Skocz do zawartości

320d dziwne zachowanie wskaźnika temperatury


maestro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym opisać swoją wczorajszą (i dzisiejszą też) przygodę z moim BMW bo być może ktoś miał podobną i będzie w stanie udzielić mi jakiejś podpowiedzi. Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Sytuacja wygląda następująco: wczoraj przejechałem trasę około 100 km, silnik pracuje normalnie, wskazania temperatury silnika idealne tzn. wskazówka idealnie na środku. Podjeżdżam pod bramę i zgasiłem auto. Wyszedłem otworzyć bramę, wróciłem do samochodu. Zgasiłem go dosłownie na 20-30 sekund. Wsiadam, próbuję go odpalić ale nie odpala, rozrusznik kręci ale dalej nic. Spojrzałem na wskaźniki i wskazówka od temp. silnika odjechała na maksa na czerwone pole. Czyli po przekręceniu kluczyka na drugą pozycję, wtedy kiedy budzą się zegary, widzę jak wskazówka ucieka na czerwone pole ale 20-30 sekund wcześniej była na środku i przez ten czas silnik nie pracował... Przekręcam jeszcze ze dwa razy kluczyk na pozycje 0 - 2, to samo, za trzecim razem przekręcam kluczyk i wskazówka pokazuje środek tarczy czyli OK. Wtedy odpalam bez najmniejszego problemu.

 

Czy to może jakiś czujnik temperatury padł? Czy ktoś może miał coś podobnego i jest w stanie udzielić mi porady czego i gdzie szukać?

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej czujnik temp siadł, ewentualnie jakiś problem ze sterownikiem wiatraka, twoje autko ma zabezpieczenie przed przegrzaniem i w takim stanie go nie odpalisz a gdyby to stał się podczas jazdy to automatycznie obcieło by ci moc o połowę aby zapobiec uszkodzeniom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie tyle, żebym się wtrącał do Twojego sposobu użytkowania auta, ale szkoda Ci było paliwa na te 20-30 sekund przez które otwierasz bramę i wyłączyłeś silnik czy jak? A co z turbo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie o tym nie myślałem, po prostu automatycznie przekręciłem kluczyk, wyłączyłem auto i wyszedłem :). Zresztą teraz kojarzę, że podobne sytuacje miałem na stacji benzynowej, a tam podjeżdżasz i musisz wyłączać auto na czas tankowania... A tak swoją drogą, jest to moje pierwsze auto (i to od niedawna) w dieslu więc może nie do końca wiem jak z nim postępować to może po prostu zapytam, dlaczego napisałeś o turbo? Rozumiem, że szybkie rozruchy są niewskazane? Jeżeli tak to co robić w wyżej wymienionym przypadku tankowania na stacji benzynowej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo masz turbinkę, która podczas jazdy się nagrzewa i olej który ją chłodzi, dlatego zatrzymując auto powinno się chwilkę odczekac, żeby pochodziło na biegu jałowym, żeby ten właśnie olej ochłodził turbinę. Tak samo przy rozruchu zimnego turbo diesla powinieneś odpalic i delikatnie jechac nie kręcąc go na za wysokie obroty w celu rozgrzania oleju i dobrego smarowania silnika w tym także turbiny. Podałeś przykład ze stacją benzynową. Ja osobiście przed zajechaniem na stację staram się słabo muskac nogą pedał gazu, aby turbinka już zaczęła sie chłodzic i po wjechaniu też daje chociaż jej te pare sekund, aby się ochłodziła. Pozdrawiam również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wczoraj byłem w warsztacie, podłączyli mi auto do komputera i wyszły jakieś błędy ale żaden z nich nie dotyczył czujnika temperatury silnika a obstawiałem że to ta część... Chyba że możliwe jest, aby komputer nie pokazywał błędu a część była zużyta? Tym bardziej że u mechanika nie udało mi się wyzwolić sytuacji wskazówki wędrującej na czerwone pole. No i sytuacja dzisiaj się powtórzyła, czyli problem istnieje dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.