Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam już dość mojego Passata i muszę kupić BMW! Teraz już wiem że to jedyny wybór (miałem kiedyś E46 2.0D 150KM)

 

Auto musi być koniecznie w automacie. Co myślicie o tej?

 

http://otomoto.pl/bmw-325-salon-polska-niski-przebieg-C22184901.html

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oferta średnio atrakcyjna. Tzn warto się pochylić jezeli przebieg, bezwypadkowość prawdziwe oraz ogólny stan idealny.

 

Dobrz, ze jest chociaz automat, bo oprócz tego to auto nie ma nic (brak skóry, sportowych siedzeń itp itd).

 

Jezeli ci to nie przeszkadza to warto je wziąć na widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko popatrzyłem na oto moto i ogólnie to nie jest taka zła oferta...nie ma za bardzo w czym wybierać ani w 325d ani w 330d, wiec sprawdź ją na aso i powiedz czy kupiłeś.

 

...racja ... jako wzięte w rozliczeniu przez dealera Mercedesa oraz na tle pozostałych ofert ( z akcentem na tło ) to jest sensowne auto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej;-)

 

Niestety nie dostałem jeszcze wolnego w pracy, byłem nawet umówiony w serwisie w Łodzi na środę ale musiałem przełożyć. Może w weekend się uda.

 

Ale utwierdzam się w przekonaniu że auto ciekawe i cena dobra o ile stan taki jak napisano. Przez telefon dowiedziałem się że było dwóch właścicieli w Polsce (ciekawe czemu?) i że auto miało malowany błotnik. Poza tym wszystko tip-top. Gdyby jeszcze było w kombi i po lifcie to bym zwiał z roboty;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;-)

 

Oglądałem wczoraj auto. I mam mieszane uczucia, ale po kolei.

 

Stan auta ogólnie bardzo dobry - bardzo małe ślady używania - normalne jak na taki przebieg i wiek, ale auto nie jest wypicowane, tzn widać np plamę w bagażniku i na jednym fotelu - nic strasznego, spokojnie się wypierze. Lekkie obtarcia lakieru, lekko uszkodzone ranty drzwi (od otwierania na parkingu). Środek bardzo ładny - żadnych śladów zużycia co może potwierdzać przebieg. Auto wcale nie aż taki golas, ma parę dodatków jak bezkluczykowy dostęp, xenony, automat, audio professional, tempomat, pompowane fotele i jeszcze parę innych. Nie ma navi co dla mnie akurat na plus bo deska nie jest przeładowana. Wrażenia z jazdy - skrzynia chodzi ładnie, bardzo miękko przerzuca biegi, silnik mimo dużego mrozu (-20) zapalił na dotyk. Trochę rozczarowało mnie przyspieszenie - w mojej poprzedniej E46 320D było trochę większe wrażenie wgniatania w fotel, ale nie chciałem zbyt katować auta na zimnym silniku, więc to jeszcze jest do sprawdzenie. Inna sprawa że 140 na liczniku pojawiło się bardzo szybko i wolałem zwolnić bo było ograniczenie do 50;-).

 

To co zauważyłem i sprzedający potwierdził - malowany był lewy błotnik, uszkodzona jest lewa lampa (pęknięta na samym rogu) przez co była mocno zaparowana. Pęknięcie jest w miejscu gdzie kończy się błotnik więc być może zostało to po stłuczce. Sprzedający wymieni ją przed sprzedażą.

 

Teraz minusy a właściwie lekka zagadka.

 

Auto miało TRZECH właścicieli! Przyznam trochę to dziwne. Kupił je gościu rocznik 1944 w salonie w Warszawie. Widać, że je zamówił konkretnie pod siebie bo produkcja to 08.05.2008 a sprzedaż chyba 20.05.2008. Jeździł nim 2 lata po czym sprzedał drugiemu właścicielowi. Ten też jeździł 2 lata i sprzedał trzeciemu który miał je tylko miesiąc i zostawił w rozliczeniu za Mercedesa cabrio E klasa w cenie 300 tys. zł.

 

Auto sprzedaje salon Mercedesa na fakturę i zgodnie z prawem przez 12 miesięcy udzielają rękojmi na to auto (co jest zapisane w jednym z punktów umowy) gdybym się decydował.

 

Auto mam zamiar sprawdzić w serwisie BMW Tłokiński w Łodzi (jestem umówiony na poniedziałek), pełna diagnostyka z mapą grubości lakieru włącznie, cena 650 zł, czas trwania badania 4 godz.

