedy podładować (rzadkie, krótkie odcinki).

Mam prostownik BOSH battmax 4 ( http://www.bastion.od.ua/e_uc.html?charging.html ) i z tego co doczytałem powinienem nim ładować aku przez ok. 20 godzin. W linku podane parametry prostownika, a w nich 4A i 2,5A i nie wiem, który parametr weziąść pod uwagę przy obliczniu czau ładowania. Jeśli 4A to chyba 20h zakładając, że kumulator to ok. 80Ah.

1. Czy dobrze rozumię?

2. Co się kasuje po odłączeniu akumulatora?

 

Nadmienię, że nie mogłem użyć opcji szukaj - "spróbuj za kilka minut" i za kilka minut to samo.

 

Z góry dzięki za zainteresowanie.

 

Na marginesie mała reklama - fajna X5-ka od teścia do sprzedania w b.dobrym stanie :) http://allegro.pl/zadbane-bmw-x5-e53-2002-stan-b-dobry-xenon-i2075107342.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... a czy możliwe jest ładowanie akumulatora bez odłanczania go :?: W instrukcji poliftowego e46 nas stronie 139 znalazłem taki zapis: "ładowanie akumulatora. Akumulator w samochodzie ładować tylko, kiedy silnik nie pracuje i korzystając z wyprowadzeń biegunów w komorze silnikowej"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyciągnij akumulator i weź go w ciepłe miejsce np. do domu, chyba że masz ogrzewany garaż, ale i tak lepiej wyciągnąc i potraktowac go bezpośrednio prostownikiem niż ładowac w aucie. Ja tak zrobiłem i jak na razie ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu i wielkiej uciesze sprawuje się bardzo dobrze, a skasowała mi się tylko godzina/spalanie od resetowania/średnia prędkośc, czyli nic wielkiego. A i żeby wyciągnąc aku też nie ma wielkiej filozofii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pytam czysto teoretycznie :wink: mam jeszcze fabryczny akumulator z końca 2003 roku, więc być może lada dzień będzie potrzebował dodatkowego zastrzyku energii :cool2: mam dostęp do ogrzewanego garażu więc z ładowaniem problemu nie będzie. Niestety na codzień autko stoi pod chmurką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pytam czysto teoretycznie :wink: mam jeszcze fabryczny akumulator z końca 2003 roku, więc być może lada dzień będzie potrzebował dodatkowego zastrzyku energii :cool2: mam dostęp do ogrzewanego garażu więc z ładowaniem problemu nie będzie. Niestety na codzień autko stoi pod chmurką

 

Ja podladowalem aku BMW z 2002 roku, ktory jeszcze nie byl wymieniany (30godz. przy ok 2A) i znowu, pomimo dziennych malych przebiegow i temp. -18, od tygodnia smiga jak mlody. Teraz juz takich akumulatorow chyba nie robia. Potwierdzam, ze po odlaczeniu aku kasuje sie jedynie komputer. Radio sie nie skasowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Robią robią, tylko za odpowiednią kase. Nauczony doświadczeniem powiem wam, że akurat w BMW nie sprawdzają sie aku nawet ze średniej półki. Lepiej zainwestować odrazu w 5cio gwiazdkowego Boscha i po kłopocie na długie lata. Miałem już takią bejce co w niej aku 11lat śmigał i sprzedałem i po 13 roku urwał sie kontakt z urzytkownikami auta. Miało przejechane oryginał ponad 600 tyś km. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.