Skocz do zawartości

CB RADIO W F25


KampK

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie dzisiejszego dnia (zdjęcie ze śmietnika 120 na 50km/h)- najdroższy fotograf w mieście, mam zapytanie czy ktoś z szanownych użytkowników f25 ma zamontowane cb radio w aucie. Jak można to proszę o fotki, a jak można więcej to podzielenie się informacją jakie macie radia i jak to dział (zasięg itd).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam CB w F25.Cena radia zwróciła się razy xxxxx :D .Miałem duży problem z umiejscowieniem radia. Nie chciałem go montować na stałe.Przy zamawianiu auta niestety nie zamówiłem pakietu schowków [nie przyszło mi do głowy,że w przednich siedzeniach może nie być kieszeni].W aucie z pakietem schowków po stronie pasażera jest siatka - myślę,że idealne miejsce na CB. Ja tego nie mam więc zacząłem kombinować. Wsadziłem radio do kieszeni drzwi kierowcy i poprowadziłem z bagażnika długie kable rozłączane na wtyczki przy drzwiach kierowcy. Duża upierdliwość to wysiadanie z połączonymi dyndającymi kablami - dlatego włączam radio tylko na długie trasy.Plus to łatwe dojście do regulowania głośności radia i dobra słyszalność u kierowcy. Po mieście śmigam bez CB [silne zakłócenia i mnóstwo oszołomów mówiących po łacinie] .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje montuję na podłokietniku głośnikiem do góry przy pomocy gumowego paska zakończonego klamerkami (moje homemade), gruszka leży w uchwycie na napoje . Antena na dachu na podkładce z foli ochronnej do ekranów :-), z tyłu tuż przy krawędzi klapy i relingu. To chyba jedyne miejsce, że kabel nie dotyka lakieru :-). Przewód od anteny poprowadziłem z boku tylnego fotela i pod wycieraczką. Zestaw używany też na trasy. Normalnie radio leży w garażu, a antenę wkładam do bagażnika. Mój zestaw to President Harry II + Georgia i ok. 5km zasięgu. Maleńka antenka ale bardzo fajnie działa. Wcześniej miałem antenę 1m Hustler i była dużo gorsza, jednak co orginał to orginał, a oprócz tego wjazd do podziemnych garaży kończył się waleniem o sufit. Ale na fotoradary CB nie pomoże, no chyba, że przenośne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
zamiast szpecić auto koszmarną anteną,rada jest jedna-przepisowo jeździć :)

Tu się z kolegą nie zgodzę. Moje X3 z anteną Georgia wygląda bardzo fajnie. Malutka antena ładnie się prezentuje na dachu, a jednocześnie nie rzuca się w oczy i jest całkiem skuteczna. Popieram przepisową jazdę, ale mimo wszystko CB poprawia mi troszkę samopoczucie, pozwala zaoszczędzić nieco kasy, stresu, a porozmawiać/posłuchać tego co leci w eterze - bezcenne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ johnny II w siateczce z boku tunelu głównego.

Jak zostawić je ACS to nawet całkiem dobrze działa. Antenka president na magnes.

Przydał by się tylko wyłącznik zasilania w przewodzie do schowka bo gdy chcesz pogadać przez telefon to przeszkadza jak gada CB. I pozatym żeby wyłączyć trzeba się schylić .

 

Co do słuszności posiadania CB to nie zamierzam polemizować. Temat rzeka. Ja jestem na TAK.

 

Fotkę mam ale nie jestem wstanie wkleić ( please help )

 

PS. Jak wam nie przeszkadza to można jeszcze spróbować ręczniaka układać w miejscu na kubki ( wada brak uchwytu, oraz brak w ręczniakach ACS; zalety wszystko masz w gruszce i w całości podłączone mieści się w schowku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę mam ale nie jestem wstanie wkleić ( please help )

Zdjecie wrzuc na jakis imageshack.us a potem dodaj do postu uzywajac tzw. tagu

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzieki za ten temat - szczesliwie mająs pakiet schowków wrzuciłem CB do siatki obok tunelu - ale fakt - schylać sie trzeba. Antena w bagażniku - do montowania w razie dłuższej trasy na magnesie.

Ale miałbym do Was inne pytanka - mianowicie - jak rozwiazujecie sprawe okularów - nie ma tutaj sensownego schowka, jak wrzuce pod przyciski radia to nic innego tam nie włoże bo mi bedzie tłukło o szkła, w schowku na napoje - szkoda mi miejsca (jak mam termos w jednym to w drugim mam kubeczek),

po lewej stronie mam klucze, latarke i jakieś tam pierdoły wiec na okulary nie ma miejsca - w drzwiach odpada bo sie tłuką przy zamykaniu. W Q5 był schowek dedykowany na bryle przy oświetleniu górnym (nad lusterkiem wstecznym), w X-sie zapomnieli....

troche kwas auto pierwsza klasa ale z brylkami problem.

Edytowane przez pumaamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zamontowałem Lafayette venus

http://avantiradio.pl/go/_info/?id=735&idc=21_16

 

Jest to radio w którym sterowanie i wyświetlacz jest na odłączanej gruszce

 

Radio mam schowane za schowkiem złączkę do gruszki mam wyciągniętą przy uchwytach na kubki.

