Skocz do zawartości

silniczki od klap ogrzewania nie dziłaja. pomocy!


wyplosz1484

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolejny problem który wygrzebałem w swoim pędzidle to nie działające silniczki od regulacji klapek od nawiewów. Mianowicie. Niektóre silniczki działają inne nie. mam panel z 3 poziomymi pokrętłami i do tego 9 przycisków + tylna szyba. (klima jest w tym aucie) po wciśnięciu przycisku włączającego nawiew na przednią szybę jest wyraźna reakcja i wszystko działa jak powinno. regulacja zimne-cieple też działa (trochę wolno ale działa) natomiast jak chce ustawic na nogi to nic sie nie zmienia. zdemontowałem dzisiaj tunele nawiewów na nogi i się okazało ze klapki są pozamykane czy przełączam coś na panelu czy nie i tak nie chodzą. wykręciłem same silniczki i okazało sie ze silniczki tylko leciutko się obracają (nawet chyba nie pełny obrót) kostki powpinane wszystko wizualnie cacy a nie działa. rozbierałem panel sterujący poprawiłem luty ale nie pomogło. co to może byc? widziałem podobny temat na forum ale nie dotyczył takiej usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może trzeba przeczyścić mechanizmy silniczków klap??

Najłatwiej będzie podmienić silniczek od klap nóg z którymś, który działa prawidłowo i wtedy będziesz wiedział coś więcej.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.podmień panel z kimś u kogo działa na 100% dobrze

-jak zaskoczy to albo szukasz sprawnego albo po rozkręceniu widać kondensator tantalowy-wygląda jak niebieska spłaszczona tabletka na 2 nóżkach-niech w elektroniku go Ci dobiorą(u znajomego w e36 nawiew głupiał z tego powodu)

2.jeśli nie działa wciąż to lecisz dalej-tzn za tzw"mieczem"i filterkiem przeciwpyłkowym nawiewu (jeśli twój egzemplarz go posiada oczywiście) masz modół sterujący klapkami nawiewu:

-są tam 4 szerokie wtyczki -dwie od strony pasażera i dwie od kierowcy -sprawdż same wtyczki czy mają białe zatrzaski co je dociskają do modułu(u mnie jeden był połamany i str pasażera głupiała-dopiero po dociśnięciu ręką chodziło ok

 

-jeśli wtyki są ok podmien na inny modół od kogoś co ma sprawne nawiewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wygrzebałem ten moduł i miecz. Miecz ok. A moduł chyba jest uszkodzony rozebrałem go i okazało się ze jest kilka zimnych lutów poprawiłem te luty ale sama płytka w jednym miejscu miała oznaki przegrzania. Prawdopodobnie częściowo tylko działa i niektóre klapy chodzą a inne nie. Chyba muszę poszukac nowego modułu. Może któryś z kolegów ma taki sprawny na zbyciu?? Albo wiecie kto może miec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.