Skocz do zawartości

Problem z opuszczaniem szyby,przód,sedan e36


mllady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak jak w temacie mam problem z opuszczeniem szyby na duł,podnieść sie podnosi ale juz nie opuszcza sie,samochód to sedan 4d,szyba z przodu od pasażera bo od kierowcy działa sprawnie w obydwie strony,dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij boczek i zobacz co sie dzieje, bo tak to mozemy gdybac ile sie tylko da

 

Prawda.

Kolego musisz rozebrać boczek, i sprawdzić czy nic nie blokuje się na prowadnicach.

Czasami jest tak, że w jedną stronę szyba idzie ok, ale w drugą nie działa - jest to kwestia jakiegoś zakleszczenia, tarcia. Dodatkowo BMW E36 w mechanizmie elektrycznych szyb mają zabezpieczenie przed przykleszczeniem np. palców. Polega to na tym, że gdy mechanizm napotka po drodze opór to opuszcza szybę (a tak na prawdę to po prostu odwraca kierunek działania, czyli jak zamyka to przy oporze otwiera, a jak otwiera to przy oporze zamyka).

 

I ten drugi przypadek może być u Ciebie. Mechanizm napotyka gdzieś zbyt duży opór w trakcie opuszczania szyby, i odwraca kierunek działania silniczka i ją podnosi.

Do sprawdzenia przyjrzyj się dokładnie też prowadnicom mechanizmu, takimi z uszczelkami (w nich jeździ szyba). Czasami jest tak, że uszczelka się zagina i powoduje opór.

Pozostałe szyny, które nie mają uszczelek warto przesmarować np. WD40 (2in1 - wyczyści i nasmaruje) :wink: .

 

Rozpisałem się trochę a tak na prawdę wypadało by zacząć od przycisku szyb. Jeżeli od kierowcy i pasażera jest w nich ten sam wtyk, to podłącz na chwilkę włącznik od kierowcy na stronę pasażera. Wymontować jest je łatwo - wyciągasz mieszek od biegów i wypychasz przyciski od spodu.

 

pozdrawiam

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam, przycisk wystarczy podwazyc nozem, lub czyms plaskim i wychodzi, niestety mozliwe tez, ze ramiona mechanizmu sie wygiely i stad problem, no ale jak juz koledzy pisali, jak rozbierzesz boczek to sie sprawa wyjasni

 

bez rozebrania sie kolego nic nie dowiemy, jak sam widzisz ile moze byc przyczyn a to tylko szyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tym co sie zainteresowali moją sprawo :D obyło sie bez odkręcania boczka z drzwi,ponieważ zaczołem sprawdzać od przełączników i przełożyłem lewy przełącznik na prawo stronę a prawy na lewą i chodzi,byc morze sie polózowała wtyczka przy przełączniku :D dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tym co sie zainteresowali moją sprawo :D obyło sie bez odkręcania boczka z drzwi,ponieważ zaczołem sprawdzać od przełączników i przełożyłem lewy przełącznik na prawo stronę a prawy na lewą i chodzi,byc morze sie polózowała wtyczka przy przełączniku :D dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

 

Z tym przełożeniem to sprawdź jeszcze czy nie masz czasami przełącznika automatycznego. Montowany on był właśnie po stronie kierowcy. Na czym polegał? Gdy wcisnąłeś przycisk lekko, to szyba się opuszczała/podnosiła dopóki nie zwolniłeś przycisku, ale wystarczyło wcisnąć przycisk mocno, a szyba zamykała/otwierała się automatycznie tak że nie trzeba było tego przycisku trzymać aż do zamknięcia/otwarcia.

 

Dobrze by było (jeśli masz taki przełącznik, bo możesz mieć też zwykły) abyś miał go po swojej stronie.

 

Pozdrawiam

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdziłem i mam zwykły jak go wciskam to sie podnosi/opuszcza powoli ale jak go mocniej wciskam to dalej tak samo a i sie okazało ze to wina przycisku była bo jak go przełożyłem na drogo stronę to na początku działało a dzisiaj sprawdzałem to znowu sie nie opuszczała szyba ale poruszałem przełącznikiem i znowu działało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdziłem i mam zwykły jak go wciskam to sie podnosi/opuszcza powoli ale jak go mocniej wciskam to dalej tak samo a i sie okazało ze to wina przycisku była bo jak go przełożyłem na drogo stronę to na początku działało a dzisiaj sprawdzałem to znowu sie nie opuszczała szyba ale poruszałem przełącznikiem i znowu działało.

 

Możesz rozebrać ten przełącznik, nie jest to trudne - sprawdź jak wygląda on w środku, być może przesunęły się w nim elementy mechaniczne (jest tam jakaś blaszka i coś jeszcze, chyba jakieś 2 plastikowe podkładki). Jak nie będziesz pewien co może być nie tak i przycisk nadal nie bedzie działać, to zrób dobre zdjęcie rozebranego przycisku to coś pomożemy :wink:

 

pozdrawiam

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.