Skocz do zawartości

318is stopień końcowy układu zapłonowego


aprilia_46

Rekomendowane odpowiedzi

sonda no sprawdź czy masz wilgoć w wtyczce, ale to chyba nie to a poproś kogoś o pożyczenie na chwile kompa i przepnij, może tam jest błąd, a kompresje mierzyłeś?Diagnostykę komp gdzie robiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresji nie mierzyłem.

 

ona raz faluje raz nie, najgorzej zimny silnik to ją wtedy od 0,5 do 2 tyś na ciepłym to tak mniej wiecej o 200 .

nie jest to zależne czy gaz czy benzyna tu i tu to samo .

 

komputera raczej nie bardzo mam od kogo pożyczyć nie znam aktualnie nikogo z IS'em .

 

nie bardzo wiem gdzie się sonda znajduje w tym silniku i jakie jest dojście .

 

dodam, że czasami mocno kopci ale na biało (nie na niebiesko) oleju też nie wcina .

 

 

na kompa podłaczałem w warsztacie niedaleko mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sondy montuje się na danym odcinku układu wydechowego, w Twoim is jest jedna sonda, zgodnie z schematem, od sondy idą przewody elektryczne i są połączone kostką, odepnij klemy aku, rozłącz wtyczkę i sprawdź czy jest w niej wilgoć, jeśli nie masz osłony pod silnikiem, może tam gromadzić się woda, następnie nawet jak będzie sucho to popsikaj jakimś preparatem polepszającym połączenie elektryczne i zrób próbę, a dodatkowo zrób pomiar kompresji najlepiej na zimnym i później na ciepłym silniku, może tam jest problem, silniki is niestety nie mają lekkiego żywota...

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE51&mospid=47425&btnr=18_0213&hg=18&fg=10

 

pozdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem akumulator dzisiaj i w końcu duży postęp nie faluje tak, chodzi równo czasami jakby coś tam jeszcze bolało ale nie najgorzej. Zobaczę jutro z rana .

 

Generalnie teraz zostało takie falowanie jak np jade sobie wduszę sprzęgło obroty spadają trochę za nisko potem trochę za wysoko i spadają do normalnych (dół, góra, obroty normalne)

 

i czasami jak chodzi to jakby trochę nierówno ale wielki postęp do tego co było wcześniej dodatkowo wcześniej jak wdusiłem natychmiastowo gaz do końca normalnie na luzie to się zdławiła trochę, teraz OK .

 

akumulator zaczął się rozładowywać ostatnio i zmieniłem na inny pożyczony od kolegi i tu nagle taka poprawa .

 

co dalej? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.