Skocz do zawartości

Drżenie silnika na zimnym


Krzysiek1105

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, mam problem z moim autkiem a dokładnie wymieniłem wszystkie cewki i świece a silnik na zimnym dalej nierówno pracuje i drży. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam

a to ja Ci powiem odma rozumiem ze na ciepłym ok? jakies błedy pokazuje inpa np.sondy lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo i tez nie wiem co to moze byc,wymienilem swiece,fajki na cewkach,uszczelke pod pokrywa klawiatury i na zimnym objawy sa te same.Po odpaleniu silnik gasnie,musze odpalic kilka razy zanim sie unormuje.Co jeszcze moze byc przyczyna?

odma,

cewki,

czujnik polozenia walka,

alternator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak sprawdzić tą odmę ? Sprawdzić czy nie jest zapchana czy jest szczelna czy o co chodzi ?

Co trzecią wymiane oleju wymieniasz ją? Jeśli nie to bez sprawdzania wymień bo i tak musisz.

co 3 wymiane to w dieslu sie wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak sprawdzić tą odmę ? Sprawdzić czy nie jest zapchana czy jest szczelna czy o co chodzi ?

na zapalonym silniku odkrecasz korek wlewu oleju jak słychac buczenie to odma tak czy siak podejrzewam ze od nowosci nie była wymieniana tu masz pierwsza czesc wymiany całosc roboty ok 4godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie u mnie nic nie buczy bo odkręcałem dzisiaj korek. Tyle że odkręcałem go po wyłączeniu się ssania. Bo na ssaniu to ogólnie coś głośno buczy w kolektorze ssącym.

na ssaniu tak ma byc bo pompa powietrza pracuje ale buczenie nie koniecznie musi byc zeby odma była do wymiany u mnie nie buczało a była zapchana i popękane węze i tez drgał na zimnym i wypadały zapłony jeszcze po wymianie odmny przestał drgac ale co auto to inna diagnoza z tego piszesz to czujnik wałka tez mozesz miec do wymiany pewnie go handlarze podsztukowali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co ma czujnik wałka do czego jeżeli na ciepłym jest ok ? Silnik nie gaśnie, odpala na dotyk, ma moc, itp. Będę musiał w takim razie sprawdzić tą odmę.

na razie stawiam na odme a co do czujnika wałka to pisałes ze był klejony czy cos jak myslisz dlaczego? chyba nie z nowosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak był klejony, miał lutowane przewody i był zasilikonowany. Ale skoro jest dobry to jest dobry. A odme da się jakoś wyczyścić ?

nie da się a szczególnie ze starych wezy juz nowych nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim autkiem a dokładnie wymieniłem wszystkie cewki i świece a silnik na zimnym dalej nierówno pracuje i drży. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam

a to ja Ci powiem odma rozumiem ze na ciepłym ok? jakies błedy pokazuje inpa np.sondy lambda?

 

Nie doczytałem wcześniej Twojego posta, tak mam błędy sondy i wypadanie zapłonów. Czyli stawiasz na to że to odma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim autkiem a dokładnie wymieniłem wszystkie cewki i świece a silnik na zimnym dalej nierówno pracuje i drży. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam

a to ja Ci powiem odma rozumiem ze na ciepłym ok? jakies błedy pokazuje inpa np.sondy lambda?

 

Nie doczytałem wcześniej Twojego posta, tak mam błędy sondy i wypadanie zapłonów. Czyli stawiasz na to że to odma ?

No i Ty się pytasz co może być przyczyną? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro nie wiem co może być przyczyną to pytam. Tyle że te objawy wypadania zapłonów są na zimnym silniku jak samochód postoi na dworze, muszę wtedy przejechać kilka kilometrów żeby się wszystko nagrzało i silnik pracuje normalnie. Jak stoi w garażu to później jest wszystko ok po rozgrzaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zanim wymieniłem wszystkie cewki był taki problem że jak gwałtownie depnąłem na gaz z krzyżówki to zalewało go i nie palił na wszystkie gary, myślę że to akurat przez cewki zobaczymy jak będzie teraz po wymianie wszystkich. Działo się to na LPG, na benzynie nie sprawdzałem, ale wiadomo że do gazu muszą być dobre cewki i świece a te cewki miały już ponad 200 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zanim wymieniłem wszystkie cewki był taki problem że jak gwałtownie depnąłem na gaz z krzyżówki to zalewało go i nie palił na wszystkie gary, myślę że to akurat przez cewki zobaczymy jak będzie teraz po wymianie wszystkich. Działo się to na LPG, na benzynie nie sprawdzałem, ale wiadomo że do gazu muszą być dobre cewki i świece a te cewki miały już ponad 200 tys

No masz błędy cewek to co się dziwisz ze Ci źle pracuje? Przecież one reguluje dawki. Dlatego się dziwie, że nie wyeliminowałeś wszystkiego co komp pokazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że teraz na zimnym silnik dalej drży i nierówno pracuje. Czyli co odma ? danielxc717 napisałeś wcześniej że i jeszcze się pytam co jest przyczyną ? Miałeś na myśli odmę czy jak ? Sory że tak dopytuję się ale lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że teraz na zimnym silnik dalej drży i nierówno pracuje. Czyli co odma ?

ja w poprzednim aucie miałem jak TY. Sonda źle mi podawała mieszankę na zimnym silniku. Jak dodałem gazu mocniej to zalewało mi silnik i robiłem "kangurki" ciężko było potem go odpalić. Jeden z objawów uwalonej odmy to wyrzucanie oleju przez bagnet, ale to już chyba w końcowej fazie zużycia. u mnie nic się nie dzieje, ale przy najbliższej wymianie oleju wymieniam odmę. Zacznij od tych sond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dzieje się na ciepłym i nie że gaśnie tylko po prostu przestawał palić na wszystkie gary, zgasiłem odpaliłem i jest ok. Sonda odpada.

Ja mówię jak u mnie było. Tobie może głupieć przy ciepłym silniku. Dlaczego odpada? Nie masz błędu sond? Albo ja z rana już głupieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.