Skocz do zawartości

M54 błąd 123 thermostat heater


Andrzej87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pojawiał mi się taki błąd:

 

http://img854.imageshack.us/img854/6427/grzalkablad2.png

 

Wymieniłem termostat na nowy firmy Wahler i niestety pokazuje się ten sam błąd. Błąd jest aktywny (Error currenty avalaible) przez około 10 sekund po włączeniu zapłonu. Błąd po skasowaniu pojawia się po cofnięciu kluczyka przed pozycję zapłonu i ponownym włączeniu zapłonu, podczas włączonego zapłonu się nie pojawia. Podczas pracy silnika nie sprawdzałem.

Po odpięciu wtyczki błąd pokazuje się taki sam, ale parametr "KS --> UB" zmienia się na "KS --> Ground or open circuit" i to byłoby zrozumiałe, ale co oznacza parametr "KS -- >UB"? Co wywołuje ten błąd jak grzałka jest nowa?

 

Dodam, że grzałka się włącza bez potrzeby. Po przekroczeniu 70C w silniku grzałka podgrzewa termostat i silnik zaczyna się schładzać. Czyli jakby sterownik bał się przegrzania silnika, więc może jakiś czujnik, źle działa, ale który?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi pojawił sie ten błąd.

U mnie termostat otwiera sie przy 97stopniach potem jest schłodzenie do 96-94 stopni i po chwili znowu wraca na poziom 97-98stopni.

Termostat raczej wiec działa ok a jezdze z tym juz jakis czas - wyczytałem gdzies, ze czasem wtyczka nie kontaktuje - jeszcze z tym pogrzebie, moze nie trzeba bedzie wymianiać termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.