Skocz do zawartości

temp silnika 520d


gelo5

Rekomendowane odpowiedzi

wymienilem główny na Febi, wymianiali mi w warsztacie więc powinni chyba dobrze odpowietrzyc!?. przed wymiana trzymał temp,ale po właczeniu ogrzewania wewnatrz temperatura silnika spadał od razu do ćwiartki. Teraz jest problem z dogrzaniem silnika. To jest mój pierwszy disel i rece mi opadaja;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem główny na Febi, wymianiali mi w warsztacie więc powinni chyba dobrze odpowietrzyc!?. przed wymiana trzymał temp,ale po właczeniu ogrzewania wewnatrz temperatura silnika spadał od razu do ćwiartki. Teraz jest problem z dogrzaniem silnika. To jest mój pierwszy disel i rece mi opadaja;/

Oj ja sam odpowietrzałem i w końcu sam wymieniłem termostat bo jak słyszałem, że układ się sam odpowietrza albo inne historię które w trakcie tego zabiegu nie raz przegrzały mi motor to zrezygnowałem z mechaników. Nie miałem wtedy czasu i chciałem oddać do warsztatu. W trasie czasami termostat się zawieszał i więcej niż 3/4 skali nie wchodził.

Wymień jak koledzy radzą drugi termostat i będzie ok :) Jaki leci powietrze z nawiewów? Powinno przy 32st być b. gorące. Możliwe, że czujnik podający temp na blat jest zepsuty, ale raczej termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki leci powietrze z nawiewów? Powinno przy 32st być b. gorące.

powietrze z nawiewów leci ciepłe, przy najwyższym grzaniu jest gorące. dzis w trasie chwilowo wyłaczyłem nawiew to temp silnika szybko wzrosła do polowy, więc ten sam objaw jak przed wymiana termostatu. wymienie ten drugi i mam nadzieje że wszystko wróci do normy. powiedzcie mi czy jazda na niedogrzanym silniku moze spowodować jakieś awarie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę pojeździsz to nic się nie stanie choć to nie dobrze jeździć na nie dogrzanym silniku. Po wymianie pisz co i jak. Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz webasto w tym samochodzie???

z tego co mi powiedzieli przy zakupie to nie. przy mroźnych dniach po właczeniu silnika i nawiewu słychac jak coś buczy dość głośno przez jakies 2 min z lewej strony w komorze silnika siedzac w środku. ale czy to jest webasto to nie mam zielonego pojecia. co chwila sie dowiaduje czegoś nowego o buni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz rurę wydechowa po fotelem kierowcy ale bo leci jakiś dym webasto jest zamontowane z przodu lewej strony za nadkolem po stronie od drzwi kierowcy a dokładie zobacz czy masz naklejke pod maska w takim stylku

 

http://img852.imageshack.us/img852/3572/dsc00375e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.