Skocz do zawartości

Nie działa zmieniarka :/


Tatarski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż odkąd jestem w posiadaniu mojej bestii zmieniarka CD nie odzywała się.

Wyciągnąłem ją, trochę poczyściłem i znowu lipa, więc kupiłem drugą.

No ale niestety, żeby nie było nudno, to urwała się bardzo delikatna końcówka kabla 3-pinowego zasilającego zmieniarkę.

No nic, zmontowałem coś na szybkiego, zmieniarka się odezwała, pomieszała płyty, raz zakręciła, ale podczas zmiany

źródła dźwięku na monitorze (przycisk MODE), wyskakuje tylko NO TAPE. Podłączyłem starą rozbebeszoną na chwilę i

pojawił się raz tylko NO DISC. Przy tej nowej zmieniarce ani razu nie pojawił się ten napis.

Czy jest to wina kabla? Wiecie może za co odpowiadają te 3 kable (środkowy jest na pewno zasilający, a pozostałe?)

Możliwe jest, że trzeba jakoś zaprogramować nową zmieniarkę pod radio, czy wina jest w kablu? Jestem na etapie poszukiwań

takiego kabla na wszelki wypadek, bo nie ma co jeździć z rzeźbionym.

Macie jakieś koncepcje, co może być powodem braku CD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
u mnie taki objaw dawala mechaniczna awaria ladowarki cd.INPA polaczylem sie ze zmieniarka.wykasowalem blad.zrestartowalem zmieniarke (inpa) jest tam taka opcja i do dzis smiga dalej.mialem blad no disc na wyswietlaczu.moze sie uda.nigdy nie odlanczalem swojej wiec z kablami nie pomoge:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.

Panowie, czy ktoś może mi pomóc ? Nie chce zakładać nowego tematu, ale powiem w czym rzecz.

Nie miałem zmieniarki gdy kupiłem auto, ktoś zaj......, po zakupieniu, podłączeniu, po prostu nie gra, tzn, na wyświetlaczu wszystko jest, widzi płyty, zmienia bez problemu, czyli mechanicznie działa tylko że w głośnikach jest cisza (oczywiście wszystkie kable podłączone) Dodam jeszcze że za pomocą INPA nie mogę się połączyć ze zmieniarką.

Czy ktoś z was miał już taki przypadek ? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzieś wyczytałem że przy systemie DSP jaki posiadam, zmieniarka także powinna mieć w sobie konwerter a/d by działała i przesyłała dźwięk do wzmacniacza (ja zakupiłem chyba zwykłą analogową jakich wiele). Czy ktoś z Was może potwierdzić te informacje ? Naprawdę nikt nie może mi pomóc w tej ??

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, dalej walczę ze zmieniarką, wiem że to już przeżytek powoli w tych autach ale chciałbym aby wszystko mi działało.

Podłączyłem drugą i dokładnie jest to samo, czyli czyli płyty się zmieniają, utwory także ale w głośnikach cisza.

Zastanawiam się czy to nie będzie wina wiązki kabli. Czy ktoś z Was wie jak one lecą i gdzie ich szukać ?? Będę wdzięczny za wszelkie informacje

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka :D

Zmieniarka działa, powód okazał się prozaiczny. Tak jak myślałem, na podstawie swoich przypuszczeń i informacji z internetu, prześledziłem wiązkę odpowiedzialną za dźwięk (jest to dolna kwadratowa wtyczka) która drugi swój koniec ma w tunerze (przy kole zapasowym). W moim przypadku nie było ona w ogóle podłączona, jednakże w dużej kostce matce, która jest wpięta w tuner nie było miejsca aby ją tam w ogóle wpiąć. To jednak nie dawało mi spokoju i z dużej kostki matki, wypiąłem mniejszą (w białej obudowie), która wygląda tak samo jak ta od zmieniarki. Z tamtej kostki przełożyłem jeszcze 3 piny do kostki od zmieniarki (nie wiem za co one odpowiadają, bez ich wpięcia też wszystko działało), złożyłem do kupy i wszystko hula jak należy :cool2:

Być może mój problem pomoże kiedyś komuś, dlatego postanowiłem się tym podzielić, zresztą po to tu wszyscy jesteśmy :)

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.