 

Jak nie uzywam to odpinam gruszkę i nie widać wogóle radia.

 

Antena 70 cm spokojnie się mieści w schowku w bagażniku po lewej stronie - jeśli nie używasz chowasz i nic nie widać że masz radio.

 

Jest to moje 3 radio i jestem z niego bardzo zadowolony. Głośnik także jest w gruszce więc podczas jazdy trzymając ją na kolanach dobrze słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zamontowałem Lafayette venus

http://avantiradio.pl/go/_info/?id=735&idc=21_16

 

Jest to radio w którym sterowanie i wyświetlacz jest na odłączanej gruszce

 

Radio mam schowane za schowkiem złączkę do gruszki mam wyciągniętą przy uchwytach na kubki.

 

Jak nie uzywam to odpinam gruszkę i nie widać wogóle radia.

 

Antena 70 cm spokojnie się mieści w schowku w bagażniku po lewej stronie - jeśli nie używasz chowasz i nic nie widać że masz radio.

 

Jest to moje 3 radio i jestem z niego bardzo zadowolony. Głośnik także jest w gruszce więc podczas jazdy trzymając ją na kolanach dobrze słychać

Montowałeś sam, czy ktoś Ci zrobił montaż? To w X3 czy w poprzednim samochodzie...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem presidenta, antena magnesowa z lewej tylnej strony , a radio w pierwszej wersji miało być zamontowane w siatce przy fotelu pasażera, ale ostatecznie zamontowałem z prawej strony tunelu środkowego na taśmę dwustronną i rzepy. W trasie wszystko widać, radio jest pod ręką i wszystko wyraźnie słychać. Mam je drugi m-c i już na pewno zarobiło na siebie. Dla zainteresowanych mogę dołączyć fotkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mam takie pytanie, czy w BMW X3 dealer może zamontować CB-radio? Chodzi mi o profesjonalne podejście do tematu m.in. wyprowadzenie wiązki elektrycznej i "ładne" umiejscowienie i zabudowanie CB-radia. Czy ktoś kiedyś zlecał zamontowanie CB-radia przez dealera i jakie były koszty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kiedyś zadałem takie pytanie, ale po wyrazie twarzy obsługującego w salonie, od razu tego pożałowałem, poczułem się lekko ujmując "głupio".

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy w BMW X3 dealer może zamontować CB-radio? Chodzi mi o profesjonalne podejście do tematu m.in. wyprowadzenie wiązki elektrycznej i "ładne" umiejscowienie i zabudowanie CB-radia. Czy ktoś kiedyś zlecał zamontowanie CB-radia przez dealera i jakie były koszty?

 

To jest prosta sprawa i można wykorzystać gniazdo w bagażniku. Montaż 30 min, wygląda profesjonalnie, zawsze można go wymienić lub zdemontować i bez kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiąłem do gniazda 12V w podłokietniku. Kable wchodzą praktycznie nie widoczne, antenowy leci pod wycieraczką i estetycznie naprawde ok. Ten problem przerabiałem już w kilku autach a opcja między tunelem dla mnie już utarła się na dobre.

Radio szybkie w demontażu bo wciśnięte między fotel - szybko i bez kombinacji. Wrzuciłbym fotke ale jeszcze nie ogarniam sposobu.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przed chwilą przerzuciłem CB Radio z starego auta do nowego nabytku. Na szybko najłatwiej jest po prostu wpakować radio w siatkę przy nogach pasażera z przodu (mam głośnik z przodu) albo między tunel a siedzenie, kabel zasilający podłączyć do gniazda koło kubków albo w podłokietniku. Zmianę kanałów mam w gruszce, spokojnie sięgam ręką też do SQ, a z góry widać cały wyświetlacz. Antena z dużą podstawą dobrze prezentuje się z tyłu, kabel spokojnie można puścić przez tylną klapę, schować pod tylną kanapę i puścić pod wycieraczką do radia. Antenę wraz z podstawą można w każdej chwili bez żadnych problemów zdjąć i schować. Chwilę pojeździłem i takie rozwiązanie doraźnie się sprawdza. Radio jest trochę duże, w przyszłości myślę raczej nad rozwiązaniem, które daje radio President William

 

http://www.president.com.pl/william_asc,680172,2.html

 

Fotki:

 

http://s4.postimg.org/wrr9w8o3t/2014_02_02_22_36_49.jpghttp://s4.postimg.org/rrttoaih5/2014_02_02_22_37_00.jpg http://s4.postimg.org/bjdlet9mx/2014_02_02_22_37_10.jpg http://s4.postimg.org/r7esllp8p/2014_02_02_22_37_54.jpg http://s4.postimg.org/aidcposnd/2014_02_02_22_39_58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, z uwagi na częste podróżowanie z dziećmi i częsty brak kultury u kierujących, szczególnie większymi pojazdami (tzw TIRY), po dwóch latach usunąłem radio z auta. Dołożyłem uchwyt na tel i zainstalowałem aplikację Yanosik. Na dzień dzisiejszy muszę stwierdzić, że aplikacja jest o niebo lepsza od cb radia (jeżeli chodzie o informację gdzie są misiaczki), bez szumów, bez kabli, zbędnych tekstów, tyko konkretnie informację gdzie jest patrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.