 

Powiem szczerze kusi mnie to auto, czy uważacie że takie sprawdzenie będzie miarodajne? A może jest tu lub ktoś zna poprzedniego właściciela?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sprawdzenie auta jest jak najbardziej wskazane i zawsze można przecież dopytać w ASO o wszelkie niepokojące Cię sprawy. Pozdrawiam i życzę udanego, przemyślanego zakupu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie ze spalaniem to przegięcie ... stojąc w miejscu licznik od spalania wali w górę czy wynik uzyskali dając mu ostro dupę ? oferują 10% rabatu na części i serwis ... ciekawe czy wahacze od C klasy podejdą do E90 :)

 

Zdjęcie ze spalaniem jest poprawne i pewnie wykonane na postoju ;)

Po prostu zamienione są ustawienia komputera - zamiast l/100km pokazuje ile kilometrów przejechał na jednym litrze w tym przypadku wychodzi niespełna 4km z litra co by dawało do zrozumienia że auto pali jakieś 25/100 ;) nawet na ciężkim ogniu 325d osiągnięcie tego poziomu to wyczyn specjalny.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdjęcie ze spalaniem jest poprawne i pewnie wykonane na postoju ;)

 

raczej ktoś kompa zresetował i przycisnął na chwilę.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich;)

 

Czuje się w obowiązku pochwalenia się nowym autem;-)

 

Kupiłem auto jak w temacie. Sprawdziłem je w serwisie, wszystko praktycznie zgodne z tym co mówił sprzedający, poza tym że był przerysowany cały bok a nie tylko błotnik, ale jak stwierdził serwis mogło to być nawet przerysowanie czymś ostrym bo powłoka ma 1000 mikrometrów czyli 1mm. Stan techniczny według serwisu bez zarzutu. Przy okazji oględzin zrobili przegląd na 60 000 km, oczywiście bezpłatnie w ramach pakietu.

 

Ujawniła się pierwsza wada;) Wracając do domu spotkałem miłych panów z suszarką, no i pogadaliśmy sobie. Pochwalili auto, ale niestety była to opinia odpłatna;) W Passacie nie zdarzyło mi się to przez dwa lata... No ale cóż, oby tylko takie wydatki były związane z tym autem;-)

 

Tak przy okazji - szukam felg w rozmiarze 17" do e90 mogą być z oponami letnimi jeśli opony w dobrym stanie. Felgi 16 niestety nie wchodzą, za duże tarcze, Będziesz Miał Wydatki.

 

Pozdrawiam

 

I dzięki za wszystkie rady:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem je w serwisie, wszystko praktycznie zgodne z tym co mówił sprzedający, poza tym że był przerysowany cały bok a nie tylko błotnik, ale jak stwierdził serwis mogło to być nawet przerysowanie czymś ostrym bo powłoka ma 1000 mikrometrów czyli 1mm.

 

Taka grubość lakieru to spora dawka szpachli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum 1mm szpachla plus lakier wydaje się niewiele, tym bardziej że z fabryki norma to chyba do 200 mikrometrów czyli 0,2 mm. Uszkodzenie miało nieregularny kształt "fali" Od przedniego błotnika od góry, później w dół i znów w górę, w ASO zrobili mapę całego samochodu. Maska niemalowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może 320D bym rozważył ale wersji z automatem i małym przebiegiem z polskiego salonu za tą kwotę nie znalazłem. Poza tym też uważam że lepiej 325/330 bo to doskonałe motory więc się zdecydowałem.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuje!

 

Przy okazji polecę człowieka od opon który wczoraj o 22 zmieniał mi opony na zimowe, chłopak z bardzo dobrym podejściem do klienta. Chciałem kupić od niego całe koła R16 z oponami w super stanie - cena 600 zł za komplet, 4szt z felgami, opony z 2009 roku naprawdę zdrowe. W tym wymiana. Niestety wizyta w serwisie w Łodzi się przeciągnęła, wyjechałem dopiero o 19 z Łodzi a człowiek o którym pisze ma zakład koło Wrześni, więc zanim dojechałem była późna noc. Mimo to (wcześniej dzwoniłem) kazał przyjechać i od razu zabrał się do wymiany (auto miało letnie kapcie na alusach). Po zdjęciu koła okazało się że 16 nie wejdzie... Za duża tarcza. A gość na to że zdejmie mi letnie i założy zimowe bo ma takie, i ma maszynę do RUNFLATÓW. Zeszło mu z tym ponad godzinę, więc skończył późno w nocy... Jestem mu strasznie wdzięczny.

 

Namiary na niego:

Miłosław koło Wrześni

tel. 609994754

 

Ma naprawdę dobre ceny i dobry towar.

 

Wiem że nie ten dział ale tak przy okazji;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.